Drive (2011)

Kto čaká "Rýchlo a zbesilo", bude sklamaný. Ja medzi nich našťastie nepatrím. Skvelú filmovú prácu rozhodne nemôžem uprieť, tá by pokojne stála za najvyššie hodnotenie. S hlavnými hrdinami som ale dej vôbec neprežíval. Neviem čím to je, lebo Gosling hral dobre a je mi sympatický. Čomu som ale neveril najviac je vzťah hlavného hrdinu k tomu chlapcovi. Celý ten vzťah stojí na jednej scéne, kde spolu pozerajú televíziu. Nebyť tohto nedostatku, neváhal by som s plným hodnotením, aj napriek tomu ale odporúčam.

Ocelová pěst (2011)

Na oddych parádička a na zábavu, to asi závisí od diváckeho naladenia. Ja som sa rozhodne bavil tak živo, ako pri počítačovej hre. Do deja ma vtiahla a očarila hneď prvá scéna, prichádzajúceho nákladiaka do lunaprku. Ja odporúčam aj fanúšikom robotov, bavilo ma to viac ako Transformers.

Na odstřel (2009)

Komentujem po mesiaci od dopozerania filmu, na hodnotení ale trvám a pamätám si, prečo je také. To je u mňa čo povedať.

Něco jako komedie (2010)

Ostáva vo mne dobrý pociť, ktorý ťažko pomenovať. Mierna beztiaž a akási čistota, ktorá je výsledkom toho, že ma na tomto filme nič neiritovalo.

Po životě (2009)

Mám chuť napísať do "zaujímavostí" že tento film bol natočený za jeden natáčací deň. Jasné, klamal by som, ale nemôžem sa zbaviť toho pocitu. Jediný solídny víkon podáva Neeson, hoci sme u neho zvyknutí všetci aj u Ricci. Áno, čakal som poctivo do konca, ktorý z dvoch možných záverov bude nakoniec skutočný, ale ak na to nečakám s napätím, tak taký film s takouto tématikouk proste nefunguje. Za nápad ale tri hvizedy dostať musí.

Tenká červená linie (1998)

Zatiaľ najlepšie natočený strach zo smrti, aký som kedy videl. Nemyslím tým iba vydesene pobehujúce oči Adriana Brodyho, ako skôr monológy s Bohom. Otázky, na ktoré nikdy nedostaneme odpoveď, ale je múdre klásť si ich dookola.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Počas prvého príbehu som mal chuť dať plný počet hviezd. Druhý príbeh ma ale riadne schladil a uspal. Tretie dejstvo bolo fajn, ale ničím nevyniká z davu nudnej továrenskej produkcie. Aby sme sa rozumeli, ono je to natočené umne, ale tá žuvačka sa proste vyžula po prvej pol hodine, potom som už žul naprázdno.

Šťastný Nový rok (2011)

V kine som sa dobre bavil. Možno po vzhliadnutí DVD zmením názor i hodnotenie, zatiaľ som však zmenil názor iba na Hilary Swank, ktorú som doteraz naozaj nemusel. Väčšina postáv je naozaj dobre obsadená. Príbeh sa síce točí iba okolo primítívnej gule, ktorej význam Slovák asi len ťažko pochopí, ale všetky tie minipríbehy mi dovolili odpočínúť si a pomaly skladať puzzle. Samozrejme, nie je to puzzle v štýle "21 gramov", ale aj tak poteší. Ak romantickú komédiu, tak "Na svätého Valentína", "Láska nebeská", "Prázdniny", alebo toto.

Rozsudek smrti (2007)

Aj jaj, tá logika, tá veľmi škrípala. Navyše mám pocit, že chyby v scenári neobhájil ani Bacon, možno sa za ne sám hambil. Účinky niektorých zbraní sú tak isto prehnané, sťa počítačové hry. Napriek tomu som sa výborne bavil. Niektoré scíny som fakt prežil s nervovou sústavou v pozore. Halvný hrdina neovláda žiadne bojové umenie, možno sa ani nikdy nebil, o to viac s ním situácie prežívam. Uvedenie do deja, do rodiny a postáv je urobené umne, preto ním režisér nestráca čas a tak je aj stopáž prijateľná a nadupaná, bez vážnejších hluchých chvíľ.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Sovičky patria k mojim najobdivovanejším zvieratám. To je aj dôvod, prečo som sa tomuto animáku dlho vyhýbal. Vidieť ich rozprávajúce ma moc nelákalo. Sklamaný som ale nebol, práve naopak. Nevadila mi ani jednoduchosť príbehu, pretože postavy boli prepracované veľmi pekne a tá grafika, tá je čaroná.