Nedotknutelní (2011)

Francúzi vedia točiť kvalitné filmy keď sa im chce, o tom už presvedčili dávnejšie a Nedotknuteľní sú výsledkom ich úsilia. Dojímavá životopisná, komédiálne ladená dráma, ktorá nenechá nikoho chladným a ktorá chytila za srdce nejedného diváka, vrátane mňa. Veľké prekvapenie, ktorému náramne prospelo, že nevzniklo v americkej produkcii.

Skandinávská divočina (2011) (pořad)

Tento dokumentárny program si podobne ako Ruská divočina podľa mňa zaslúži aby bol okomentovaný. Veľmi náučné, krásne spracované, ušiam lahodiaca melódia. Je to to pravé pre toho, koho aspoň trochu zaujímajú programy o prírode, má sa veru na čo tešiť. Nádherná príroda. Krásu Škandinávie sa jednoducho oplatí poznať.

Obhájce (2011)

Mám silný pocit, že práve tento film bol pre McConaugheyho veľkým návratom do vyšších poschodí po úspešnom konci 90's a zbytočných komediálnych kravinách začiatkom nového milénia. Istotne mu ten oblek pasuje viac a tunajšiu úlohu advokáta zvláda s nadhľadom a prehľadom. Podobne ako režisér, ktorý nepotrebuje robiť z toho veľké divadlo. Stačí mu zaujímavý príbeh, ktorý sa sem-tam potkne o pojem "originálnosť", ale budem sa už asi 20x opakovať, že súdne drámy majú niečo do seba. A táto jednoznačne má.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Mierne prospela zmena režisérskeho postu a radikálne prospelo skrátenie to na dve hodiny, ale fakt, že najviac ma na tom bavilo Deppove skákanie po Londýne hneď na začiatku dokazuje, že som sa po zvyšok filmu výrazne nudil. Nepomohlo ani preobsadenie, hoci mi Bloom ani Keira vôbec nechýbali, Penelope okrem výstrihu a pekných očí ničím iným nezaujme a McShane je nevýrazný.

Planeta Dinosaurů (2011) (seriál)

Veľmi dobré vizuálne efekty len umocňujú fakt, že ide o skutočne dobrý dokumentárny seriál, v tej dobre, s novými vymoženosťami, technológiami a nápadmi. Obohatený o množstvo zaujímavých informácií o všemožných prehistorických tvorov. Vysoká kvalita.

Půlnoc v Paříži (2011)

Hodina a pol dejepisu, literatúry a kultúry v jednom a to prakticky zadarmo. Jednoduchá a hlavne elegantne poňatá zábavka, ktorej nechýba nadhľad, akási ľahkosť a originálnosť. Owenove potulky po nočnom Paríži nemajú chybu.

Neznámý (2011)

Collet-Serra tentokrát viac light než hard. Neeson znovu výborný, ale tá zbytočná zauzlenosť príbehu tomu uškodila. Postupne sa v tom človek začne strácať a po čase mi bolo prakticky jedno čo sa na obrazovke deje. Neznámy obsah s neznámym odkazom.

Zátah: Vykoupení (2011)

Bombastická akčná nálož, ktorá nepozná hranice, ale za to pozná asi milión spôsobov ako niekoho odrovnať, zmasakrovať a ešte pri tom vyzerať brutálne dobre. Ohromná kadencia nápadov a neopakovateľných likvidačných chvatov, ktorá však našťastie je zasadená aj do niečoho, čo sa dá nazvať "zmysluplnou" ako takou príbehovosťou.

Rango (2011)

Konečne western spracovaný aj do takejto podoby. Výborný animák so všetkou háveďou, ktorú sa iní boja do tých svojich napasovať. A ešte to má aj rýchle tempo, zaujímavé scény, a slušný scenár. Paráda.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Po strmhlavých a nekontrolovateľných naháňačkách a prestrelkách prišiel Lin konečne s rozumným nápadom, ktorý určite ocení aj staršie publikum. Prišiel s výdatnou dávkou premyslenej akcie a povzniesol sériu do takých výšok, kam sa predchádzajúce diely nedostali ani náhodou. Vytvoril najlepšiu časť. Základom bolo menej nelogických pretekov a väčší dôraz na dej a jeho postupné dotváranie, samotné vzťahy medzi postavami a skvelé vyvrcholenie. A ako bonus, náramne vydarený ťah s obsadením Johnsona.