Terra Nova (2011) (seriál)

Na rozdiel od tých, ktorí porovnávajú Terra Novu s Jurským parkom, Lost, Stargate,... ja vidím najväčšiu podobu so seriálom Heuréka a to najmä scenár a casting. Len málokedy si v jednom seriály môžeme obzerať tak pekný katalóg modelingovej agentúry. Ak by takto vyzerala naša budúcnosť, tešil by som sa.

Dead Set (2008) (seriál)

Jeden jediný dobrý nápad, ktorý by bol býval fungoval lepšie ako dlhší film. Aj tých päť častí je mnoho. Dej sa odohrá v prvej a poslednej časti a miniquestíky medzi nimi sú zbytočné, nepridávajú atmosfére, ani neposúvajú dejovú líniu. Postavy sú nezaujímavé, až nesympatické. Tiež hodnotím negatívne nevyužitie potenciálu všade rozmiestnených kamier v štúdiu a nerozvynuté charaktery. Veď práve Big Brother je o vzťahoch, o vzájomných emóciách. Zaujímavo na druhej strane pôsobí klaustrofobicko - agorafobický rozmer. V súboji Walking dead vs. Dead Set - 1:1.

Jump street 21 (2012)

Subjektívne hodnotím snahu stavať na niečom, čo sa už raz osvedčilo, pozitívne. Samozrejme, niektoré scény zatlačené do kúta absurdity (našťastie nie do kúta logiky a perverznosti), ale nič, čo by divák s trochou fantázie nezvládol s úsmevom na perách. A kto nemá fanzáziu, nech pozerá drámy.

Žena v černém (2012)

Potter ako 23 ročný muž primladý na rolu otca? Možno z pohľadu dnešného diváka. Do doby, v ktorej sa odohráva tento príbeh, to pasuje, stačí si to uvedomiť a prerátať. Atmosféra starej hororovej školy, v nádhernom novom kabáte bez okoľkove servíruje jednu lakačku za druhou. Zároveň ale aj štipku neoriginality a nelogického správania sa všetkých (úplne všetkých) postáv, hlavne hlavnej!

Kůže, kterou nosím (2011)

Zaujímavá odbočka do prírody z mainstreemovej diaľnice. Nič pochopiteľné pre popcornového diváka, nič nové pod slnkom pre Almodóvarho zvhlého fanúšika. Dokonalé výtvarné stvárnenie jedného bezduchého mŕtveho domu a zopár životných úsekov, ktorých emócie sa ťažko čítajú, skôr ich preciťujem podvedome. Niekoho šokuje vykadené hovienko na námästí, ale prešo šokovať takto, keď sa to hovienko dá rozotrieť po celom námästí a priľahlých sochách...

Black Books (2000) (seriál)

Je samozrejmé, že takto absurdný humor nemôže sadnúť každému. Dokonca nemôžem písať ani ódy na herecké výkony, či sympatické hlavé postavy. Ako si mám teda vyložiť, že ma tento seriál nesmierne baví? Sú to prepracované charaktery a z nich vyplývajúce vtípky, čo robia tento seriál výnimočným. Koho si získa prvá časť, toho už nepustí celý seriál.

Mezi vlky (2011)

Režisér mi poslal niekoľko krásnych pohľadníc, od ktorých som nedokázal spustiť oči. Na druhej strane každej pohľadnice nájdem posolstvo, odkaz, hlbokú myšlienku, hoci skrytú pod známkou obyčajného príbehu o prežití v divočine. Ten, čo čaká iba tento príbeh, môže byť sklamaný. Z vlkov nám urobili azda najkrvilačnejšie a pomstychtivé šelmy, trochu vzdialené od skutočnej povahy vlka. Pomáha to však inému javu a to zvýrazneniu stracho zo smrti. Režisér sa mu venuje viac, ako sme zvyknutí, až ma napadá, že má možno zo smrti sám panický strach.

Válka nevěst (2009)

Pokiaľ boli preafektované len vtípky, slušne som sa bavil. Problém nastal, pri záverečnom znásilňovaní znovuobjavenia strateného kamarátstva, ktoré naozaj znižuje hodnotenie o celú hviezdičku.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Nehorázne drzé vynechanie predstavovačky postáv na diváka funguje, jak poloprázdna fľaša alkoholu na stole. Myslím tým, že od začiatku je hypnoticky spokojný a vie, že to najlepšie ho ešte iba čaká. Scenár sa nevŕta ani v zbytočných dialógoch, pretože psychologické prežívanie všetkych hlavných postáv dostatočne stvárňujú herecké výkony. V tomto smere som si spomenul na "Hru o tróny". Najväčšie prekvapenie je pre mňa postava Cottona Topa a jej geniálne stvárnenie Noelom Fisherom, hoci sa trochu obávam, že tento herec svoj výkon už neprekoná. Ako teda naložiť s touto minisériou? Rozložiť si ju na tri po sebe nasledujúce dni a o filmársky zážitok máte postarané.

Sherlock (2010) (seriál)

Päť hviezd za kvalitné spracovanie, tri hviezdy za dehonestáciu Sherlockovho charakteru a prešvihnutú stopáž.