Oppenheimer (2023)

"Now I am become Death, the destroyer of worlds."     /// Poctivá filmařina, jinak se to nedá popsat. Audiovizuální bomba :). Herci jsou fantastický, zejména RDJ a Cillian Murphy, kteří bych se nebál říct, že si zaslouží Oscara. Posledních 20 minut jsem byl napjatý jako struna. Na druhou stranu jsem se ve filmu dost ztrácel ve velkém počtu postav, což se mi normálně nestává a občas jsem se i nudil, což bylo možná způsobené špatnou náladou. Občas toho preskakování z minulosti do přítomnosti, pak zase do budoucnosti a tak bylo moc. Tím pro mě Oppenheimer je bohužel slabším Nolanem.   / Hodnocení: 7,5/10.

Velký dar (2017)

"Je hodný člověk, myslím. Chtěl mě dřív než jsem byla chytrá."     /// Jednoduchý, komorní drama o výchově talentované dcerky. Emoce a herecké výkony jsou výborné. Frank a Mary, mě bavili každou chvíli, co byli na scéně. Krásný film, co pohladí po duši.   / Hodnocení: 9,5/10.

Barbie (2023)

"Když jsem zjistil, že patriarchát není o koních, ztratil jsem zájem."     /// Bizarní, barevná a vtipná satira. Margot a Ryan jsou boží, fakticky úžasní! Občas je toho feminismu fakt dost s občas mi něco ani nepřišlo vtipný. Hudba, kostýmy a kulisy jsou úžasný. Z filmu jsem si odnesl hlavně I'm Just Ken v hlavě, který odtamtud jen tak nedostanu.    / Hodnocení: 8/10.

Tajná invaze (2023) (seriál)

"I'm Nick Fury. Even when I'm out, I'm in."     /// Moc nerozumím, na co si všichni stěžují. Je to vážnější a je vidět, že nad dialogy se trošku přemýšlelo. Akce je taky obstojná a efekty někdy váznou, ale s tím se už musí počítat. Hudba skvělá, postavy fajn a zvraty taky nechybí. S mnoha rozhodnutími tvůrců nesouhlasím (konec s Rhodeym mě nasral), finále se moc nepovedlo, ale jinak Marvelu tleskám, že to nezmrvili a nadělili nám pořádnou zábavu.    / Hodnocení: 8,5/10.

Král (2019)

"Král nemá žádné přátele. Pouze následovníky a nepřátelé."     /// Vizuál skvělý a herecké výkony Chalameta a Pattinsona (který tam je jen pár minut) jsou excelentní. To ale nestačí. Zbytek je jen dlouhé kecání a kecání. Závěrečná bitka je pěkně natočená, ale konec mě nepřekvapil. Jsem po tomto filmu prázdný.   / Hodnocení: 6/10.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

"Na tvém životě mi bude vždy záležet víc než na mém vlastním."     /// Parádní akčňák, jak už u MI série bývá zvykem. Ovšem nedokážu říct, že nejsem trochu zklamaný. Kdyby byl film o půl až třičtvrtě hodiny kratší, tak bych se vůbec nezlobil. Tým mě bavil jako vždy, až na Ilsu, která mi přišla zbytečná a navíc. UI jakožto záporák překvapila a z jejího přemýšlení šel strach. I přes dlouhou stopáž jsem se bavil a těším se na druhou část.  / Jinak nepochopím proč zase měnili dabéry u Ethna, Ilsy a ostatních.   / Hodnocení: 8,5/10.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

"Nic se nestalo, protože jsi tu byl. A já můžu v klidu spát, protože vím, že tu stále budeš."     /// Je to bomba! Nejlepší díl? ANO. Akce, zvraty, příběh, postavy... prostě všechno bylo famózní. I když jsem ten film už párkrát viděl, tak pokaždé se těším na to setkání na konci, co mě zahřeje u srdíčka. Maraton MI, jakožto přípravu na MI 7, nelze zakončit lépe!   / Hodnocení: 9,5,/10.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

"Zoufalá doba si žádá zoufalé činy."     /// Zatím nejnašlapanější díl série. Akce, záporák a děj lepší než z předchozích dílů. Mohlo to být o trochu kratší a trochu uveřitelnější. Ovšem i přesto je to skvělý akční film s jendou z nejlepších auto/motorko honiček, co jsem kdy viděl.   / Hodnocení: 9/10.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

"Prezident inicioval Ghost Protocol. Odřízli nás."     /// Zase poctivá, akční zábava. Nápady, špionské vychytávky, sympatický tým, přehledná akce a Cruiseovi kaskaderské kousky, mě zase potěšili. Obrovský mínus je ale záporák, jehož jméno jsem zapomněl, ještě před závěrečnými titulky.   / Hodnocení: 8,5/10.

Mission: Impossible III (2006)

"Ne! Počkej, počkej...miluju tě."     /// Po hloupé dvojce, nám konečně nadělili akčňák, jak má být. Ze záporáka jde respekt, na místě je i úžasná romance a akce. Příběh je osobnější a nechybí mu ani zvraty. Jen kdyby byl trošku kratší, udělali by mi ještě větší radost.   /Hodnocení: 8,5/10.