Městečko Twin Peaks - Čas poznání (1990) (epizoda)

Mysteriózní atmosféra je v této epizodě skvělá. Nejvíc se mi líbilo vloupání do domu doktora, které se opravdu povedlo. S každou odpovědí přichází další otázka, tak doufám, že to nebude zbytečně natahované.

Městečko Twin Peaks - Cooperovy sny (1990) (epizoda)

První polovina epizody byla docela průměrná, ale zbytek byl naprosto skvělý. V domě s červenými závěsy byla vynikající tajemná atmosféra, která je na seriálu zatím to nejlepší.

Městečko Twin Peaks - Jednoruký muž (1990) (epizoda)

Tahle epizoda mi připadala zatím nejlepší. Ikdyž se děj moc neposunul, tak tak po celou dobu vládlo jakési tajemno, které epizodu udělalo dobrou.

Městečko Twin Peaks - Odpočívej v bolesti (1990) (epizoda)

Scéna na pohřbu se opravdu povedla. Konečně se z Twin Peaks stává více mysteriózní, protože v předchozích epizodách to bylo spíše krimi. Cooper jsko vždy baví.

Městečko Twin Peaks - Zen - umění chytit vraha (1990) (epizoda)

Čekal jsem, že to bude lepší, ale pořád to je solidní. Cooper je mega dobrá postava a pokaždé když se ukáže na scéně, tak je seriál excelentní. Naopak pokaždé když se dlouho neukáže, tak to začíná být mírně nuda. Scéna s kameny se opravdu povedlo!

Městečko Twin Peaks - Stopy nikam (1990) (epizoda)

Agent Cooper je skvělá postava a zatím seriál docela dost tahá. Líbí se mi, že se v Twin Peaks vyskytuje několik zajímavých vedlejších postav, které se jen tak nevidí (třeba ta ženská s kládou xd). Celkově nás epizoda vlastně jen víc seznámila s postavama a děj se skoro nikam se neposunul, takže doufám, že další epizody budou dějově výživnější.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Jelikož jsem si v poslední době oblíbil mysteriózní seriály, tak tenhle údajný masterpiece jsem nemohl vynechat. Hned na začátku nás tvůrci vtáhnou do děje a do konce epizody nepustí. Ikdyž je seriál téměř dvakrát starší než já, tak mě zastaralost kamery a techniky nijak nerušila. Postavy jsou dost zajímavé, tak uvidím, co bude dál. Zatím spokojenost, ale na plnej počet to ještě není.

Živí mrtví: Počátek konce - Snění (2021) (epizoda)

Tohle nejspíš bude dost rozporuplná epizoda. Někomu sen Grace mohl připadat jako totální blbost a vycpávka a já to naprosto chápu, ale mně se to prostě líbilo. Linka v přítomnosti byla skvělá, to není o čem a propojení těch dvou světů se povedlo, takže nemám důvod, proč nedat všech pět hvězd.

Zone Blanche (2017) (seriál)

Zone Blanche žádný zázrak není. Sice mu od toho tolik nechybí, ale téměř v každé epizodě je vycpávkový krimi případ, který vás jen vzdaluje od skvělého děje plného napětí a mystična. Seriál má velmi jedinečnou atmosféru, která se jen tak nevidí, takže pokud máte rádi atmosférické seriály, tak by tohle mohl být kousek pro vás. 7/10

Zone Blanche - Season 2 (2019) (série)

Mně osobně připadala druhá série lepší než ta první, protože přibylo mystično a bylo tam více o tajemné kreatuře. Škoda, že seriál nemá méně dílů a musí do zajímavého děje cpát nepodstatné kriminální případy.