Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Poslednú, značne chaotickú časť som si predstavoval trochu inak. Hlavne finálny a epický súboj (tiež aj jeho predchádzanie) medzi Harrym a Voldemortom, to je mierne sklamanie. Vlastne ako z celého dvojdielneho zakončenia tejto ságy. Niekde to je zdĺhavé, niekde zasa príliš uponáhlané, niektoré postavy bez emócie odstavené a jediné, čo to zachraňuje je nostalgia. Mohlo sa to však po tom niekoľko ročnom čakaní vyriešiť a spracovať aj inak, ale to je iba vec názoru. No pravdou zostáva, že po piatom dieli to začalo všetko akosi príliš filozofovať, stmavovať a strácať svoje osobné a jedinečné čaro. Dary smrti 2 nie sú výnimkou. Jedno veľké ĎAKUJEM za celú sériu je ale na mieste.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pocta zlatému fondu kinematografie o tom, ako to všetko začalo. Vizuálne prepracovaná, režijne vypiplaná, nádhernou výpravou osladená pravá filmárska pochúťka. Tentokrát ani detský pohľad na danú situáciu neuškodil, práve naopak, zapadol perfektne.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Na prvý pohľad zaujímavý názov, ktorý vás však po pár minútach vráti späť do reality. Nečakal som nič a nedostal som nič. Kovboji sa čudujú ako retardovaní, že čo ich to začalo odnášať a zabíjať a to je asi tak všetko. Veľká nuda. Ani Craig, Ford, či Olivia Wilde to nezachránili. Skombinovať western a sci-fi nebol zrovna najlepší nápad.

Země z ptačí perspektivy (2011) (seriál)

Najneokázalejší spôsob ako precestovať vzduchom celý svet, ku ktorému nie je potreba žiadnej letenky, ani dlhého vyčkávania na let, stačí sa len pohodlne usadiť a nechať, aby vám to ukázali borcovia z BBC štýlom, ktorý mimoriadne nadchne a poteší každého fanúšika danej látky.

Lovci hlav (2011)

Veľmi, veľmi obstojný thriller z chladného severu, ktorý vo svojej relatívne krátkej, 100 minútovej stopáži, ponúkne viacero neočakaných zvratov a nápadov, podporených klasickým cynizmom a surovosťou, na ktoré sa skrátka takmer vždy (pokiaľ máte radi túto tvorbu) dobre pozerá.

Madagaskar (2011) (seriál)

Ako som postrehol aj z iných dokumentov, tak Madagaskar je miesto, kam sa náš známy prírodovedec a moderátor David Attenborough vždy rád vracia a pri tejto jeho návšteve z toho vznikla, škoda že len 3-dielna, miniséria s úchvatnými zábermi, ktoré nemajú šancu omrzieť a nespútanými živočíchmi, ktoré nikde inde na planéte nenájdeme. Slasť pre oko.

Mezi vlky (2011)

Neeson to celé potiahol a zachránil. Väčšia časť filmu sa odohráva v noci, čiže v čase keď adrenalín v krvi sa dostáva do vyšších obrátok, no tým pádom je to aj dosť málo prehľadné a tak trochu chaotické, bez zajímavých podporných postáv. Záver bol aj za prispenia skvelej hudby ale veľmi zaujímavý a absolútny koniec zahalený tajomstvom...

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Vysokootáčková pecka, ktorá nie je bezchybná (záporák nie je tak viditeľný a finále je mierne prehnané), ale zo všetkých častí dovtedy ponúkla najväčšie akčné divadlo (samozrejme Dubaj je predčasný vrchol). Bird obstál a na štýl Jamesa Bonda nás povozil po rôznych lokáciach sveta, z ktorých je čo vyberať a vychutnávať. A Cruise v mikine s kapucňou je proste frajer.

Moneyball (2011)

''Ako niekto môže nemilovať baseball?''...Ja ho nemilujem, nezaujíma ma, ale tento film nie je len o ňom, ale aj životných skúsenostiach a rozhodnutiach, navyše s opäť vynikajúcim Pittom a zaujímavo osviežujúcim príbehom, ktorý nenudí a v závere vyčarí na tvári diváka blahodárny úsmev.

J. Edgar (2011)

To skákanie z minulosti do prítomnosti a naopak, doplnené čisto len politickými a policajnými kecami, ktoré obyčajného diváka nie vždy zaujmú bolo postupom času už pekne otravné. Mal som čo robiť, aby som som to dotiahol do konca. Našťastie sa tam našlo niekoľko zaujímavých záležitostí (vyšetrovanie únosu malého dieťaťa) a jeden znovu skvelý herecký výkon, takže tri hviezdy nebudú až taký problém.