Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Komédia, ktorá využíva nesympatie k hlavnému hrdinovi, má jednoznačne navrch oproti tým, kde je hrdina nesympatický a sympatického hrá. Znie to zložito, ale je to jednoduché. Sám som mal problémy k jeho postave si nájsť cestu a ani som ju nenašiel a to je dobre. Skúšal som v hlave nájsť niečo, s čím tento film porovnať. Príbehom mi to najviac pripomína "Diabol nosí pradu", humorom ale nič. Nebudem sa diviť, ak ten humor sadne len polovici divákov. Ale tá druhá sa bude baviť zaručene.

Piraňa 3D (2010)

Zase raz ľutujem, že som ignoroval celkové hodnotenie filmu na CSFD. Ale som proste moc moc chcel dať nejakému filmu s Kelly Brook vyššie hodnotenie. Nejde to. Dievča by to mohlo skúsiť radšej v pornopriemysle.

Red (2010)

Čakal som komiks a tým pádom všetko. Možno aj preto som bol príjemne prekvapený. Samozrejme, keby som čakal thriller, bol by som znechutený nereálnou akciou. Ak by som čakal komédiu, teraz by som písal komentár typu, že som sa pár krát zasmial.. a dával by som max. štyri hviezdy. Lenže ono to je tak fungujúca zmeska všetkého, že som sa bavil ako už dávno nie. Klamem, lebo som pred nedávnom videl Iron Mana,.. ale keby nie, tak by to bolo naozaj dávno.

Melodie mého srdce (2007)

Možno zaujímavý nápad, ale spackaný. Pôsobí to, ako by to natočili v jeden deň. Nevyčítam filmu nelogickosť, alebo rozprávkovosť. V momente, keď začal hrať na gitaru som pochopil, že je to len fantasy. Skôr mi vadili dialógy a celý scenár vôbec, herecké výkony (viem že by to vedeli zahrať aj lepšie) a réžia. Pár záberov a hra so svetlom v nich bolo fajn. Hru na nástroje som veril iba "otcovi" a hru na city som veril iba černochovi.

Iron Man 2 (2010)

Je len málo "dvojok", ktoré si viac-menej udržiavajú nastavenú latku "jednotky" a toto je ten prípad. Nevidím dôvod dávať hodnotenie nižšie a kľudne by som prijal aj "trojku" v podobnom duchu. Mimochodom, asi najsexy Scarlettina postava.

Podfu(c)k (2000)

Jedenásť rokov po natočení, ničím nezaostáva za prítomnosťou. Práve naopak, naďalej ju kope do prdele. Je to trápne, že som to videl až teraz, ale beriem to tak, že niektoré klenoty si musia pod zemou nejaký čas aj poležať.

Iron Man (2008)

Dostal som sa k tomuto filmu dosť neskoro (3 roky po vydaní), lebo som sa mu vyhýbal. Obrázky zrovna vábne nevyzerali. Videl som nejakého robota, vytrhnutého z kontextu. Nechal som si ale poradiť hodnotením na CSFD a dnes neľutujem. Film hodnotím ako niečo, čo nemá na Strážcov (Watchmen), ale niekde na úrovni X-menov. Určite lepšie ako Spidermani, Batmani a Hellboy, či Hulk. Takže hurá na dvojku!!!

Ochrana státu (2008)

Nejak nevidím dôvod dávať lepšie hodnotenie. Snažil som sa prečítať si aj pár komentárov ostatných užívateľov, či som niečo prehliadol. Ja nechcem tvrdiť, že je to dobre sfilmovaný slabý scenár, ale je to tak. Dokonca ma za srdce nechytilo ani herecké obsadenie.

Oči války (2009)

Psychologická dráma, skôr o zákutiach ľudskej duše. Priznávam, že mi chvíľu trvalo, dokým ma dej vtiahol. Možno som dokonca ani nebol tak vtiahnutý, ako inokedy. Posledné slová, vyznanie, stáli za to čakanie. Nakoniec nič neoslao nevypovedané a to, čo vypovedané bolo, bolo fajn. Podľa mňa zatiaľ najlepší Colinov film, možno jeden z mále, kde HRAL. Nedá mi ešte nepochváliť vizuál. Všetko perfektne sedí do doby, kedy sa dej odohráva. Mal som pocit naozaj starého filmu, bravo.

Ztraceni (2004) (seriál)

Videl som všetky diely (okrem súhrnných častí). Prežil som si všetko s nimi, aj smrť obľúbených postáv, kolísanie kvality sérií, záhady, príbehy postáv a stálo to zato. Nie vždy po dopozeraní seriálu, či filmu, mám ten pocit, že mi postavy chýbajú. Tu sa im to podarilo aj vďaka dobre natočenej poslednej časti. Posledná séria vôbec, je možno najzaujímavejšia. V posledných troch častiach sa dozvieme toho viac, ako počas celých šiestich sériách dokopy. Áno, dalo by sa pozrieť si len tie a preskočiť všetko zbytočné, spoznať len dôvody záhad, ale o čom by to bolo?