Osvobození (1969)

Divím se! Divím se hodně! A čemu, že se to vlastně divím? Nikdy by mně nenapadlo, že budu koukat na něco rusko-německého a ještě ke všemu, že mi to hned přibyde do mé sbírky DVDíček, ale tohle je opravdu velmi povedené. V roce 1969 se podařilo natočit něco extra. Osvobození! 5 dílný seriál s prvky dokumentu. Všechno je vymazleno do detailu. Když jde o historická fakta, tak super. Nejsem historik, ale o druhou světovou válku se celkem zajímám a tady bych řekl, že to v ničem nelže. Na bojišti je to také perfektní. Velmi dobře natočeno a především velice realisticky a hlavně to má dokonalou atmosféru. Jediné co mi vadilo, tak byli dialogy o taktice. Jako jo, musí to tam být to každopádně, ale pokud to tam bylo, tak to byla nudnější pasáž, ale dalo se to skousnout a hlavně to prostě k tomu patří, tudíž neudělám nic. První díl mně až tak nebral, to je fakt! Potom ale přišli další díly a přibývalo scén z bojiště. Zejména tedy 5.díl byl super. To zatopení metra mně vážně dostalo. Na to, že v tom hráli Rusové, tak to byli docela sympaťáci. Natočit remake Osvobození, tak kdo ví, ale možná by z toho bylo nové Bratrstvo neohrožených. Když si vzpomenu na základní školu a potom na střední školu, kdy jsme probírali druhou světovou válku z těch nudných nějakých učebnic, tak to bylo hrozné. Kdyby tohle místo těch učebnic pouštěli, tak by učitelé udělali líp!!!

Otec rodiny (2000)

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*.

Outland (1981) odpad!

Takže, policista na jednom z měsíců Jupitera řeší divné a znepokojující smrti horníků. Docela zajímavý nápad, ale zpracování je příšerné! Už dlouho jsem neviděl něco takhle příšerného, jako je tento snímek. Peter Hyams natočil pár snímku, které mně opravdu baví. Ovšem, na Outland koukat po deváté hodině večerní, tak myslím, že bych usnul. Koukal jsem na to v sobotu odpoledne a zhruba po 30 minutách mi začala padat hlava a chtělo se mi silně spát. Udělal jsem si litr kafe a dokoukal jsem to s výsledkem, že jde o ztrátu času. Pro mně osobně je to jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Zařadím ho do TOP10 nejhorších filmů. Větší nudu jsem nezažil! A to, že tam Sean Connery pobíhá s brokovnicí to nezachrání. A co je smutné je, že ani je účást ten film nezachrání před odpadem, což je mi líto, protože Conneryho mám rád a je to skvělý herec. Roli v této kravině neměl brát!!! Totální odpad, který nechci nikdy víc vidět a ani o tom slyšet!!!

Pacifik (2010) (seriál)

Když byla premiéra seriálu The Pacific, tak jsem viděl jen 5 dílů. Bohužel se tento seriál vysílal v době, kdy jsem měl jiné starosti. Bylo to pár týdnů před maturitou, takže je jasné, že jsem to nemohl sledovat, tak jak jsem chtěl a věnoval jsem se něčemu jinému. Ovšem byl jsem velmi nadšen. A to pouze po 5-ti dílech. Kdybych věděl, co bude následovat poté, tak bych koukal i přesto, že jsem měl myšlenky jinde. V současné době jsem na vysoké škole a jelikož zkouškové období probíhá velmi dobře, tak jsem se musel nějak odměnit. Seriál The Pacific ve steelbooku pro mě byl jasnou volbou. Ještě před premiérou se hodně psalo, že půjde o pokračování Band of Brothers. Ale bohužel srovnávat tyto dva seriálY je zcela nemístné. Ano, jsou válečné. Ano, jsou z producentské dílnY Toma Hankse a Stevena Spielberga. Ale každý seriál je o něčem jiném. Těžko říct, který z nich se mi líbil více. The Pacific se pohybuje někde mezi Tenkou červenou linií a Zachraňte vojína Ryana, což mě absolutně vyhovuje. Najdeme zde pár dílů, kde se neválčí a to mi také nevadilo. To jak je zde zpracován život hlavních postav před válkou a po válce je perfektní. Akce je znamenitá. Devatý díl pro mě byl něčím, na co jen tak nezapomenu. Snad to nejlepší, co jsem měl možnost z válečné kinematografie vidět. Tak reálně podané, že z toho šel mráz po zádech. Desátý díl byl velice dojemný a při kterém musela snad každému ukápnout slza. Hudba od Hanse Zimmera? Absolutní skvost. Už jen "Main Title Theme From The Pacific" nemá chybu. Mimochodem, již delší dobu jsem neslyšel tak povedený soundtrack s tak nádhernou hudbou. Nemám rád český dabing. Když si vzpomenu na česky dabovaný Training day, tak je mi špatně. Ovšem The Pacific se může pochlubit výborným českým dabignem. Může za to především vynikající Ondřej Vetchý a další. Jediné, co mi zde vadilo, tak že hlavní tři postavy (Robert Leckie, Eugene Sledge a John Basilon) se neobjevují v každém díle. 77% je na můj vkus velmi málo! Myslím, že by si to zasloužilo daleko víc. The Pacific ve mě vyvolal hodně pocitů. Strávil jsem zhruba deset hodin s perfektním seriálem a těším se, až si to někdy zopakuju! VYNIKAJÍCÍ!!!!

