• Historický

Život pro samouky (2023)

Herecké obsazení slibovalo daleko více.  3* za: Janu Plodkovou, je to české, 2x až 3x se člověk zasměje.

Služka (2023)

Po shlédnutí jsem se podíval, kdo to režíroval a napsal. Trefa. Hodně je znát ženský pohled na věc. To dobré? Velmi slušná dobovka. Herecké výkony . To špatné? Některým nebylo rozumět (nemyslím němčina). Měl jsem pocit, že Vica chvilkama mluví maďarsky. V průběhu mě to celkem bavilo, ale s odstupem mi to přijde takové nereálné. Předlohu jsem nečetl, ale mám spíše pocit, že lesbická láska byla spíše v hlavě Anky. Taková příhoda po návratu do Banské Šťavnice.  Každopádně 3,5*.

Kdyby radši hořelo (2022) odpad!

Hlavně že už je to za mnou.  Jen mě děsí , jakou představu o ČR  má těch 130 lidí z Norska, co to vidělo.

Princ Mamánek (2022)

Dokoukáno s vypětím všech sil. Krizová místa: strom, čarodějnice a "vtipní"  pohůnkové, co nesou rakev. Abych jen nekritizoval. Začátek vypadal slibně, přišlo mi to i vtipné. "Pohádka" je životní projekt Jana Budaře a bohužel nenašel dostatek sebereflexe, aby do hlavní role dosadil někoho vhodnějšího.  Jo, ještě fotbalové bílé nohy Ondry Vetchého jsou super. Vážně to nezachránili ani oblíbenci Bolek Polívka, Ondra Vetchý a Veronika Kubařová.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Tyhle filmy vůbec nesleduji. Bylo mi osobně doporučeno jako výborný film. Jak jsem psal, nejsem cílovka, ale vzhledem k tomu, že jsem to dokoukal 2*, jednu další, za to, že určitě podhodnocuji. K filmu: předvídatelné a jednoduché. Podruhé se patrně na to nekouknu, ale viděl jsem rozhodně větší kraviny, a to i v oblíbených žánrech.

Tichý společník (2021) odpad!

Přiznám se, že jsem to neviděl celé.  Nezvládnul jsem to. V tom případě se nemají filmy hodnotit. Nenapadá mě, co by se muselo ve zbytku stát, abych změnil svůj názor.  Většina mi přišla jako neherci. Navíc herci používali nářečí tak na sílu, až to bylo nesnesitelné.

Ostrov (2023)

Jana Plodková mi v roli neseděla, přestože patří k mým oblíbencům. To ostatně i Jiří Langmajer. Mám rád české filmy. Mám rád komedie. Příroda nádherná. Mělo to jedinou chybu. Film se mi nelíbil. Celé mi to přišlo naprosto o ničem. Lehce předvídatelné, dětinské, naivní.

Trabantem až na konec světa (2014)

Nostalgie u mne opět zafungovala. Můj druhý "trabantí" film. Afrika mne nadchla více, možná proto, že byla u mne první. Musím říct, že tady mne celkem vadil Dan Přibáň. Dále jsem měl pocit, že Afrika byla taková kontaktnější k obyvatelům. Plusem byli kluci v maluchu. Fakt super pohodáři a zároveň nešťatníci. Borec na "125" taky super. Jsem cílovka filmu, tak nejde než za plný počet. Kdybych mohl, tak ještě více. Věta na konci: Trabanty vždy na konci pohladíme, že nás dovezly  "domů".....jj, taky jsme dělávali.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Za mě plný počet. Nutno přiznat, že jsem cílovka, že v mládí moji rodiče vlastnili identického trabanta....a hlavně jsme tímto "vozidlem" projeli vše, kam nás režim pustil. Dodnes mám v dílně nářadí, které jsme vozili. Po letech, když jsem viděl rozměry trabanta, jsem nechápal, jak jsme v tom mohli přespat čtyři lidi.

Bílá masajka (2005)

Bohužel pro film jsem četl knižní předlohu.