Sběratel polibků (1997)

Možno by som si to napätie ''užil'' viac, keby som si už asi v polovici filmu správne netipol, že kto stojí za všetkými vraždami. Napriek tomu sa to snažili tvorcovia čo najviac vyhrotiť, finále bolo správnym vyvrcholením, ale samotný film zaostal za očakávaniami.

Život je krásný (1997)

Smutný, emocionálny, pravdivý, no do značnej miery aj zábavný film, ktorý sa tým svojím vrelým a akceptovateľným humorom pekne snaží odľahčiť danú situáciu. Benigni vynikajúco hrá a čo je hlavné, nesnažil sa natočiť druhý Schindlerov zoznam, čo je asi nemožné a tak sa vybral vlastnou, ako tak príjemnou cestou, kde všetky tie emócie zladil dokopy pomerne presne.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Boeing 747 v ohrození nehodnotím na štyri hviezdičky preto, že je to asi jediný film v ktorom sa Seagalovi nepodarí prežiť, ale preto, že sa jedná v rámci možností o dostatočne dobrý akčný film s Russellom, ktorý sa dokázal zahrať na akčného hrdinu a zastúpiť tak svojho kolegu viac než presvedčivo. Zvyšok vojakov taktiež výborne zvolený, koniec mierne za hranou, ale celkovo obstojnosť

Dračí srdce (1996)

Na jednu stranu pekná fantasy rozprávka pre rôzne vekové kategórie, keďže je i miestami značne krutá, nielen vtipnejšia, na druhú, tak trochu laxne pôsobiaca, čo je spôsobené zrejme tým, že Cohen nikdy nebol najkvalitenejší režisér na svete. Prečo teda to vyššie hodnotenie? Ukáže to nejaký ten kraj slovenský, atmosféra je vydarená, drak vyzerá a chová sa nadmieru, Quaid tiež ok, záver je silno zarmútivý a hlavný OST povznášajúci.

Fanatik (1996)

Vinou scenára je z De Nira dotieravý nesympatický hulvát, ktorého prejav kazí (i keď to zrejme bolo v pláne) dojem z filmu. Nepomáha ani typická Scottova réžia, ani snaživý, no netypický Snipes. Šedý, veľmi šedý priemer.

Fenomén (1996)

Jeden z posledných pomerne priaznivo hodnotených filmov, v ktorých je Travolta dobrý a sympatický zároveň. Ono to prakticky v takomto filme ani nejde nebyť. Nevinný, nápaditý, jemný a dojemný snímok s nádychom fantasy, ktorý poteší a človeku hneď spraví lepšiu náladu. Pekný soundtrack a takisto aj záver. Rozhodne to nie je fenomenálny film, ale bohate stačí to, čo z neho nakoniec vzišlo.

Jerry Maguire (1996)

Dám(e) si trochu štatistík vo futbalovom poňatí. Plusové body - prvýkrát trochu sympatická Zellweger, v pohode Cruise, úškriekaný, ale akceptovateľný Gooding Jr., zopár vtipných momentov, dojemný a pritom dosť uveriteľný príbeh. Mínusové body - zbytočne prepálená minutáž, kopa slabo uveriteľných sĺz na konci, okolo športu to veľmi nechodilo, málo napätia, veľa nudných dialógov. Výsledok: Priemerná športová dráma, ktorá miestami je na štyri hviezdičky, ale napokon nepoloží ani jeden touchdown.

Čas zabíjet (1996)

Parádne obsadený, vynikajúco zahraný a vo finále ešte viac zdrvujúci snímok. Doposiaľ ten najlepší aký som videl, čo sa súdnej sieni týka. Vážne. Dostalo ma to svojím príbehom, atmosférou a aj daným problémom, ktorý je bohužiaľ dnes už na dennom ''poriadku''. Dĺžka neprekáža, KKK to ešte viac oživuje, no a najmä McConaughey svojím prejavom posúva ešte niekam vyššie. U mňa to je za plný počet, čo som ani nečakal.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Humorne poňatý životopisný film o "nepohodlnom občanovi USA" s typickým Formanovým rukopisom, výborným Harrelsonom a kontroverznou tematikou. Málokto sa v tom nájde priamo a stotožní sa s tým, ale ako celok to napriek všetkej tej okolitej negativite, ktorá z toho srší, predsa len dokáže zaujať. Tak akurát zašpinený film.

Lovci lvů (1996)

Výborný dobrodružný snímok inšpirovaný skutočnými udalosťami s výbornou dvojicou (aj levov), ale predovšetkým Douglasom a Kilmerom a taktiež zimomriavky a rešpekt vyvolávajúcou hudbou od Goldsmitha. Ešte aj teraz keď si na ňu spomeniem tak ma mrazí, i uchváti. Rovnako ako celý film.