Pád Třetí říše (2004)

Tak sem to zkoukl a sem rád , že to mám za sebou, strašně nudnej film.Bruno Ganz jako Adolf Hitler......to je ale blbost ale hraje dobře to jo.No jo film na jedno zkouknutí a bohatě to stačí.

Pahorek (1965)

Mám rád filmy z vězěnského prostředí a nebo z koncentračních táborů a teď můžu říct, že mám rád filmy z prostředí, kde jsou vojáci, kteří se něčím prohřešili, čili kárné zařízení. Například ve filmu z vězení jsou různé gangy, různé sexuální praktiky, drsná slova, drsné ksichty a sem tam nějaký ten posránek, co se rozbrečí. Ačkoliv mi prostředí tohoto filmu silně přípomíná vězení jen s tím rozdílem, že nejde o žadné masové vrahy, tak ani jedno zde nenajdete a to ani tak, že žadné vulgarismy. Žadné soupeření gangů!!! Žadný rasismus!!! Nikdo zde nemá žádné nepřátelé mezi spoluvězni. Jsou pouze tři nepřátelé. Sadističtí bachaři. Svinské horko. A největší nepřítel PAHOREK. Postavený kopec, na který odsouzení vojáci běhají. Skvělý a originální nápad. I přesto, že je snímek černobílý, tak si dokážu představit vedro, které tam muselo panovat, což mně přívádí k tomu, že film má vážně výbornou atmosféru. Naprosto jednoduchý scénář dělá z Pahorku geniální film .V tomto filmu hraje Sean Connery a člověk by nejspíš čekal, že podá nejlepší výkon. Není tomu tak. Těžko by se dal ohodnotit herec, který podal lepší výkon, protože všichni předvádějí herecký koncert. Něco podobného se už nejspíš nepodaří natočit, protože tohle je filmový zážitek!!!

Pach krve (2003)

Hmmmm...Klasické horové béčko které se mi celkem hodně líbilo.Je to napínávé a celkem originální.

Panic je nanic (2006)

No, takže další teenagerská komedie, která je na způsob amerických Prciček a nebo českých Snowboarďáků. Zatímco oba dva zmiňované filmy byli alespoň vtipné, tak tento film postrádá jakýkoliv humor, vtipné scény a hlášky. Ti tři kluci mi byli velice nesympatičští a o jejich hereckém výkonu ani nemluvě. Jediné co stálo za to, tak byla krásná ale protivná Šárka Vaňková, kterou jsem nikdy neměl rád ale zde mně překvapila ale radši ať se drží toho zpívání. Děj filmu je předvídatelný a ničím nás to nepřekvapí. Jako pohodvá komedie ( bez jakéhokoliv vtipu ) se to celkem dá ale jinak je to opravdu velmi slabé!!

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Sááááaaakra!!! Ještě lepší než jednička.Uplná bomba.A ta bitva v Helmově žlebu....no to nemá chybu.O proti knížce se to neá vůbec srovnávat.....vždycky radší šáhnu po filmu a to je co říct jinak vždy dávám přednost knížce.Prostě tohle je naprosto dokonalý.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

No né!!! Závěrečný díl trilogie a taky nejlepší díl.Naprosto dokonalý.Docela sem smutný, že to skončilo.U konce jsem měl oči v slzách byl jsem dojat a nejvíce se o to postaral Sean Astin který je ( nebo bude ) skvělý herec který je mi hodně sympatický.Bitva která je u Minas Tirith předčila i tu která byla v Helmově žlebu.Peter Jackson dokázal nemožné.Film který je filmový zážitek!