• Krátkometrážní

The Fialky - This Is England (2013) (hudební videoklip)

"This Is England"! Leto 1983. Frčia Mods a skinheadi. V hlave punk, reagge, ska. Plné štadióny. Sedemdesiatky sú dávno preč... Mne však čaro a silu punku týchto rokov dokonale oživili chalani z pražskej kapely The Fialky týmto svojim songom. Je ku nemu natočený aj výborný video klip, ktorý sa ku tejto skladbe perfektne hodí. Punks and Skins United! This was England! Mimochodom, táto pieseň je reakciou na rovnomenný anglický film, ktorý v roku 2006 natočil anglický režisér Shane Meadows. ****

The Fialky - Beach club (2012) (hudební videoklip)

"Berem dva taxíky z Počernic na Žižkov. Dnes Mezcala, tequila a vodka Smirnoff. Holky kolem už vrtěj zadkama. Dvě kostky ledu a zapal mi Havana. Koukej i punkáč může bejt ve vatě..." ale chalani choďte s takýmito kecami do prdele. Zľahčujete to následne slovami: "...Všichni jsme Working class, úředníci (?!) i lopaty, dneska jsou na baru punkáči bohatý..." Kurva, čo sú to za píčoviny?! Či je to nejaká svojrázna, ironická narážka na súčastnú dobu? Keď hovoríte, že: "V Beach Club se změnilo tvoje město. Stačí udělat jedno gesto, ale ty ho neuděláš. Ty to nezastavíš." Nie celkom rozumiem tejto skladbe a i ten video klip je akýsi blbý. **

The Fialky - Herečka (2010) (hudební videoklip)

Ani veru neviem, či sa tu mám pochváliť tým, že moja baba "Je herečka, je herečka, je herečka. Je herečka, je herečka, je herečka. Moje holka je herečka, ve filmu hrála la la. Moje holka je herečka, ve filmu hrála la la." To hadám ešte by som aj mohol. "Ale nechlubim se ani mámě! Ale nechlubim se ani tátovi! Ale nechlubim se s tím ani kámošům!" Pretože sa mi zdá, že: "Ona totiž kouří v porno filmech pakošům!" http://www.youtube.com/watch?v=kwFggs_n4t0 *****

The Fialky - Scéna (2010) (hudební videoklip)

Seventy Seven Punk Rock band from Prague, capital city, Czech republic. Kečup - gitara, spev; Ota - basová gitara; Tom - bicie nástroje, spev; Marcel Green - gitara, spev - to sú The Fialky. Kapela z pražskej periférie, z Horných Počerníc, ktorá hrá skvelý, nadupaný, melodický punk silne inšpirovaný legendárnou, americkou skupinou Ramones. Bodaj by bolo takých výborných hudobných skupín viacej. To by bola paráda. The Fialky rozhodne nekurvia scénu! ****

The Fialky - Gangy ze základky (2012) (hudební videoklip)

Čo sa týka video klipov pražskej punk rockovej kapely The Fialky, ktoré sú zaradené v česko slovenskej filmovej databáze je (momentálne) práve tento najvyššie percentuálne ohodnotený. To ma pomerne dosť prekvapuje. Nevidím na ňom nič výnimočné. Skôr naopak. Je to hodne amatérsky natočené a textovo pre mňa úplne nezaujímavé. Hudobne ma celkom potešil ten ska-punk, ale rozhodne by som tento song nezaradil medzi najlepšie tituly od tejto pražskej hudobnej skupiny. Zdá sa mi to, na ich pomery, také šede priemerné. Takže tri hviezdičky. ***

The Fialky - Počernice boys (2011) (hudební videoklip)

Horné Počernice sú jednou z mestských štvrtí, hlavného mesta Českej republiky, sto vežatej Prahy. Toto katastrálne územie sa nachádza na východnom okraji mesta. Prvá písomná zmienka o Horných Počerniciach je z roku 1357. Odvtedy sa tam toho mnoho udialo. No to najdôležitejšie sa stalo na prelome milénia, v roku 2000. Bola tam založená punk rocková hudobná skupina The Fialky. A okolo tejto skvelej kapely sa sformovala partia fajn týpkov, ktorí si hovoria "Počernice boys". ***

The Fialky - Jízda (2003) (hudební videoklip)

Pri tomto titule môžem s kľudom zopakovať slová, ktorými som okomentoval klip "Probuzení". Čiže: "Video klipy od pražskej punk rockovej kapely The Fialky som tu na csfd väčšinou ocenil hodne vysoko. Ich štýl je mi veľmi blízky. Avšak v tomto prípade nemôžem dať viac ako dve hviezdičky. Je vidno, že už uplynulo zopár rôčkov od vtedy, čo nahrali skladbu "Jízda" a vyprodukovali ku nej tento silne amatérsky klip. Tento ich počin beriem len ako taký raritný artefakt zo začiatku ich hudobnej kariéry. Začiatky sú vždy ťažké." **

The Fialky - Probuzení (2005) (hudební videoklip)

Video klipy od pražskej punk rockovej kapely The Fialky som tu na csfd väčšinou ocenil hodne vysoko. Ich štýl je mi veľmi blízky. Avšak v tomto prípade nemôžem dať viac ako dve hviezdičky. Je vidno, že už uplynulo zopár rôčkov od vtedy, čo nahrali skladbu "Probuzení" a vyprodukovali ku nej tento silne amatérsky klip. Tento ich počin beriem len ako taký raritný artefakt zo začiatku ich hudobnej kariéry. Začiatky sú vždy ťažké. **

The Fialky - (Mám o tebe) Strach (2010) (hudební videoklip)

V hudobnom video klipe "(Mám o tebe) Strach", od pražskej punk rockovej kapely The Fialky, boli použité zábery z kultového anglického filmu "Trainspotting". To je vec, ktorá ma najviac zaujala a dá sa povedať, že udrela na tú správnu strunu. Ku tomuto songu sa to vyslovene hodí. Pôsobí to ako memento pre ľudí, ktorí by sa radi zahrávali s tvrdými drogami. Pozor, je to svinstvo. Nikto to neustojí. Hra s drogami má vždy zaručene len jediný výsledok - šach-mat! ****

The Fialky - Anděl (2008) (hudební videoklip)

Oi!, Boha jeho, tomuto ja nikdy neodolám: "Zaujalo mě, že mluvila sprostě, a to mě vyvedlo z míry. K její dětské tváři, se ty slova vůbec nehodili. A tak jsem k ní přišel, a řek jsem ji, ať jde se mnou. Ona na to: "Klidně zmrde, mně je všechno jedno.,, Sprostý anděl s dětskou tváří, sprostý anděl mně učaroval. Pak jsme byli u mě doma, hned se vyptávala, kde pak ho mám. Když neměla můj jazyk v puse, nadávala v jednom kuse. Sprostý anděl s dětskou tváří, sprostý anděl mně učaroval." Ach, prečo ja len mám slabosť pre takéto sprosté babenky? ***

Časové pásmo bylo změněno