Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

"Pokud zemřeš a já budu žít, nebudu mít nikoho. Na nikom jiném mi nezáleží."     /// Takhle jsem si přesně představoval první díl. Lépe to vypadá, o postavy mám strach, je to i temnější a brutálnější. Příběh je o dost vážnější, není tak při zemi a to se mi moc líbilo. Katniss a Peeta jsem si moc oblíbil. Jen moc nerozumím proč to neudělali trochu kratší. Obrovský posun oproti předchozímu dílu. Jsem zvědavý kam to bude směřovat dále.   / Hodnocení: 8,5/10.

Hunger Games (2012)

"Úspěšné Hladové hry a ať vás všechny vždy provází štěstěna."     /// Nápad to je perfektní, ale nějak mi to nesedlo. Děj se mi zdál předvídavý a trošku děravý. Pár věcí film divákům ani neřekne. I přes pár světlých momentů a přes skvělý casting Jennifer Lawrence, si mě to moc nezískalo.   / Hodnocení: 6/10.

Loki (2021) (seriál)

"For all time. Always."     /// S1: V roce 2021 třetí seriál ze světa MCU podle mě všem výtřel zrak. U Marvelu jsme na tohle nebyli zvyklí. Je to náročnější a chytřejší než klasická Marvelovka. Hrátky s časem a celý nápad TVA jsou geniální. Všechny postavy, zejména Loki a Mobius, jsou taky úžasný. Zkrátka jedná se o skvělý seriál, který nakousává složitá témata, kdy se každým dílem dozvídáme víc a víc. Bomba!     / S2: Po dvou letech se Loki konečně dočkal pokračování a musím říct, že v takovouhle jízdu jsem snad ani nedoufal. Všechno co první série dělala dobře, tahle ještě vylepšuje. Je vidět, že si na tom někdo dal záležet. To rámování, barvy, kulisy, hudba a kostýmy jsou neuvěřitelný. Herci si to taky neskutečně dávají. Dozvídáme se tady ještě víc šíleností, přibyl nám tu časový skluz, nové postavy (O.B. je úžasnej) a nechybí ani emoce. Já jsem nadmíru spokojen. Každý týden jsem nedočkavě čekal na další díl. Tohle je jedna z nejlepších věcí, co nám Marvel zatím naservíroval.  / Hodnocení: S1 9/10, S2 10/10. Celkem 9,5/10.

Loki - Season 2 (2023) (série)

"I know what kind of God I need to be. For you. For all of us."     /// Po dvou letech se Loki konečně dočkal pokračování a musím říct, že v takovouhle jízdu jsem snad ani nedoufal. Všechno co první série dělala dobře, tahle ještě vylepšuje. Je vidět, že si na tom někdo dal záležet. To rámování, barvy, kulisy, hudba a kostýmy jsou neuvěřitelný. Herci si to taky neskutečně dávají. Dozvídáme se tady ještě víc šíleností, přibyl nám tu časový skluz, nové postavy (O.B. je úžasnej) a nechybí ani emoce. Já jsem nadmíru spokojen. Každý týden jsem nedočkavě čekal na další díl. Tohle je jedna z nejlepších věcí, co nám Marvel zatím naservíroval.   / Hodnocení: 10/10.

Loki - Season 1 (2021) (série)

"Love is a dagger, it's a weapon to be wielded far away or up close. You can see yourself in it. It's beautiful until it makes you bleed. But ultimately, when you reach for it, it isn't real."     /// V roce 2021 třetí seriál ze světa MCU podle mě všem výtřel zrak. U Marvelu jsme na tohle nebyli zvyklí. Je to náročnější a chytřejší než klasická Marvelovka. Hrátky s časem a celý nápad TVA jsou geniální. Všechny postavy, zejména Loki a Mobius, jsou taky úžasný. Zkrátka jedná se o skvělý seriál, který nakousává složitá témata, kdy se každým dílem dozvídáme víc a víc. Bomba!   / Hodnocení: 9/10.

Marvels (2023)

"Higher. Further. Faster. Together."     ///  Chemie hlavní trojice šlape na výbornou. Akce mě velice překvapila, efekty nebyly zase tak špatný a i jsem se zasmál. Kamala je zlatíčko a castingová trefa! Velký mínus je pro mě jedna z nejhorších záporačkek v MCU. Taky mi tam chybělo trochu více emocí a klidně bych si to dal delší a více propracovanější. U potitulkové scény jsem se musel držet, abych nevypadl z sedačky.   // Jinak ti šašci co to neviděli a hodnotí to tu, by na ČSFD neměli co dělat.   / Hodnocení: 7/10.

Poslední souboj (2021)

"God will not punish those who tell the truth."     /// Epický film! Jinak to říct nejde. Tenhle snímek není úplně o posledním souboji, je hlavně o tom, co tomu předcházelo. Je to úžasné, historické drama, které vypráví příběh trojice postav, která každá tvrdí něco jiného. Postupně se nám odkrývá celá pravda a nakonec to celé vyústí v neskutečně napínavý a drsný souboj. Na konci jen zíráte s otevřenou pusou a doufáte, že zvítězí ten správný. Celá myšlenka filmu a nápad tohle natočit, mi přijde absolutně geniální. Hlavní trojice herců podává neskutečný výkon! Jediný malý mínus je délka. Jinak ale neuvěřitelně silná záležitost, kterou doporučuji každému.   / Hodnocení: 9,5/10.

Pět nocí u Freddyho (2023)

"Everything's better swimming in ketchup."     /// Začalo to dost slibně, ale druhá půlka to pro mě dost shodila. Dal se z toho udělat fakt dobrej horor, ale ono to nemůže mít R rating, aby na to mohla hromada děcek (můj sál tvořili z 60% děti a to byl dost plnej). Hromada nelogičností, hloupých věcí a pro mě hrozné finále. Musím ovšem pochválit animatroniky, kteří byli jako živý a taky výkon Joshe Hutchersona. Ale jinak jsem dost zklamaný.    / Hodnocení: 4/10.

Ještěr (2023)

"Je jen jedna věc, kterou miluji skoro stejně jako tebe. A to tuhle práci."     /// Úžasný Benicio Del Toro v roli sympatického detektiva. Pěkná atmosféra, překvapivé finále a místy mrazivá hudba. Bohužel pro mě pomalý a místy nudný krimi-thriller.   / Hodnocení: 6,5/10.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

"Když je teď svět tak rozpolcený, opravdu mi nepřijde špatný, že ho chci dát aspoň trochu zase dohromady."     /// Moc hezky udělaný válečný film s úžasným Andrew Garfieldem v hlavní roli. Krásně zpracovaná skutečná událost. Parádní akce, romantika (bohužel jen na pár chvil), postavy a momenty. Pár věcí mi tam chybělo, ale bez toho se jedná o skvělý film!   / Hodnocení: 9/10.