• Krátkometrážní

Randall a Hopkirk - Ani vražda už není, co bývala (1969) (epizoda)

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Siedma epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo dvadsať štyri) nesie názov "Ani vražda už nie je, čo bývala" (Murder Ain´t What It Used to Be!). Režíroval ju Jeremy Summers. Premiéru mala druhého novembra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Jeff Randall sa nechá najať americkým gangstrom Paulom Kirstnerom, aby počas jeho pobytu v Londýne ochraňoval jeho dcéru Susane. Kirstner je prenasledovaný duchom zločinca Bugsyho, ktorého pred rokmi zabil. Bugsy sa chce pomstiť. Do svojho plánu zapojí aj ducha Martyho Hopkirka. ****

Randall a Hopkirk - Návštěva v archivu (1969) (epizoda)

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Šiesta epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo devätnásť) nesie názov "Návšteva v archíve" (Just for the Record). Režíroval ju Jeremy Summers. Premiéru mala dvadsiateho šiesteho októbra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Jeff Randall a Jean Hopkirková dostanú prácu v medzinárodnej súťaži krásy. Majú zabezpečiť ochranu miss Moskva a miss Londýn. Zistia, že miss Londýn je členkou zločineckej skupiny, ktorá má na svedomí krádež tajných dokumentov. V spolupráci s duchom Martyho Hopkirka sa Jeff Randall pokúsi vyriešiť tento nevšedný prípad. ***

Randall a Hopkirk - Čtenář myšlenek (1969) (epizoda)

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Piata epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo jedenásť) nesie názov "Čítač myšlienok" (That´s How Murder Snowballs). Režíroval ju Paul Dickson. Premiéru mala devätnásteho októbra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Počas verejného vystúpenia je showman a kúzelník Fernandez zastrelený. Všetko nasvedčuje tomu, že sa jedná o zákernú, naplánovanú vraždu. Jeff Randall sa infiltruje do tejto kabaretnej spoločnosti ako čítač myšlienok, aby mohol vypátrať Fernandezovho vraha. ****

Randall a Hopkirk - Nikdy nevěřte duchovi (1969) (epizoda)

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Štvrtá epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo štrnásť) nesie názov "Nikdy neverte duchovi" (Never Trust a Ghost). Režíroval ju Leslie Norman. Premiéru mala dvanásteho októbra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Duch Marty Hopkirk sa stane svedkom vraždy vysoko postaveného štátneho úradníka. Upozorní na to svojho parťáka Jeffa Randalla. Všetko sa však mimoriadne skomplikuje. Na scénu vstupujú dvojníci, ktorí sa vydávajú za zavraždený manželský pár. ****

Randall a Hopkirk - Samá práce, žádné peníze (1969) (epizoda)

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Tretia epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo dvanásť) nesie názov "Práce moc a peňazí málo" (All Work and No Pay). Režíroval ju Jeremy Summers. Premiéru mala piateho októbra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Jeannie, vdovu po Martym Hopkirkovi, kontaktujú dvaja falošní spiritisti, bratia Henry a George Fosterovci, ktorí ju chcú zmanipulovať. Súkromný detektív Jeff Randall a jej zosnulý manžel Marty Hopkirk jej však pomôžu vymaniť sa zo siete, ktorú zosnovali títo dvaja podvodníci. ***

Randall a Hopkirk - Těžký případ (1969) (epizoda)

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Druhá epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo dvadsaťdva) nesie názov "Ťažký prípad" (A Disturbing Case). Režíroval ju Ray Austin. Premiéru mala dvadsiateho ôsmeho septembra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Súkromný detektív Jeff Randall sa ocitne v psychiatrickej liečebni. Hopkirk tam odhalí kriminálne aktivity doktora Konrada, ktorý okráda svojich pacientov. Ten sa pokúsi pomocou hypnózy a liekov deaktivovať Randallov spirituálny kontakt s jeho zosnulým kolegom. ****

Randall a Hopkirk - Můj zesnulý přítel a společník (1969) (epizoda)

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Prvá, úvodná epizóda nesie názov "Môj zosnulý priateľ a spoločník" (My Late Lamented Friend and Partner). Režíroval ju Cyril Frankel. Premiéru mala dvadsiateho prvého septembra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Detektíva Martyho Hopkirka zrazí auto. Na mieste je mŕtvy. Vracia sa však v podobe ducha v bielom obleku, aby pomohol svojmu parťákovi Randallovi objasniť svoju vlastnú vraždu. Tak začína ich detektívno duchárska spolupráca. ****

Svatba naruby (1997)

Titul "Svatba naruby" (In & Out), ktorý natočil v roku 1997 režisér Frank Oz, je gay film z doby, kedy ešte LGBT propaganda nebola tak agresívna ako dnes.  Ano, aj vtedy to bolo nenápadne homo ideologicky zamerané, ale nebolo to tak odporne zvrhlé ako je zabehnutým zvykom pretláčať homosexualitu v súčastnosti. To čo dnes fanatická LGBT loby tlačí do hláv divákom, predovšetkým tým mladým a neplnoletým, je niečo nechutné a odporné. Avšak "Svatba naruby" je pomerne kvalitne natočená americká komédia, pri ktorej sa dá občas aj dobre zasmiať. Som toho názoru, že Kevin Kline si tu strihol jednu z najlepších úloh vo svojej hereckej kariére. Rolu učiteľa Howarda Bracketta, ktorý je latentný homosexuál, stvárnil skvele. Takže moji milí homoliberálni slniečkári, to že som sa pri tomto titule celkom príjemne pobavil svedčí o tom, že nie som žiadny radikálny homofób. ***

Jeden svět nestačí (1999)

Akčný dobrodružný krimi thriller  z roku 1999 "Jeden svet nestačí" (The World Is Not Enough) je v poradí devätnásty film zo série o špeciálnom super agentovi britskej tajnej služby MI6 Jamesovi Bondovi s označením 007. Jamesa Bonda stvárnil Pierce Brosnan. Tento charizmatický herec sa na túto úlohu typologicky aj celkom dosť hodí. Ani po filmárskej a technickej stránke to nie je na zahodenie. Dá sa na to pozrieť. Avšak zloduch Renadr, ktorý chce rozpútať atómovú vojnu, v podaní Roberta Carlyleho nie je zrovna moc presvedčivý. A ani tento scenár nepatrí medzi tie, ktoré by sa radili medzi top špičku bondovských filmov. Taktiež zveriť spracovanie tohto príbehu do  rúk amerického režiséra Michaela Apteda nebola tá najsprávnejšia voľba. Zvládol to tak akurát na tri hviezdičky. ***

White Zombie: More Human Than Human (1995) (hudební videoklip)

Ešte pred tým ako sa americký hudobník a spevák Rob Zombie (vlastným menom Robert Bartleh Cummings) vydal v roku 1998 na sólovú dráhu, tak bol frontmanom industrial metalovej hudobnej skupiny White Zombie. Natočil s ňou štyri oficiálne štúdiové albumy. Posledný z nich nesie názov "Astro-Creep: 2000 - Songs of Love, Destruction and Other Synthetic Delusions of the Electric Head". Vyšiel jedenásteho apríla roku 1994 pod značkou vydavateľstva Geffen Records. Pieseň "More Human than Human" je v poradí ôsma skladba z tohto albumu. Ku tomuto songu bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Režíroval ho sám Rob Zombie. Beriem ho ako Robovu rozlúčku s White Zombie a zároveň aj ako predzvesť jeho ešte extravagantnejšej sólovej kariéry. ****