Predátoři (2010)

Takový normální akčňák, kterému ale podráží nohy "scenář" (konkrétně časté opakování slov Vím to, protože...). Milé překvapení je ale Adrien Brody v roli akčního (anti)hrdiny.

Ženy v pokušení (2010)

Na začátku to vypadalo trapně, bylo to nudný, né moc vtipný, ale postupně se film rozjížděl, a stal se z něj určitě jedno moje malý překvapení roku zatim:-)

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nejlepší díl trilogie? To se dá těžce určit. Každý díl je jiný. Tenhle se ale liší hodně od zbylích dvou. Možná je to tím, že jsem s hlavním lidským hrdinou dospěl, do téměř stejnýho věku (ale hračky jsem už opustil dávno, až na Transformers), možná je to tím, že to je opravdu drsný vězeňský drama, bůh ví. Každopádně soška za nejlepší animák to má nejspíš jistý.

Iron Man 2 (2010)

Ano, horší než první díl, ale když se tam na pár minut objeví Scarlett Johansson a Downey Jr. pronese pár hlášek, tak stejnak jde poznat, že Iron man je opravdu drsňák a Downey a Jackson taky

Machete (2010)

Z velmi očekávanýho AKČNÍHO filmu (aspoň u mě) se vyklubala z části parodie, z části "pokračování" Grindhouse. Ano, Robert Rodriguez dotáhl to co, spolu s Quentinem, před 3 lety začal. Při koukání na všechny možný trailery(fake i offical) to vypadá skvěle, ale v samotném filmu už to skvěle nepůsobí a je to spíš na dělání si srandy.

Karate Kid (2010)

Z tohoto filmu jsem se dozvěděl dvě veci. 1) Will Smith je opravdu pravým otcem Jadena Smithe:-D2)jeho synáček je nehoráznej parchant, ale když se snaží tak i umí hrát. Film je celkově dost nevyvážený. Chvíli je to skvělá rodinná podívána ale najednou se to změní ve snůšku hoven. A opravdu děcka co dělaj kung-fu tak jsou neuvěřitelná, opravdu jim to nevěřim:-Dale největší slabinou filmu je jeho délka...kratší o skoro hodinu (cca 50 minut) by bylo rozhodně lepší.

Expendables: Postradatelní (2010)

To...byla...ŘEŽBAAAAA!!!!! Bohužel jsem nevyrůstal v 80 letech, a tak natěšení na ten film nebylo takové, ale i tak jsem se nemohl dočkat, až uvidím ty nejlepší v akci, tak jak to umí jen oni. A setkání svaté akční trojice-otce, syna i ducha svatého-akčního v kostele, to byl balzám pro uši, takový hlášky...

Počátek (2010)

Jestli po tomto roce nedostane Leo DiCaprio svého Oscara za hlavní herecký výkon, tak už nikdy. Vše už bylo řečeno. Film roku, originalita (opět) jak sviň. Jen na konci jsem si říkal, že by bylo originální (pro Nolanovi filmy) kdyby "mrtvola nemrkla" :-D možná příště...

Lví král (1994)

Král (minimálně) animovaných filmů. Klasický příběh Hamleta převeden do říše divokých zvířat. Speciálně bych chtěl ještě vystihnout hudbu a to, jak zapadá do scén. Jako příklad uvedu píseň Can you feel the love tonight, kterou "zpívají' hlavní postavy Simba a Nana poté co se setkají. Mezi postavami to jiskří mnohem více, než mezi normálními herci v hraných filmech.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Zakončení trilogie jak má být. Konečně se dozvíme jak vypadá zničení Prstenu na plátně a co k tomu všechno vedlo. Všechno je jak má u pokračování být. Všechno je velkolepější (triky, bitvy, herecké výkony ještě o stupínek vyšší) a všechno to drží pohromadě tak okázale, že všem ostatním režisérům fantasy musí padat čelist závistí.