Děs přichází z hlubin (1980)

Jsem velmi spokojen, spousta koz, krve, násilí, tak je to správně, tak to má být. Strupálov se opravdu povedl, pěkné přímořské městečko, holky by rozhodně na miss neuspěly, jelikož mají solidní trojky a nepropadají kanálem. Herci hrají docela obstojně, hysterky mě vždycky se*ou, ale co se dá dělat. James Horner složil solidní hudbu, byť na samostatný poslech, není nic moc a ukazuje jeho budoucí směřování, tj. brutální vykrádání svých vlastních kompozic.

Pravá blondýnka 3 (2009)

KK (Kravózní Koeficient) je 9,5 z 10. Film o dvou zmalovaných, obarvených, vyhastrošených čůzách, který nesnáší místní nána, co sebe považuje za papeže a všemu tomu šéfuje obstarožní bréca. Aneb o krafách, pro krafy. Co chtít víc, že?

Policajt ze sámošky (2009)

Vařbuchta Kevin James, jako bezpečák v obchoďáku, co musí nakopat prdel partě za*raných dementů, co si dovolili obsadit jeho "samku". Film přesně ušitý na tělo hlavního představitele, jen s druhým scénáristou předělali děj Smrtonosné pasti, sice to zas není tak dobré, jak by mohlo být, přesto sem se bavil a byl dodržen i dabér Martin Zahálka.

Disaster Movie (2008)

Jaj to byla pi*ovina, ale koukat se na to dalo.

Váleční ptáci (2008) (TV film)

Buchty ve stíhačkách vs prehistorcký plazy. Tento film mi připomíná podobné projekty z 50. let, neskutečně šílený nápady, špatné herecké výkony, nepříliš vysoké rozpočty, fádní režie, etc. Bohužel není z 50. let, takže nezafunguje nostalgie ke "klasice", samo že triky jsou lepší, než jaký by vypotili tehdejší tvůrci, přesto ani teďka to není bůhví jaký zázrak, akorát tak do slušnější gamesy. Lovů taky na rozhazování nebylo, tudíž jsme než letecké souboje nuceni sledovat, jak se bandu přeživších ztroskotaných amíků, snaží přechcat tlupa rákosníků. Ale na slibovanou atrakci z přebalu filmu, přesto dvakrát dojde a není to špatné, prostě blbiny, o kterých sníme, ale radši je nikomu neříkáme, aby nás neměli za naprostý magory. Škoda jen nudné hudby, blbých herců, papudenklových kulis (ty se však k podobným filmům hodí) a ruský dabing je taky něco.

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Slabší pokračování solidního, byť nikterak vjímečného filmu. Mulcahy se opravdu snaží, ale není mu to nic platné, když je obklopen bandou břídilů, hlavně scénárista by zasloužil zbičovat, takže jenom kvůli němu za tři.

Hydra (2009) (TV film)

Cinetel Films je jedna z málo společností, která dokáže uspokojit moje touhy (kromě klasiky, jako je např. Wicked Pictures, Metro Home Video, Adam and Eve,...). Dneska musí být všechno temné, depresivní, psychologické, etc etc, ale kdo touží po hydře, vedoucí hodinové monology? Já tedy ne, chci ji vidět, jak trhá tu lidskou pakáž na kusy. Děj není samozřejmě důležitý, hlavní je, aby bylo dost rupií na animaci. Tvůrci sice moc chechtáků neměli (nejvíc určitě spolkla triková sekce), přesto dokázali natočit pěkný, koukatelný filmeček. Herce vůbec neznám (teda baby nic moc), kromě nesympatického blonďáka (v ksichtě mi připomíná Jacksona) z Walker Texas Ranger. O hudbu se postaral dvorní skladatel Jima Wynorskiho, Chuck Cirino, jenž brutálně vykrádá své (skvělé) Povstání strojů. Přístě to chce pořádný kočky, ještě víc hydry (nebo nějaké jiné potvory) a není co řešit, pro tentokrát poouze za čtyři.

Divočina (2006)

Moc moc moc průměrný animák, na dnešní dobu s podřadnou, v celovečerním formátu potřebnou, počítačovou animací, nevýraznou hudbou byť ji neměl na svědomí ostřílený hollywoodský harcovník Alan Silvestri. Největším kamenem úrazu je ale však scénář plný infantilních scén a dialogů, často nepříliš vtipných, ale mou infantilní dušičku přecijen nachvilku pobavil imbecilní had dokonale nadabovaný Mirou Vladykou a psychopatický pakoň, který už nechce být na konci potravního řetězce.

Černá kobra 4 (1991) odpad!

To si z nás tvůrci už fakt dělají prdel, aneb jak natočit film s hlavním hrdinou, který ve filmu vůbec nehraje. Ptáte se jak? Sestříháme předchozí díly (takže vidíme padoucha dávno zlikvidovaného v prvním díle), předabujeme a dotočíme pár scén, ty samozřejmě natáhneme na maximum. Lenziho režie je dokonale nevzrušivá, takže lze film promítat v mateřské školce coby uspávadlo.

Černá kobra 3 (1990)

Po nic moc jedničce a dvojce, kterou jsem neviděl, je třetí díl rozhodně zlepšení. Přesun na ultralevné Filipíny filmu rozhodně prospěl, aspoň nás tvůrci nemusí balamutit a všemi možnými způsoby se nás pokoušet přesvědčit, že opravdu, ale opravdu natáčeli v Americe a ne v Itálii. Filipíny mají pěknou přírodu, ochotný zaměstnance co budou dřít za hrst rýže a o odborech v životě neslyšeli. Akce ujde, syntezátorová hudba taky, herci nejsou na odstřel, tak co víc chtít?