Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Zvláštne jednoduchý rozprávkový príbeh, odohrávajúci sa v originálnom fantasy svete. Navonok pôsobí veľmi lacne a aj keď trailery sľubovali väľkú divácku základňu, v skutočnosti môže z kina odísť spokojné iba dieťa, alebo dospelý fanúšik rozprávok. Hoci filmu možno vytknúť kadečo, treba povedať že sa drží verne svojej knižnej predlohy. Výber hlavných postáv je viac než vydarený. Deti skutočne pôsobia ako klasické anglické deti v tých dobách. Zvláštne kombinované farby, ktorými tento svet žiari sú cieľavedomým protikladom vojnou zmietanej Európy, temnej a krvavej. Som si istý, že v tejto skrýši, v tomto svte tak vzdialenom od toho nášho našho, nájde útočisko veľa ľudí.

Pád do tmy (2005)

Nemožno povedať že by to bol film vyslovene nudný. Opak je pravdou. Tvorcovia tlačia na veľmi citlivú tému klaustrofóbie. Chvíľami som mal pocit že film ani nedopozerám. Sklamanie však nastalo vtedy, keď sa na scéne objavili monštrá, ktoré mi pripadali viac smiešne ako strašidelne. Film sa zo zaujímavého survival hororu zmenil na béčkový krvák bez duše.

Kult hákového kříže (1998)

Strhujúca dráma, ktorá v sebe nosí nielen neskrývané posolstvo, ale aj desivý obraz skutočného života vo svete. Edward Norton vás do deja vtiahne hneď v prvých minútach filmu, to však neznamená, že sa hlavým hrdinom stotožníte. Jeho charakter sa s vašimi emóciami zahráva a nechá vás pobehovať po bojovom poli zo strany na stranu a keď sa už zdá, že ste našli tú správnu polohu, znovu vás prekvapí niečím, čo zmení váš názor.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Podarený a veľmi vyvážený film. Sledujúc hitlerov život a rast jeho moci zistíte, že sa vám od strachu nechty v pästi zarývajú do dlaní. Ten zvláštny psychický tlak na vašu dušu stále rastie asi do polovice filmu. Potom si na to človek nejako zvykne a už vie na čom je. Keď sa však Hitler vykreslí ako maniak aj v súkromnom živote a v láske, strach sa znovu vracia. Robert Carlyle, hoci sa na Hitlera nie veľmi podobá, podáva kvalitný výkon. Pri svojich vystúpeniach sprchuje vlastnými slinami s otvorenými ústami počúvajúce davy a jeho psychopatický pohľad mu proste musíte uveriť. Okrem Carlyla ma upútala aj Julianna Marguilies, ktorá film oživila svojou krásou a jej tvár sa do tejto doby veľmi hodí.