The Rainbow Tribe (2008)

Čím to je, že sa pri takejto prkotine nasmejem viac, ako na komédiách hodnotených od 80% vyššie? Už od úvodných titulkov bolo vidno, že ide o prvoplánové béčko, na okraji záujmu produkčnej spoločnosti. Mne ale skrátka sadol tento humor a detské herecké výkony sú neodolatelné.

Velkokníže Jaroslav (2010)

Téma, ktorá by si zaslúžila hrubší balíček peňazí. Trochu sa bojím hovoriť v tomto prípade o akomkoľvek umení, či už filmárskom, alebo hereckom. Úplne najhorší je strih, ktorý ide ruka v ruke z nízkym rozpočtom, čo je cítiť najmä v bojových scénach. Jediný film, s ktorým sa nebojím tento porovnávať je "Stara Basn", resp "Staré báje Vikingu". Prečo teda dávam štyri hviezdy? Mám na to niekoľko dôvodov. Hlavným dôvodom je, že dejiny slovanov v ranom stredoveku sú moja srdcovka. V porovnaní s filmom "Ironclad", ide stále o filmovú lahôdku s vizuálom starých slovenských rozprávok. A teraz to najlepšie - kostými, doplnky, detaily, zbrane, zbroje, šperky, to všetko je dotiahnuté do najmenších detailov. Ako veľmi oku lahodí, vidieť ženy karetkovať (tkať tkanice pôvodnou metódou), ako veľmi srdce plesá, keď vidím ozajsné karolínske meče, reálne spadajúce do tejto doby, aké krásne je vidieť na hlave kniežaťa repliku prilby nájdenú v Novgorode,... tak pre toto styri hviezdy, lebo film nijako neklame diváka, ale ponúka realitu, s takmer dokumentaristickou presnosťou. Viac takých filmov!

Skins (2007) (seriál)

Pútavá a chladná britská realita a zaujímavo-originálne postavy, ktoré máte chuť neopustiť a nenechať ich v štichu. Čo sa mňa týka, chýbajú mi trochu akčnejšie scény, tak typické pre mládež. Myslím tým, že aspoň jeden z členov partičky by mal byť futbalový fanúšik. Nie preto, že by som s ním chcle sympatizovať, ale pre môj stereotypný pohľad na britániu.

Speciální jednotka (2011)

V hlave som si film hodnotil už po prvej štvrťhodinke, pretože som bol spočiatku nadšený. Postupom času ale hviezdy padali, sťa meteorický roj. Sám som prekvapený, že som sa ustálil na tomto hodnotení. Na jednej strane som videl v celku slušnú taktickú akciu, s veľmi prehľadnými zábermi a zaujímavými uhlami pohľadu. Od poloviny filmu som ale videl jednu z najnudnejších cestovateľských scén, sťa putovanie hobbitov s prsteňom. Od toho momentu sa mení všetko, vrátane logiky. Tí vojaci, ktorí dovtedy krásne takticky čistili budovy a pokrývali pristory, sú teraz schopní postaviť sa do lajny a bezhlavo strielať do davu teroristov od pása. Ako to už býva, film klesne o kategóriu nižšie a vy len bezradne sledujete, že s tým nič nemôžete urobiť.

Kontraband (2012)

Film ideálny pre komerčné televízie, pretože má všetko, čo správny komerčák má mať. Nanešťastie zo všetkého len trošku, čo logicky neuspokojí široké spektrum divákov, ktorí očakávajú aj niečo viac. Najvážnejšie je, že viac ako polovine postáv máte chuť jednu vraziť a to aj kladným postavám.

Kronika (2012)

Nečakane psychologický rozmer ma veľmi potešil. Síce ničím neprevratný scenár, napriek tomu však úplne iný, ako klasické "superhírou filmy". Zo sna vás nebude budiť žiaden záporák, oblečený ako z travestyshow, ani od hlavných hrdinov nečakajte červené slipy, či americkú vlajku aj na ponožkách. Uvidíte partičku tínejdžerov, z ktorých každý má svoje problémy a hľadá sám seba v budúcnosti, v spoločnosti. Nie je núdza ani o rodinné minitragédie a to je aspekt, ktorý vyviera a chrlí do obrovskej energie v závere filmu.

Kauzy podle Kate (2011) (seriál)

Z charakteru hlavnej hrdinky mám pocit, že Sarah hrá samu seba. Ak nie, tak jej to žeriem. Väčšina ostatných postáv je pre mňa nezaujímavá, až na Katinho asistenta, ktorý by veľmi pekne zapasoval do seriálu Big Bang Theory.

Harry Brown (2009)

Nerád sa vyjadrujem k filmom, ku ktorým ťažko hľadám slová. Aj tu ide o ohratú platňu, ale našťastie prostredie, v ktorom sa dej odohráva, dáva filmu úplne iný šmrnc. Ja neviem ako vy, ale často porovnávané Grand Torino sa mi páčilo menej.

Diktátor (2012)

Klasický drsný a provokatívny humor. Hráme za všetky tímy a zároveň proti všetkým tímom. Na mušku sa dostanú nie len diktátori a diktatúry, či feministky, ale aj polovina národností a všetky náboženstvá. Ak nepatríte k radikálnym moslimom, židom, vyvraždeným kurdom a podobne, budete sa baviť. Potešilo, že si skupinka first class hercov urobila srandu sama zo seba.

Tohle je válka! (2012)

Film, bez ktorého sa každý rozhodne zaobíde. Jedine, že by bol kompulzívnym fanúšikom (onanistom) niektorého herca v hlavných úlohách. Zasmial som sa raz a zaujímavú akčnú scénu je tiež ťažké nájsť. Bacha, pištoľami sa tu strieľa od boku! Po hereckej stránke prekvapivo dominuje Tom Hardy a jeho klasický nepríčený výraz pre všetko. Načo strácať čas týmto, keď si môžem pozrieť.... hocičo iné??