• Thriller

Nikdys nebyl (2017)

Ako Jo-e a(nd) quin vzal spravodlivosť a kladívko do svojich rúk a urobil poriadok.

Nit z přízraků (2017)

for jonathan demme....a vicky krieps - kde boli hlasy všetkých hlasujúcich v awards season? Strčiť daniela day lewisa, jediného herca s troma oskarmi za hlavný mužský herecký výkon, do vrecka a absolútne ho zatieniť? WOW! A Anderson je teda pán niekto, totálna autorská sloboda. A pre mňa ambivalentný pocit, ktorý trvá i deň po projekcii...a o to mu snáď šlo...PS: že by životný príbeh DDL?

Noci v Rodanthe (2008) odpad!

Ušľachtilý až prešľachtený, ani na sekundu uveriteľný a preidealizovaný GÝČ. Bezfarebný a nekonečne nudný ako celá herecká kariéra pána Richarda Gé. Diane Lane pristane byť unfaithful, resp. hormonálne nevyrovnaná, ale nie podobne stupídne. LOVE YOU. MISS YOU. Fuj!

Noc nevěsty (1967)

Temný, odvážny a drzý počin, ktorý je ďalším dokazom Kachyňovej geniality /s odkazom najmä na jeho ranné filmy/. Je neuveriteľne sugestívny, formálne brilantný, nasnímaný v krásnych tieňoch a polotieňoch. A tak škoda nie plne využitého potenciálu, najmä v závere, v nedotiahnutých líniíách a motívoch - napr. miestny blázon citlivo a tlmene stvárnený Gustávom Valachom. P.S.Scéna jeho strihania je dychberúco erotická.

Noc před očima (2008) (TV film) odpad!

Snímka, ktorá ma nasiera, uráža a ako diváka (zohľadňujúc hodnotenia ostatných) stavia do pozície bezemočného ignoranta. Pritom ide (podľa mňa) o prvoplánový a vydieračský film, ktorý ťaží z vďačnej témy, autorsky je ale extrémne neoriginálny, predvídateľný a pseudonaliehavý.

Noc s Andělem (1999) (pořad)

..tak rád by som tento program pozeral, to by ho ale nemohol uvádzať jeden z (mne) najnesympatickejších moderátorov v Českých luhoch a hájoch..moje nesympatie vychádzajú z jeho: neustále sa opakujúcich slov, fráz, úšklebkov, nepochopiteľného smiechu, ktorý má často zakryť andělskú neschopnosť vynájsť sa v danej situácii..tak rád by som tento program pozeral.. kvoli hosťom a formátu..ale nie, nejde to, dnes som to opäť prepol a vydržal 5 minút..

Normální lidi (2020) (seriál)

Normálne o nenormálnych ľuďoch...lenže otázka znie, čo je normálne a čo nie....trieda, gender, TOXICKÉ VZŤAHY....strhujúce v pocitoch, v uvedomení si, aký som lucky, že nič podobné neriešim...a že si síce z detstva nesiem traumy, ale menšie a znesitelnejšie...silný seriál a konečne, Íri chválim, odvážny v zobrazení intimity. Skvelí herci, Daisy a Paul, fantastickí. A Sarah Greene, wow.

Norma Rae (1979)

Norma Rae ako ideál doby, žena, ktorá sa nebojí nikoho/ničoho. Všetko je však až príliš korektné (a až nesympaticky oduševnelé).

Nothing Personal (2009)

Pseudointelektuálna love story o tom, ako holandská mačička a írsky psíček varili kašičku a celú ju prevarili, presladili a urobili z nej (ako čítam len pre mňa) neznesiteľné existenciálne sústo. A to som chorobný romantik a fatalista. Pozdravujem porotu v Locarne.

Nouzový východ (2008)

Mendes nám opäť raz naložil toľkú dávku surovosti, že sa Vám po nej nechce povedať ani A - A to ešte musíte absolvovať cestu z kina ! Bolo zaujímavé sledovať, ako v šere kina reagovali ženy a ako muži..okrem iného na to, ako sme zodpovední nielen za seba, ale i za Životy tých druhých..herci sú bezchybní, Kate opäť úplne iná, s Leonardom som mal malilinko problém v citovo najexpresívnejších scénach, kedy mi proste, opakovane, neprišiel ako chlap, ale ako Arnie z Gilberta či Toby z This boy´s life ( na ktorý s vlnkatou ofinou jeho look najviac odkazuje ). S týmto som ale bojoval aj pri Gangoch NY a Letcovi, kedy som mu s jeho výzorom chlapca neveril dospelosť. To ale v princípe nie je problém Leonarda, takto to proste zariadil Pán Boh. Každopádne skvelá hudba T.Newmana meniaca sa presne podľa nálady spolu s dokonalými kostýmami prispievajú k doveryhodonosti tejto odbočky smerom k (z) Revolutionary Road. Cesta, ktorá Vás určite nepohladí, ale dá Vám facku, na ktorú si často spomeniete..P.S. Ukončiť ju o päť minút skor, keď Frank beží z nemocnice, pocit by bol ešte intenzivnejší !