• Pohádka

Stvoření světa (1957)

Nezapomenutelný Jan Werich, který mě svým naprosto nenapodobitelným hlasem přikove k televizi pokaždé, když jde tento film v televizi.

Čtvery Vánoce (2008)

Nemohla jsem se chvíle ubránit srovnáním s Rozchod!-em a vyšel z toho vítězně. Mám ráda oba herce, ale tady to nějak nefungovalo. Celý film jsem měla pocit, že V. V. musí R. W. popohánět a vyvrcholilo to vánočním představením. Dobré scény špatně sešněrované.

Pokoj 1408 (2007)

Znám strašidelnější filmy, dojímavější okamžiky i předsvědčivější herecké výkony, ale celkově nebyl film špatný, jen škoda, že Samuel L. Jackson nedostal víc prostoru.

Poznej svého muže (1940)

Marta Fričová v roli, která jí sedla. Škoda, že nebyla vidět ve více filmech.

V tom domě straší! (2006)

Od animovaného filmu o dětech a pro děti se dalo očekávat všelicos. V tom domě straší je z těch lepších, kdy se děti tak trochu bojí a dospělí baví. Největším kladem je rozmanitost postav a záporem "občasná" předvídatelnost.

Mamma Mia! (2008)

Už dlouho jsem neviděla tak povedený muzikál, dá-li se tak tento film nazvat. Naprosto neuvěřitelně nádherná Meryl Streep.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Rozhodně ne lepší než jednička, protože jsem chvílemi přestávala vnímat děj na plátně a poslouchala jsem názory pětiletého chlapečka za mnou. Jasnou hvězdou byl Melvin a opět tučňáci.

Laurel a Hardy zdědili ostrov (1950)

Bylo poznat, že už jsou oba starší, ale přesto jsem v tom poznala ty dva praštěný chlápky, co stěhovali piano.

Důkaz (2005)

Těžko mohla být Gwyneth Paltrow ve své roli přesvědčivější.