• Krátkometrážní

Klub rváčů (1999)

Americký režisér David Fincher má na svojom konte mnoho vynikajúcich filmov ("Votrelec 3", "Sedem", "Hra", "Zodiac"), no na mňa najviac zapôsobil v roku 1999, keď natočil snímok "Klub bitkárov" (Fight Club). Je to dokonalé filmárske dielo po všetkých stránkach. Od začiatku do konca som na to čumel s otvorenou hubou. A pri záverečnom rozuzlení mi doslova padla sánka. Totálne ma to dostalo. Duo Brad Pitt - Edward Norton mi predviedlo genialitu hereckého umenia. Ale i všetci ostatní zúčastnení herci odviedli výborné výkony. Vskutku famózny film. Jasných päť hviezdičiek. *****

Slečna Marplová - Plavý kůň (2010) (epizoda)

Je to asi tak mesiac dozadu, čo som si prečítal krimi román "Plavý kôň" (The Pale Horse), ktorý v roku 1961 napísala kráľovná klasických detektívok Agatha Christie. Bolo to dobré čítanie. Keď som zbadal, že jeho filmová adaptácia bude v telke, tak som si to nenechal ujsť. Bol som zvedavý ako sa podarilo sfilmovať túto mysterióznu kriminálku. Prekvapilo ma keď som zistil, že tento prípad bude objasňovať slečna Jane Marplová, pretože v knihe vôbec nefiguruje. Ukázalo sa však ako výborný nápad zapojiť ju do tohto príbehu. Bol to dobrý film. ***

Sherlock Holmes (2009)

Detektíva Sherlocka Holmesa mám zafixovaného ako svojrázneho, noblesného, distingovaného anglického gentlemana. Preto som si zo začiatku filmu len ťažko zvykal, na to že ho režisér Guy Ritchie prezentuje ako rozgajdaného, zarasteného dobrodruha. Postupom času, v priebehu deja, mi to však prestalo byť rušivé a sústredil som sa na mysteriózny krimi príbeh a na miestami fakt dynamickú, divokú akciu. Napriek mojim prvotným rozpakom som sa nakoniec pri tomto snímku celkom dobre pobavil. Sherlock Holmes ako popkornový akčný hrdina. No prečo nie? Môže byť. ***

Green Day - Fire, Ready, Aim (2019) (hudební videoklip)

Pieseň "Fire, Ready, Aim" je v poradí druhá skladba z trinásteho radového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Green Day. Album nesie názov "Father of All Motherfuckers". Vyšiel siedmeho februára roku 2020 pod značkou vydavateľstva Reprise Recods. Ku songu "Fire, Ready, Aim" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý je venovaný hráčom NHL. Profesionálnu kanadsko- americkú hokejovú ligu sledujem už dlhé roky a rovnako tak i tvorbu kapely Green Day, takže ma tento klip potešil. ****

Robbie Williams - Rock DJ (2000) (hudební videoklip)

Pieseň "Rock DJ" je v poradí tretia skladba z tretieho sólového štúdiového albumu anglického speváka Robbieho Williamsa. Album nesie názov "Sing When You´re Winning". Vyšiel dvadsiatehoôsmeho augusta roku 2000 pod značkou vydavateľstva Chrysalis Records. Ku songu "Rock DJ" bol natočený oficiálny videoklip, ktorému sa podarilo vyvolať rozporuplné reakcie. Robbie Williams sa v ňom pokúša striptízom zaujať ženské publikum, keď to na ne nezaberá tak si postupne z tela stiahne aj kožu,mäso, svalovú hmotu a zostane z neho len tancujúca a spievajúca kostra. ****

Danzig - Mother '93 (1994) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "Mother" je v poradí šiesta skladba z jeho prvého, debutového štúdiového albumu. Ten vyšiel tridsiateho augusta roku 1988 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Live verzia tohto songu sa však objavila v roku 1993 aj na raritnom albume "Thrall - Demonsweatlive". V tom istom roku bol ku nemu natočený aj nový videoklip, ktorý zachytáva atmosféru živých vystúpení formácie Danzig. ****

Danzig - It's Coming Down (1993) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "It's Coming Down" je úvodná, v poradí prvá skladba, ktorá je súčasťou raritného albumu. Album nesie názov "Thrall - Demonsweatlive". Vyšiel v roku 1993 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku songu "It's Coming Down" bol natočený čiernobiely pódiový videoklip v ktorom sa kapela Danzig predviedla v zostave: Glenn Danzig - spev, Eerie Von - basová gitara, John Christ - gitara, Chuck Biscuits - bicie nástroje. ****

Danzig - Bodies (1992) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "Bodies" je v poradí tretia skladba z jeho tretieho radového, štúdiového albumu, ktorý nesie názov "Danzig III: How the Gods Kill". Vyšiel štrnásteho júla roku 1992 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku songu "Bodies" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý je zaujímavý predovšetkým tým, že bol celý natočený jednou kamerou bez použitia strihu. ****

Danzig - Dirty Black Summer (1992) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "Dirty Black Summer" je v poradí piata skladba z jeho tretieho radového, štúdiového albumu, ktorý nesie názov "Danzig III: How the Gods Kill". Vyšiel štrnásteho júla roku 1992 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku pomalému songu "Dirty Black Summer" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom sa kapela Danzig objavila v zostave: Glenn Danzig - spev, Eerie Von - basová gitara, John Christ - gitara, Chuck Biscuits - bicie nástroje. ****

Danzig - How the Gods Kill (1992) (hudební videoklip)

Glenn Danzig (vlastným menom Glenn Allen Anzalone) bol jedným zo zakladateľov americkej punk rockovej hudobnej skupiny The Misfits. Pôsobil v nej počas rokov 1977 až 1983. V roku 1987 si založil svoj vlastný sólový projekt Danzig. Pieseň "How the God Kill" je v poradí štvrtá skladba z jeho tretieho radového, štúdiového albumu, ktorý nesie názov "Danzig III: How the Gods Kill". Vyšiel štrnásteho júla roku 1992 pod značkou vydavateľstva Def American Recordings. Ku songu "How the God Kill" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom sa kapela Danzig objavila v zostave: Glenn Danzig - spev, Eerie Von - basová gitara, John Christ - gitara, Chuck Biscuits - bicie nástroje. ****