Zelená kniha (2018)

Green Book je další dokonale odvyprávěný film, kde se fantasticky doplňují dvě odlišné osobnosti. Podobně jako například ve filmu Nedotknutelní. Lidskost a přirozenost, která ze snímku panuje je fenomenální a úžasná. To, jak herci dokázali svojí řečí, svými pohyby, svojí osobností odehrát reálný příběh je až k neuvěření. Tleskám, tleskám, tleskám. Peter Farrelly si mě opět získal. Stejně jako on, tak i herci sem uložili kus svého srdce a je to na tom znát. 3 oscaři jen potvrzují má slova. Sice pro mě osobně těsné, ale těch 9/10 dám.

Batman (2022)

"I'm vengeance" - Precizní práce jak ze strany herců, tak ze strany režiséra, skladatele, kameramana či ostatních spolupracovníků na novém Batmanovi. Robert Pattinson si celé plátno kradl pro sebe a i když neměl tolik prostoru (i na stopáž 176 minut) na vývoj charakteru Bruce Waynea, dokázal si získat pozornost po celé 3 hodiny, včetně posledních 20 minut, kde mi spadla čelist k zemi. Penguin a Riddler také skvělí, Catwoman taktéž. Dechberoucí hudba od "druhého Hanse Zimmera", tedy Michaela Giacchina - nášlapná jak jen to šlo, ALE časem se oposlouchal hlavní soundtrack, protože ve snímku zahrál nemálokrát. Obecně říkám, že se jedná o opravdu krásných 8,5-9/10. Na velkém plátně sledovat takřka nejlepší automobilovou honičku za posledních x let, dokonalou malebnost a kontrast mezi oranžovou a černou, vidět převahu praktických efektů nad cgi... Slast. The Batman je pravděpodobně druhý nejlepší Batman film, hned po jeho bezchybném předchůdci - Dark Knightovi. PS: Ty 80'-90' z toho vyloženě čiší! 9/10

Myši patří do nebe (2021)

Velice opomínaný film, který míří na jakoukoliv věkovou skupinu a i přes to si v něm každý nalezne to své. Češi jednoduše ví jak na to. Převážně zde u tohoto animáku. Vizualizace a celková animace je naprostý strop společně s lehce pochopitelným dobrodružným příběhem. Pomalu až oscarová hudba od Krzysztofa Aleksandera Janczaka a české herecké topky, jako Jiří Lábus, Matouš Ruml, nebo Ondřej Vetchý samozřejmě dokonalí. Ale hlavní tahač snímku Myši patří do nebe jsou prokreslené emoce, jejíž styl se mi líbil a zaujal mě, ale nezbořil mě natolik, jak jsem čekal. Překrásný příběh s hezkými a sympatickými postavami je sice fajn, ale když k takovémuto vážnému a "dojemnému" příběhu nedostanete slzy do očí, lehce to zklame. Ale film je to perfektní, jen pro mě nebyl natolik emočně siný, abych dal plný počet. Každopádně apeluji na všechny milovníky českých filmů, animáků, na nerdy a ostatní, aby si pustili Myši patří do nebe, protože se jedná o excelentní film pomalu ve všech aspektech. Pokud máte dítě, pusťte mu to! 8,7/10

Perníkový táta (2008) (seriál)

Asi všichni víme o dokonalosti, kterou Breaking Bad má. Tak progresivní vývoj postav, po letech neklesající kvalita, dialogy, které se skoro vždy dají citovat... Dokázal bych psát stejné aspekty, jako u své recenze na Pulp Fiction. BB je naprostý strop seriálové a televizní tvorby. 10/10

Nebezpečná rychlost (1994)

Tohle je teprve devadesátkovej akčňák. Keanu a Sandra dokonalý<33 - takovýhle filmy já prostě totálně žeru! Napínavá, šíleně zběsilá jízda, která za celou stopáž ani jednou nezastaví. 10/10

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Najetý fanservis jak z No Way Home, podobnost vizuálu jak u Harryho Pottera, atmosféra jak ze Stranger Things a moje emoce na vrcholu tvoří Ghotsbusters Afterlife nadprůměrným pokračováním. 8/10

Smrtonosná past (1988)

Yippee-ki-yay motherfucker! A takto prosím pěkně vznikl vzor pro akční filmy. Vánoční klasika, která nikdy nezestárne.

Klub rváčů (1999)

„Sticking Feathers Up Your Butt Does Not Make You a Chicken.“ Jedinečný kult, který napříč všemi příčkami nejuznávanějších klasik vyčnívá svoji originalitou, zpracováním, kvalitou, vizuálem, hudbou, příběhem, postavami… Aspektů, proč tento film milovat je nespočet. Pro každého, kdo se o filmy nebo kinematografii zajímá je čirá povinnost tento bezchybný snímek vidět. Fincher dokázal opět stvořit uznávané veledílo, které v srdci zůstává každému filmovému fanouškovi.