• Krátkometrážní

Blink 182: Bored to Death (2016) (hudební videoklip)

Pieseň "Bored to Death" je v poradí druhá skladba zo siedmeho radového, štúdiového albumu americkej pop-neo-punkovej hudobnej skupiny Blink 182. Album nesie názov "California". Vyšiel prvého júla roku 2016 pod značkou vydavateľstva BMG. Ku songu "Bored to Death" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý režíroval Rob Soucy. Stredoškolák si počas vyučovania vybavuje spomienky na príjemné chvíle strávené s jeho priateľkou. Klip mal premiéru dvadsiateho júla roku 2016. V tej dobe už v kapele nepôsobil gitarista Tom DeLonge. Bez neho Blink 182 už nie je to čo býval. ***

Blink 182 - Generational Divide (2019) (hudební videoklip)

Pieseň "Generational Divide" je v poradí šiesta skladba z ôsmeho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Blink 182. Album nesie názov "Nine". Vyšiel dvadsiateho septembra roku 2019 pod značkou vydavateľstva Columbia Records. Ku songu "Generational Divide" bol natočený oficiálny videoklip. Je to rýchla neo-punková vypalovačka. Takže aj videoklip ku nej je jednoduchý, energický a svižný. Blink 182 to rozpáli v malej miestnosti kompletne oblepenej koncertnými plagátmi kapiel: Bad Brains, Bad Religion, The Descendents, The Misfits, Iggy Pop, Meat Puppets, Melvins, Motorhead, Fugazi, Cro-Mags, The Vandals, G.B.H., Youth of Today a Nirvana. Režíroval ho Kevin Kerslake. ****

Blink 182: The Urethra Chronicles II: Harder, Faster. Faster, Harder (2002)

Markus Allan Hoppus - spev, basová gitara, Thomas Matthew DeLonge - spev, gitara, Travis Landon Barker - bicie nástroje - to bola americká hudobná skupina Blink 182 vo svojej najsilnejšej zostave. Vtedy im to spolu fakt náramne šlapalo. Priznám sa, že si ich albumy z tohto obdobia dodnes rád vypočujem. A dobre mi padol aj dokumentárny film z roku 2002 "Blink 182 - The Urethra Chronicles II.: Harder, Faster. Faster, Harder.", ktorý mi poskytol viacero zaujímavých informácií o týchto zábavných neo-punkových týpkoch zo slnečnej Kalifornie. ***

A-Team: Poslední mise (2010)

Nikdy som nepatril medzi fanúšikov amerického televízneho seriálu "A-Team", ktorý bol natočený v osemdesiatých rokoch minulého storočia. Dal som tomu iba jednu hviezdičku. Pripadalo mi to lacné a tak nejak teplošské. Partia štyroch chlapov, ktorí jazdia po USA a bojujú proti zločinu. Najviac mi liezol na nervy ten zlatom ovešaný neger. Preto som sa ani nijak zvlášť nehrnul do kinofilmu, ktorý bol natočený v roku 2010. Teraz som si ho však konečne pozrel. A dobre som urobil. Celovečerný snímok "A-Team: Posledná misia" je svieža coolová akčná pecka. ***

TRON: Legacy 3D (2010)

Toto je moje tretie stretnutie s tronom na ČSFD. Prvé sa konalo niekdedy v roku 2008, keď som sa zaregistroval a natrafil tu na užívateľa s nickom tron. Bol to jeden z mojich najobľúbenejších členov tejto databázy, pokiaľ som o ňom nezistil, že je to namyslený libtard. Druhý krát som na trona narazil v roku 2016, keď som sa dostal ku cyber sci-fi snímku "Tron", ktorý bol natočený v roku 1982. Boli v ňom použité na svoju dobu prvotriedne počítačové efekty. Vizuálne to bolo pôsobivé, no dejovo dosť nezrozumiteľné. Tretie stretnutie s tronom sa konalo prostredníctvom titulu "Tron: Legacy 3D". To ma celkom bavilo. Bola to fajn high-tech jazda. ***

