• Krátkometrážní

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl XXV (2014) (epizoda)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z dvadsiatej šiestej série obsahuje tituly: "School is Hell", "A Clockwork Yellow", "The Others". *****

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl XXVI (2015) (epizoda)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z dvadsiatej siedmej série obsahuje tituly: "Wanted: Dead, Then Alive", "Homerzilla", "Telepaths of Glory". *****

Katapult (1999) (pořad) odpad!

Tak toto je jedna z najtrapnejších a najnudnejších šúťažno zábavných relácii z produkcie českej súkromnej televízie Nova. Odpadových sračiek vyprodukovali za roky svojej existencie poriadnu kopu. Avšak "Katapult" je vskutku výnimočne primitívny. Celá štruktúra a koncepcia tejto príšernej relácia bola na úrovni pomocnej školy. No vrcholom primitivity bola kreténska moderátorská dvojica - krpatý odjebek Suchánek a uslintaný, upotený brav Genzer. Odpad!

13. komnata - 13. komnata Natálie Kocábové (2008) (epizoda) odpad!

Trinástou komnatou Nátalie Kocábovej je to, že si raz sadla ku internetu a po zadaní svojho mena sa na ňu vyvalila záplava ironických a vyslovene nenávistných reakcií. Bol to pre ňu šok. Zrazu zistila, že ľudia ju neberú ako speváčku, ale ako protekčného smrada, ktorý nič nevie a nedokáže. Takže ja jej tento komplex zrejme ešte viac prehĺbim svojím tvrdením, že naozaj nie je nič iné ako len protekčná dcérenka a že bez svojho vplyvného otecka by po nej ani pes neštekol. Speváčka, umelkyňa? Ani náhodou! Natália je Michaelov genetický odpad!

The Murder Junkies: Live in Indianapolis 1997 (1997) (koncert)

The Murder Junkies bola doprovodná skupina amerického kontroverzného speváka GG Allina. Jeho surová pódiová show sa stala legendárnou. Keď v roku 1993 GG Allin zomrel kapela The Murder Junkies naďalej fungovala pod vedením jeho staršieho brata Marle Allina. Našli nového speváka, zložili zopár nových songov a ďalej verejne vystupovali. Jeden z ich koncertov sa konal 28. februára 1997 v Indianapolise. Zahrali aj zopár starých vypalovačiek. Ich nový spevák bol dosť dobrý, no nedokázal plnohodnotne nahradiť veľkého GG Allina. To by však nedokázal nikto, pretože GG Allin bol jedinečný. ***

Vojtěch (2015) odpad!

Tak takto to dopadne, keď sa raz za uhorský rok natočí na Slovensku kino film. Nedá sa to ani pozerať! Akýsi niktoš Csudai napísal maximálne trapný scenár a sám si ho aj fušersky zrežíroval. Do svojho ambiciózne kreténskeho projektu si prizval poriadne odpudivú tlupu slovenských seriálových ksichtov, ktoré predviedli vskutku mimoriadne príšerné herecké výkony. Bolo mi z nich trapne. Landl, Miezga, Šebová, Mórová, Mauréry, Kobielský, Pomajbo, Malachovský, Sklár, Vráblicová, Kemka, Sakálová, Martinovič... to nie sú filmoví herci, to je odpad!

Hlavní zprávy (2013) (pořad) odpad!

Česká, súkromná, komerčná, televízna stanica Barrandov je už dlho všeobecne známa svojou absolutne odpadovou programovou štruktúrou. Ich relácie, zábavné show, seriály a i filmy stoja úplne za hovno. Je skoro až nemožné každodenne nahromadiť takú kopu hnoja. No ľuďom z Barrandova sa to darí. Vysielajú samé sračky. Takže, čo môže divák čakať od ich hlavnej spravodajsko publicistickej relácie? Nič iné ako zasa len nejaký sprasený odpad!

Souhvězdí Novy (2000) (pořad) odpad!

"Souhvězdí Novy" - Výber najlepších vystúpení známych osobností TV Nova. Ach Bože, to bude niečo príšerné. Niečo hrozne dementné. Že prečo? No pretože česká komerčná televízna stanica Nova za roky svojej pochybnej existencie vyprodukovala nekonečné hodiny trapných, nezábavných, primitívnych a nudných relácií. Takže keď zaloví vo svojom smrdutom, zahnívajúcom archíve tak vyhrabe jedine nejaký neznesiteľne nechutný odpad!

Babička (1971) (TV film)

"Babička" je najznámejšie literárne dielo českej spisovateľky Boženy Nemcovej. Napísala ho v roku 1853. Idylický príbeh z čias Rakúskeho cisárstva o múdrej a láskavej starej žene, ktorá vypomáha s výchovou svojich vnúčat a dokonca sa stane i blízkou priateľkou a radkyňou kňažnej sa stal vďačným námetom pre filmárov. Najkvalitnejšiu adaptáciu tejto poviedky natočil v roku 1971 režisér Antonín Moskalyk. Titulnú postavu stvárnila herečka Jarmila Kurandová. Mala vtedy osemdesiat dva rokov. Bola to jej posledná filmová úloha. ***

Někdo to rád horké (1959)

Nedokážem sa zabávať na tom, že sa chlap prezlečie do dámskych šiat, dá si parochňu, nalíči sa a predstiera, že je žena. To fakt neviem oceniť. Nezdá sa mi to vtipné, ale zvrhlé. Z tohto ulha pohľadu vnímam aj túto známu, klasickú hollywoodsku komédiu, v ktorej sa Tony Curtis a Jack Lemmon prestroja za dve hudobníčky. Začlenia sa do dievčenského orchestra, aby unikli mafii. Je to dobre natočené, aj dobre zahraté, je v tom kopa dolárov, je tam i sexi Marilyn Monroe, ale tá primitívna transvestite show téma mi je naozaj protivná. ***