Živí mrtví: Počátek konce - End of the Line (2019) (epizoda)

Epizoda je naprosto průměrná, ale přesto dám 4*. Je to hlavně tím, že na konci je docela velký cliffhanger, který působí velmi dobře. Doufám, že se s tím tvůrci poperou dobře a šestá série bude dobrá, když už se druhá polovina páté obětovala navození atmosféry.

Živí mrtví: Počátek konce - Is Anybody Out There? (2019) (epizoda)

Docela dobrá epizoda, která je snad nejlepší z celé páté série. Když si odmyslím debilitu postav, tak z týhle epizody vznikne opravdu skvělá podívaná. V epizodě je dobře vytvořené napětí.

Živí mrtví: Počátek konce - The End of Everything (2019) (epizoda)

Docela v pohodě výplňková epizoda. Epizoda měla vše, co by dobrá epizoda měla mít - akci, emoce, soundtrack atd. Je jen škoda, že komunita LGBTQ si musí do každýho seriálu hodit aspoň jednu lesbu a tak moje předtím oblíbená Althea dostává jinou sexuální orientaci, která je do děje vyloženě vecpaná.

Živí mrtví - Všude dobře, doma nejlíp (2021) (epizoda)

V epizodě se nic extra nestalo, ale z dobře provedené poslední scény je vidět, že se něco většího chystá, tak doufám, že to tvůrci nepokazí.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Dlouho jsem tento seriál odkládal, protože mně téma zombie apokalypsy připadá jako klišé. Byla to ale obrovská chyba. Seriál je skvělě napsaný, do postav se vžijete už od prvního dílu a hudba je někdy opravdu famózní. Je jen škoda, že v 7. a 8. sérii odešel Frank Darabont a seriál začal být trochu natahovaný, ale od deváté série se The walking dead vrátilo zase ke kořenům a seriál začal být zase geniální.