Upíři (1957)

Taliansku horrorovú filmovú školu považujem za klenot svetovej kinematografie. Som ultra fanúšikom talianskych horrorov, gotických snímkov a giallo filmov z minulého storočia. Obdivujem tvorbu talianských režisérov. Preto som sa velice potešil, keď som naďabil na dvd s titulom "Upíri" (l vampiri). S radosťou a nemalým očakávaním som si pustil túto taliansku klasiku z roku 1957. Páni Riccardo Freda a Mario Bava ma nesklamali. Naservírovali mi tajomný, starosvetský, čiernobiely, kriminálny horror. Kto stojí za sériou úmrtí mladých žien? Prečo ich niekto zbavil všetkej krvi? Útočia v Paríži upíri? ***

Madonna: Hung Up (2005) (hudební videoklip)

Pieseň "Hung Up" je úvodná, v poradí prvá skladba z desiateho radového, štúdiového albumu americkej speváčky, ktorá si hovorí Madonna. Album sa volá "Confessions on a Dance Floor". Vyšiel pätnásteho novembra roku 2005 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. Pozorne si pozrite videoklip, ktorý táto kabalistická stará suka natočila za krvavé doláre svojich satanistických mecenášov ku songu "Hung Up". Oplzlé diabolské tanečné kreácie černochov, aziajatov, hispáncov, mulatov, ktorým kraľuje zvrhlá Madonna. Pre bieleho človeka v jej chorom svete niet miesta. *

Šokující Asie 3: Po setmění (1995)

Včera som si pozrel pseudo dokumentárny film "Šokujúca Ázia 2" a dnes po dlhšom váhaní som si pustil jeho pokračovanie "Šokujúca Ázia 3". Je to v podstate rovnaká blbosť ako predchádzajúci diel. Bizarnosti, nechutnosti, ukrutnosti, perverznosti, degenerácie, sexuálne zvrhlosti, úchylnosti, zvrátenosti, hnus... Bol som šokovaný? Nie. Bol som znechutený? Tak trochu áno. No predovšetkým som sa utvrdil v tom, že šikmookí pomätenci majú toho pramálo spoločného s civilizovanými európskymi národmi. Aziati sú nechutné, úchylné prasatá. *

Šokující Asie 2: Poslední tabu (1981)

"Šokujúca Ázia 2": uctievanie posvätných opíc, pohanský pohreb, primitívny rituál plný násilia, smradľavé chudinské getto, nočné bary, striptíz, sexuálne služby, spiritualisti, psychoterapeuti, liečitelia, operácie holými rukami, jaskynné cintoríny, vysušené múmie, hrobky, zmrzačení lovci žralokov, trpaslíci, liliputáni, život v psích kotercoch, bordely, prostitútky, obchod s bielym mäsom, pitie hadej krvi, bizarné sexuálne praktiky, žiletky v piči, bondage, náboženský fanatizmus, kolónia malomocných, liečba drogových závislostí, súboje býkov, kohútie zápasy, brutálne bitky. *

Takový byl týden Jaromíra Soukupa (2018) (pořad)

Už viac krát som natrafil pri znudenom prepínaní televíznych programov na reláciu "Takový byl týden Jaromíra Soukupa", ktorá sa pravideľne objavuje na obrazovke českej televízie Barrandov. Vždy som sa pri nej pristavil a započúval do nekonvenčných názorov, ktoré v nej prezentuje generálny riaditeľ Jaromír Soukup. V mnohom s ním do bodky súhlasím. Prekvapuje ma, že našiel odvahu takto verejne hlásať myšlienky, ktorým sa zapredaný mainstream zarputilo vyhýba. Hovorí pravdu, ktorej sa liberálni fašisti desia. Pán Soukup má moje sympatie. Bratia Česi, mali by ste ho pozorne počúvať. ***