Ďáblovo dítě

• USA Babysitter Wanted (více)
všechny plakáty

Zdanie často klame. A niekedy smrteľne!  Angie Albrightová je študentkou histórie umenia. Ako väčšina študentov si potrebuje privyrobiť, a tak sleduje vývesku s inzerátmi, aby si našla prácu, ktorá by jej pomohla vylepšiť zlú finančnú situáciu. Odpovie na inzerát, ktorý hľadá dievča na stráženie. Dostane sa tak na odľahlú vidiecku farmu, kde má robiť opatrovateľku malého Sama , syna manželov Stantonovcov. Všetko je v poriadku, to však len do chvíle, kým nepadne tma. Potom sa začnú diať čudesné veci a namiesto stráženia malého chlapca bude musieť Angie bojovať o holý život... (oficiální text distributora)

darkrobyk

,,Chtěl jsem na tebe bejt hodnej a podívej se, co jsi způsobila. Už jí tuhne krev!" Škoda českého názvu, který hloupě prozrazuje hlavní zápletku filmu. Satanský horror není příliš originální, zato má dobrou atmosféru. Nahánění Angie v domě je dostatečně napínavé stejně, jako čekání na smrt. Angie se sice občas chová jako hovado (nevyužije několikeré možnosti zabít svého mučitele, jen ho zraní), ale kdo by ji pak honil, že? Za zmínku stojí gore efekty, které nejsou pravda bombastické, ale dostatečně věrohodné ano (jen občas jsem měl pocit, že místo syrového masa jde o pečené...). Snímek rovněž naznačuje, že zlo a dobro se neskrývá toliko v nadpřirozených silách, jako spíše v lidech. Nikoliv Ďábel, ale ti, co mu slouží. A ti co slouží Bohu? Nu, na straně dobra všichni rozhodně nejsou, spíše je tomu často naopak. Mezi 3-4*, nakonec jsem se přiklonil ke 4*. ()

majo_svk

Ach jaj, Diablovo dieťa prináša do hororového sveta len stokrát videné a stokrát počuté. Scenárista musel byť človek bez fantázie a tvorivosti. Nemá to atmosféru, je to predvídateľné, často nelogické a každý druhý pokus o dialóg je otrasný. Až na pár záverečných brutálnych scén je to veľká(okukaná) nuda. PS: Môžem ja za to, že horory milujem a pozerám aj väčšie sračky:) ()

Flaxik

Angie je sympatická a modlí se dobře, to nemohu říci! Ale je pitomá, až bůh brání. Dělá všechno pro to, aby zhebla a tím mě dost rozčiluje. No a řekněme si upřímně, název filmu "Hledá se chůva" by byl krásně nevinný a překladatel (idiot) by nevykecal hned v úvodu zajímavý zvrat a musel bych si na ní počkat do poloviny filmu. Takhle bylo úplně jasné o co půjde, hned jak se fakan objevil a navíc ta podivná postava s kudlu vypůjčenou od BugenHagena jenom potvrdila podezření. Jinak ale: 1.Když si jdu pustit televizi, neříkám "jdu si pustit televizi" apodobně. 2. Když dám syrové krvavé maso do mikrovlnky a ohřeju ho, už není červené a krev taky nevypadá jako tekutá krev...nechtějte vědět, jak to vím...3. s tím překladem jsem to už psal? ()

Kadas97

Počas nudnej septembrovej noci niekedy medzi rokmi 2011 a 2013 sa mi nechcelo spať, keď som pozeral jednu z našich "super" komerčných TV sa to stalo. Začal horor a nebol to len taký hocijaký horor, bol to celkom dobrý horor (na TV pomery). Celkom slušne vybudovaná atmosféra a nadpriemerný záverečný zvrat umlčala moje ufrflané ja a so zatajeným dychom ho donútila dopozerať toto hororové prekvapko. 6 z 10 P.S. Ako môže nejaký zdravo uvažujúci človek preložiť "Babysitter Wanted" ako "Vidiecka farma"...hm? ()

Bloody13

Mish mash hned několika subžánrů, který funguje nejlépe v přímočaré první polovině, kdežto v té druhé, po odhalení všech karet, paradoxně ztrácí. Na hlavní hrdinku se hezky kouká, hudba je nečekaně průrazná a potěší i slušná dávka brutality. Za pozornost taky stojí účast hororového veterána Billa Moseleyho, tentokrát však v netypické roli policejního důstojníka, a Scotta Spiegela, jenž se tu na vteřinku mihne v závěru coby doktor. Správně, toho Spiegela, co dlouhá léta spolupracoval s Raimim, účinkoval v jeho trilogii, a natočil třeba kultovního Narušitele. ()