• Krátkometrážní

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda)

Siedma epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Bart vs. Thankgiving" (Bart kazisvet). Slávnostná večera na americký Deň vďakyvzdania u rodiny Simpsonovcov nedopadne dobre. Bart skazí celú oslavu a urazený ujde z domu. Dostane sa spolu so svojim verným psom Spasiteľom až do nebezpečnej, chudinskej springfieldskej mestskej štvrte. Tam s bezdomovcami strávi Deň vďakyvzdania. *****

Simpsonovi - Ďábelský Bart (1990) (epizoda)

Osma epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" nesie názov "Bart the Daredevil" (Diabolský Bart). Bart Simpson sa rozhodol, že bude kaskadér. V tomto diely z roku 1990 sa prvý krát objavila slávna, známa, kultová scéna ako sa Homer Simpson neúspešne pokusí na skateboarde svojho syna Barta preskočiť veľkú springfieldskú roklinu a jeho následný niekoľkonásobný, dlhý, krkolomný pád. *****

Simpsonovi - Homer maskotem (1990) (epizoda)

Piata epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Dancin´ Homer" (Homer maskotom). Homer Simpson sa stane maskotom springfieldského basebalového mužstva. Tancujúci Homer dokáže zabaviť divákov a vyburcovať hráčov ku lepším výkonom. Dostane ponuku od teamu z hlavného mesta, aby to u nich skusil. Lenže tam Homer úplne pohorí. Zažije absolutné fiasko a vráti sa späť do Springfieldu. *****

Simpsonovi - Drobné kiksy nad komiksy (1991) (epizoda)

Dvadsiata prvá epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Tree Men and a Comic Book" (Drobné kiksy nad komiksy). Traja spolužiaci Bart Simpson, Milhouse Van Houten a Martin Prince si za spoločné peniaze kúpia prvé číslo komiksu o Rádioaktivnom mužovi. Spoločné vlastníctvo tejto vzácnosti medzi nimi vyvolá nepriateľstvo. Ukáže sa, že to nebol dobrý nápad, aby si komiks kúpili spoločne. *****

Simpsonovi - Kdo s koho (1990) (epizoda)

Štvrtá epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Two Cars in Every Garage and Thre Eyes on Every Fish" (Kto z koho). Majiteľ springfieldskej atómovej elektrárne Charles Montgomery Burns kandiduje na významnú politickú funkciu. Jeho predvolebná kampaň vrcholí. Má veľkú šancu na úspech. Všetko mu však skazí verejná mediálna večera u Simpsonovcov. Vďaka Marge Simpsonovej jeho preferencie padnú na nula a jeho politická kariera razom skončí. *****

Simpsonovi - Bartova srážka s autem (1991) (epizoda)

Desiata epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Bart Gets Hit by a Car" (Bartova zrážka s autom). Majiteľ springfieldskej atómovej elektrárne Charles Montgomery Burns zrazí svojou luxusnou limuzínou Barta Simpsona. Jeho otec Homer Simpson sa za výdatnej pomoci pochybného právnika Lionela Hutza snaží túto nehodu zneužiť na to, aby z bohatého Burnsa vysúdil poriadny balík dolárov. *****

Simpsonovi - Bart propadá (1990) (epizoda)

Úvodná, v poradí prvá epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Bart Gets an F" (Bart prepadá). Bart Simpson prepadá, veru tak. Hrozí mu opakovanie ročníka. Hanba. Vstúpi si do svedomia a začne sa usilovne pripravovať na reparát. Za pomoci spolužiaka Martina Princea sa snaží dobehnúť všetko zameškané učivo. Na oplátku Bart zasväcuje slušáka Martina do života školského chuligána. *****

Nezvaná (2009)

Americký mysteriózny psycho horrorový thriller "The Uninvited" som si pustil celkom náhodou. Vôbec som nevedel, čo od toho čakať. No zaujalo ma to. Anna a jej staršia sestra Alex prišli o matku. Za podivných okolností zhorela v záhradnom domku pri jazere. Domnievajú sa, že sa za smrť ich mamy je zodpovedná jej ošetrovateľka Rachel, ktorá začala žiť s ich otcom. Pokusia sa odhaliť pravdu. Kto je Rachel Summersová? Je to vypočítavá vrahyňa? Nečakané finálne rozuzlenie ma prekvapilo a vytiahlo moje hodnotenie na štyri hviezdičky. ****

Vyměněné osudy (2014) (seriál) odpad!

Za posledné týždne som toho hodne počul o tejto tureckej telenovele, ktorú vysiela TV Doma. Viac krát ma na ňu upozornila kamarátka Eva z Petržalky. Ona ju pravideľne sleduje. Tak som si teda i ja pozrel zopár častí. No nezapôsobilo to na mňa. Vôbec. Ja proste nedokážem oceniť tieto narýchlo točené nekonečné televízne seriály. Evka je milá, usmievavá žena. Mám ju rád. Avšak jej momentálne najobľúbenejšiu telenovelu "Vymenené životy" musím označiť ako odpad!

Kickboxer 5: Kickboxerovo vykoupení (1995) (TV film) odpad!

V roku 1989 mal premieru "Kickboxer". Hlavnú úlohu stvárnil Jean-Claude Van Damme. Bol to výborný film. O dva roky neskôr bola natočená druhá časť "Kickboxer 2: Cesta späť". Zmenil sa však predstaviteľ hlavnej úlohy. Charizmatického Van Dammeho nahradil smiešny Sasha Mitchell. Bolo to veľmi slabé pokračovanie, ale ešte väčšej mizérie som sa dočkal pri sledovaní tretej časti "Kickboxer 3: Umenie vojny". Titul "Kickboxer 4: Agresor " bol už absolútna katastrofa. No najhorší diel tejto série "Kickboxer 5: Vykúpenie" bol natočený v roku 1995. To už sa im na to aj Sasha Mitchell vykašľal. Nahradil ho ešte nemožnejší Mark Dacascos. Z kultového filmu sa postupne zbytočnými, nekvalitnými pokračovaniami stal až odpad!

Časové pásmo bylo změněno