• Krátkometrážní

ZZ Top - Doubleback (1990) (hudební videoklip)

Pieseň "Doubleback" je záverečná, posledná, v poradí desiata skladba z desiateho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny ZZ Top. Album nesie názov "Recycler". Vyšiel šestnásteho októbra roku 1990 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. V roku 1990 sa členovia kapely objavili v cameo úlohe vo filme "Návrat do budúcnosti III". Videoklip ku songu "Doubleback" je ladený v duchu tohto snímku. Popri rockeroch zo ZZ Top sa v ňom objavil i Marty McFly, doktor Emmett Brown a Buford Mad Dog Tannen so svojou bandou. Ako ortodoxný fanúšik série "Back to the Future" považujem tento klip za výborný rockový bonus. *****

ZZ Top - Rough Boy (1986) (hudební videoklip)

Pieseň "Rough Boy" je v poradí štvrtá skladba z deviateho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny ZZ Top. Album nesie názov "Afterburner". Vyšiel dvadsiateho ôsmeho októbra roku 1985 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. Ku songu "Rough Boy" bol vyprodukovaný oficiálny futuristický sci-fi videoklip. Režíroval ho Steve Barron. Starý dobrý červený Eliminator v tvare vesmírnej lode sa zastaví na medziplanetárnej autoumývačke. Pobavil ma tento absurdný námet a páčilo sa mi aj technické spracovanie. Stay clean... ****

ZZ Top - Give It Up (1991) (hudební videoklip)

Pieseň "Give It Up" je v poradí siedma skladba z desiateho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny ZZ Top. Album nesie názov "Recycler". Vyšiel šestnásteho októbra roku 1990 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. Ku songu "Give It Up" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Režíroval ho Steve Barron. Na staré zanedbané vrakovisko sa cez plot dostane túlavý pes, ktorý vďaka náhode samovoľne spustí premietanie klipu týchto bradatých amerických rockerov z Texasu. V rámci tvorby ZZ Top radím túto skladba a aj videoklip ku šedému priemeru. Tri hviezdičky. ***

ZZ Top - Sharp Dressed Man (1983) (hudební videoklip)

Pieseň "Sharp Dressed Man" v poradí tretia skladba z ôsmeho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny ZZ Top. Album nesie názov "Eliminator". Vyšiel dvadsiateho tretieho marca roku 1983 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. Je to môj najobľúbenejší album od týchto bradatých maníkov z Texasu. Jedna pecka za druhou. Ku songu "Sharp Dressed Man" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Je to rocková klasika z osemdesiatych rokov minulého storočia v štýle ZZ Top. Vytuningovaný červený eliminator so silným motorom, tri sexi kočky s divnými účesmi a traja rockeri zo ZZ Top. ***

ZZ Top: Gimme All Your Lovin' (1983) (hudební videoklip)

Pieseň "Gimme All Your Lovin" je úvodná, v poradí prvá skladba z ôsmeho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny ZZ Top. Album nesie názov "Eliminator". Vyšiel dvadsiateho tretieho marca roku 1983 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. Je to môj najobľúbenejší album od týchto bradatých rockerov z Texasu. Jedna pecka za druhou. Ku songu "Gimme All Your Lovin" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý režíroval Tim Newman. Je to rocková klasika z osemdesiatych rokov minulého storočia v štýle ZZ Top. Na benzínovú pumpu sa privezú na vytunenom červenom Eliminatore tri sexi ženské, pomútia hlavu miestnemu mladému automechanikovi a odfrčia ďalej. ****

ZZ Top: Greatest Hits (1992) (video kompilace)

DVD kolekcia "ZZ Top: Greatest Hits" obsahuje jedenásť oficiálnych videoklipov, ktoré táto legendárna americká hudobná skupina z južanského Texasu natočila v priebehu rokov 1983 až 1992. (1. Gimme all your lovin´, 2. Sharp dressed man, 3. Legs, 4. TV dinners, 5. Sleeping bag, 6. Stages, 7. Rough boy, 8. Velcro fly, 9. Give it up, 10. My head´s in Mississippi, 11. Burger man, 12. Viva Las Vegas). Je to výber na ktorom si zgustne každý fanda starej dobrej rockovej muziky. Sú to pecky z obdobia, kedy boli borci zo ZZ Top v najlepšej forme. Viva Las Vegas, Viva la Rock, Viva la ZZ Top! ****

Vášnivý polibek (1994)

Pamätám si, že v roku 1994 som bol na premiére filmu "Vášnivý bozk" v kine. Dotiahla ma tam moja vtedajšia priateľka. Pamätám si aj to, že som jej potom vyčítal, že to bola strata času, nuda, príšerná blbosť. Teraz to dlhých rokov som si tento snímok znova pozrel. A zdalo sa mi to ešte otrasnejšie a otravnejšie ako vtedy. Ústredná dvojica starý ritniak Jiří Bartoška a vyschnutá vyžla Ivana Chylková mi bola protivná, ostatní slovenskí herci boli úbohí, hudba slniečkárskeho idiota Miša Kaščáka primitívna, scenár Ondreja šulína Šulaja úplne na hovno a réžia neskúseného ambiciózneho hňupa Mira Šindelku bezradná. *

The Fialky - Punk Rock Rádio (2020) (hudební videoklip)

London Calling, God Save The Queen, England Belongs to Me, Sheena is a Punkrocker... Keď Londýn zavolá - Punk rock rádio! Boh ochraňuj kráľovnú - Punk rock rádio! Patrí ti Anglicko - Punk rock rádio! Aj Sheena počúva Punk rock rádio!!! A ja tiež stále počúvam to naše Punk rock rádio. Pražské The Fialky to vedia ešte furt roztočiť na plné obrátky v rytme starého dobrého punku 77. Song "Punk rock rádio" ma pohladil po mojej punkovej duši a svižný videoklip mi fakt urobil radosť. Takže s radosťou dávam päť hviezdičiek. *****

Český mejdan s Impulsem 2019 (2019) (koncert)

Na záznam trápnej estrádnej show "Český mejdan s Impulsem 2019", ktorý sa konal v pražskej O2 Arene, som sa pozrel z jediného špeciálneho dôvodu. Vôbec som nebol zvedavý na plejádu českých a slovenských mainstreamových pseudocelebrít a skôrnatelých fosílií, ktoré na ňom vystúpili. Tie sú mi ukradnuté, na tie z vysoka serem. Chcel som však vidieť speváka kapely Mandrage, o ktorom v bulváre kolovali chýri, že tam vyzeral ako totálna feťácka troska. Ja si ho pamätám ako takého roztomilého trcka. Takže ma fakt prekvapil stav v akom sa tento mládenec momentálne nachádza. Je to desivé, čo dokáže s človekom urobiť konzumácia tvrdých drog. *

Tanec s vlky (1990)

Snímok "Tanec s vlkmi" sa stal najúspešnejším filmom roku 1990. Zhliadlo ho miliony divákov a bol ocenený siedmimi soškami Oscara (Film, réžia, scenár, kamera, strih, hudba, zvuk). Príbeh o porúčikovi Johnovi J. Dunbarovi je podmanivý. Jeho prerod z radového amerického vojáka na rešpektovaného člena indiánskeho kmeňa Komančov je fascinujúci. Podľa literárnej predlohy a scénara spisovateľa Michaela Blakea ho zrežíroval Kevin Costner, ktorý zároveň stvárnil aj hlavnú mužskú úlohu. Doposiaľ je to vrchol jeho filmárskej a hereckej kariery, ktorý sa mu už zrejme nikdy nepodarí prekonať. ****