Superman 3 (1983)

Tak tohle se moc nepovedlo, chybí Lex Luthor, je tam až moc fórků a příběh o počítačích je stupidní, nemluvě o finálním protivníkovi alias superpočítači.

Ve jménu krále (2007)

Jajajaj, proč jen to ten Boll vždycky tak zkazí? Vždycky se na herní adaptace moc těším, ale tohle se prostě nedá. Koukatelné to sice je, ale nic mi to nedalo a ani můj oblíbenec Jason Statham to nezachránil. Film působí jako špatná kopie Pána Prstenů, z plusových momentů tu jsou snad jen divoženky žijící v lese s Kristannou Loken v čele. S potenciálem Dungeon Siege by se dalo vymyslet něco mnohem záživnějšího, než jen tupou akci s přiblblým dějem. To by to ale musel do rukou dostat někdo jiný.

Stmívání (2008)

Nemastný/neslaný příběh pro trapné puberťačky. Koukat se na to dá, ale nejde o žádný převratný snímek, jen průměrný zážitek. Upírské filmy mám rád, ale tady se mi to nějak nezdálo. Moje hodnocení návíc sráží i averze ke všemu z čeho jsou úplně hotové právě zmiňované slečny (viz. Superstar, Lunetic a další). Po druhém shlédnutí, můžeme tomu říct z donucení musím ještě kousek srazit. Vždyť se vlastně celé ty dvě hodiny nic neděje! Akční efekty jsou fakt nepovedené, ta utahaná věčná láska taky, no a hlavní hrdinka? Ta je trapná až na půdu...ale asi chápu, proč se to holkám líbí:)

Uncharted (2022)

Přiznám se že ani herní sérii jsem nehrál, protože nejsem a nikdy nebudu PS hráč, ale tématicky mě film hodně lákal a asi jsem měl moc velká očekávání. Chemie herců na bodu mrazu a když ani hlavní postavy nevykřesají sympatii u diváka, tak už to jde vážně do kopru. Spousta nelogických a laciných věcí mě štvala celý film, ale to vyvrcholení s létajícíma loděma už jsem fakt nevydejchal a jenom za to šly dolů počítám tak dvě hvězdy z hodnocení. Tohle se fakt nepovedlo, bohužel...

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Tak tohle už se celkem dost nepovedlo a sérii to rozhodně nevylepšuje. Zdánlivě dobrý nápad udělat z vězeňských závodů Dakar úplně nefunguje a blbostí se celý film jen hemží. Prosím další už netočte, stejně budu dělat, že znám jen první díl se Stathamem:)

Turbo (2013)

Solidní zklamání, protože snad jediné vtipné momenty jsou prezentovány v traileru a zbytek filmu je obyčejný nudný animák, který mezi jinými navzdory svému názvu hodně rychle ztrácí šťávu.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Dost špatnej vtip na kultovní McLaneovu trilogii. On tedy ani čtvrtý díl nebyl kdoví jaké veledílo, ale tahle patlanina v Rusku se fakt nepovedla. Spousta destrukce sice vypadá dobře, ale už to zdaleka není ten starý dobrý hláškující Mclane, takže se mi páni filmaři nesnažte věšet bulíky na nos a radši rozjeď te něco novějšího, než takhle kurvit starou dobrou klasiku.

Pot a krev (2013)

Ani trochu můj šálek kávy. Nevím, co si o tom mám myslet, protože jako komedie to je naprosto nekomediální a jako vážný film mě to taky úplně nenadchlo. Jediným zajímavým faktem je to, že film byl údajně natočen podle skutečnosti, to je ale asi tak všechno, co si z toho budu pamatovat.

Velký Gatsby (2013)

No tak tohle se fakt nepovedlo. Ani nevím, kde začít...Luhrmannnova režie sice fungovala dobře v Moulin Rouge, kam se stylově hodila, ale tohle bylo prostě úplně mimo mísu. Nemůžu pochválit ani hudební doprovod, protože nechápu, proč do tématu z minulého století někdo cpe moderní styl. Nevyniká ani přihlouplý výraz Maguirea a DiCapriův "old sport" tahá za uši jako už dlouho nic netahalo (za to sice asi nemůže, patrně to je v předloze, kterou jsem nečetl a teď už ani nikdy číst nebudu:)) a nakonec Daisy, o kterou se pomalu perou dva chlapi, taky moc krásy nepobrala, což bych u takové postavy přeci jen čekal. Momentálně mě další věci nenapadají, snad kromě toho, že to bylo ještě pekelně natahované, zmatečné a šíleně nudné. Jedinou hvězdu dávám za vizuální stránku a to fakt jen s odřenýma ušima...

Tři mušketýři (2011)

Opět dost slabá předělávka. Říkejte si co chcete, pro mě vždycky byli nejlepší Mušketýři s Michaelem Yorkem a Oliverem Reedem, i když uznávám, že po nedávném shlédnutí taky úplnou atmosféru Dumasova románu nemají. Každopádně jak minulá adaptace s Kieferem Sutherlandem (jediného si toho asi pamatuju), tak tahle jsou naprosto mimo mísu a ač jsem schopný u historických témat odpustit dost, tak Tři Mušketýři prostě takhle vypadat nemají.