Příšerky z podkroví (2009)

Za akční bojovou scénu s Doris Roberts a ty dva hlavní sympaťáky si to dvě hvězdy zaslouží.

Noční můry z temnot (2019)

Plochý děj a nic moc děsivého. Všichni ti CGI duchové, monstra, zombieci, ježibaby, kostry, panáci, skřeti, ghoulové a všelijaká další podobná havěť mě už začínájí nudit. V těhle filmech už není žádná práce s tajemnem, lekačky nefungují, všechna klišé jsou už 100× ohraná na různé způsoby. Nebýt Jamese Wana, tak už mi snad hororový žánr začne splývat s nízkorozpočtovým fantasy. Největší strach máme přece z neznáma a z "něčeho", co si neumíme představit. Na tom je podle mě třeba dál stavět.

Mimi šéf: Rodinný podnik (2021) odpad!

Naprostá ztráta mého času. Vím, že i kdybych byl dítě, tak se mi to nelíbí. Je to jen nevtipná, chaotická nuda. Balancuje mi to mezi jednou hvězdou a odpadem, protože animačně je to pořád hezké. Ačkoli myslím, že vím jak to ohodnotit. Tohle byl ten nejplošší soundtrack od Hanse Zimmera, co jsem kdy slyšel. Během filmu mě to napadlo vícekrát. Sorry jako.

Marrowbone (2017)

Obdivuji tento cit Španělů pro atmosférické filmy. Krásné drama s hororovými prvky po jehož zhlédnutí cítím zvláštní duševní stav. Jakoby si ze mě ten film cosi vzal, ale já nevím, co to je. Vadil mi nakonec jen až moc natažený konec, který tak pro mě ztratil na intenzitě a nevýrazná hudba, jinak je to skvělý snímek.

Králíček Petr bere do zaječích (2021)

Trefně to ke konci paroduje sebe sama, za to přidávám hvězdu. Asi dvakrát jsem se taky zasmál, a to je úspěch. Pro děti ale asi větší terno.

Hladová hra (2009)

Moc pěkná nízkorozpočtová psychologická hra s uspokojujícím koncem. Postavy se chovaly velmi uvěřitelně a logicky. Co se mi tady nelíbilo byla kamera a práce osvětlovače ve scénách tmy. Pokud postava přivírá zářící oči, protože ji do obličeje žhne halogen, jak mám při detailním záběru jako věřit, že je v absolutní tmě? Já bych použil klidně nějaký filtr potlačující normální světlo nebo něco, ale tohle bylo řešeno poněkud nešťastně. Jinak musím říct, že mě "Hunger" příjemně překvapil.

Ďáblovo dítě (2008)

Zajímavý námět, dobrý scénář, mizerná režije, nudná hudba a v drastických scénách typicky nevyužitý potenciál kamery kvůli ratingu. To vše, v kombinaci s nelogickým pobíháním hlavní ženské postavy po scéně (aneb běžíme pět minut k autu a až u něj si uvědomíme, že nemáme klíče, tak běžíme zase zpátky), mi vychází tak na jednu z pěti. Kdo dá víc?

Černobylské deníky (2012)

Poměrně nápadité. Líbila se mi i ponurá atmosféra Pripjaťi. Moje hodnocení ale shazuje děsně nelogické a otravné chování aktérů, ne moc dobré herecké výkony a z mého pohledu banální konec.

Kletba (2020)

Za předpokladu, že Zdeňek Troška natočil "Slunce, seno" jako lidovou komedii, natočil Mark Tonderai "Spell" jako afroamerický lidový horor. Jsem přesvědčený, že afroamerická verze Hoštic tak tenhle film ocení víc, než já kdy můžu.

Emelie (2015)

Dostatečně skličující a pěkná práce s dětskými herci. Na druhou stranu někdy zbytečně nepřehledná kamera a podle mě ne moc podařený konec. Myslím také, že si scénárista mohl mnohem více pohrát s labilitou hlavní postavy. Ze strany režie je pak scéna s domácím videem rodičů naprosto nevyždímaná. Film mohl být rovněž trochu brutálnější, hlavně co se týká krvavých scén a počtu přeživších postav.