Experti (2006)

Tento film mi připomíná porno v téměř každém slova smyslu. Děj je nesmyslný a místy tak bizarní, že bych se nebál ho nazvat "tak špatný až je dobrý". Herecké výkony jsou slabé, obzvlášť Kryštof Hádek byl hrozný. Prezentace byla fajn, pár zajímavých záběrů bych tam našel, ale jinak nic moc. Hudba ale byla strašná, vůbec se nehodila do takového filmu, spíš bych si jí představil v pornu. Film jsem si spíše užil ironicky, ale jen druhou polovinu, tam se film odváže a volným pádem letí bůhví kam. 2/10

Mňága - Happy End (1996)

Zajímavý snímek, který utekl možná až trochu moc rychle. Přišlo mi, že se děj pohyboval moc rychle, vůbec by mi nevadilo, kdyby byl film trošku delší, aby měl děj možnost se nadechnout. Všechno ostatní ale bylo moc dobré. Prezentace, herecké výkony a hlavně hudba byla skvělá. 8/10

Rok ďábla (2002)

Celkem působivý snímek se zajímavou zápletkou. Je dost možné, že jsem film úplně nepochopil, takže si ho někdy rozhodně pustím znova, ale z toho, co jsem pochopil, se mi většina líbila. Prezentace a herecké výkony byly skvělé. Hudba je bez pochyby nejlepší částí filmu, bez ní by měl úplně jinou (a tím myslím horší) atmosféru. 8/10

Karamazovi (2008)

Geniální film. Téměř každý aspekt je naprosto perfektní. Děj filmu mi trochu připomíná film "Synechdoche: New York", hlavně tím jak herci hrají herce (ke všemu sami sebe), kteří pak dále hrají postavy v divadelní hře, a taky tím, jak se film odehrává ve velkém opuštěném skaldu. Nutno podotknout, že herecké výkony všech hereců byly úžasné, jestli budu někdy muset někomu vysvětlit, proč je Ivan Trojan můj nejoblíbenější herec, tak bude stačit, když jim ukážu tento film. Vadilo mi ale, že jeden z českých herců byl předabovaný, vůbec nechápu proč. Prezentace je skvělá a hudba taktéž. Tento film si rozhodně pustím znovu klidně desetkrát. 9/10

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Petr Zelenka se mi jako filmař začíná líbit víc a víc. Tenhle film je fantastický, skvělý děj, krásně rozvinuté, barvité a hlavně působivé postavy. Skvělá prezentace, skvělé herecké výkony a skvělá hudba. Film má jednu mouchu, celá ta záležitost s manekýnou mi přišlo trochu zbytečná, ale jinak má každá část děje svůj účel a je skvěle využita. 9/10

Bolero (2004)

Téměř každý aspekt tohoto filmu mi přišel hrozně stupidní. Děj, prezentace, střih a dokonce i zvuk. Bylo tam tolik nesmyslných a hrozně znějících zvukových efektů a film je používá pořád a pořád dokola. Herecké výkony hlavních herců byly fajn, vedlejší herci byly ale většinou hrozní. Hudba taky nezněla moc dobře a navíc je jí tam hrozně moc. 2/10

Smečka (2020)

Přijde mi to jako něco, co už jsem viděl stokrát. Děj není téměř ničím originální, je nudný, předvídatelný a místy nesmyslný. Je tam pár zajímavých postav, sám protagonista je ale velmi nesympatický. Herecké výkony byly dobré, mám ale menší problém s Tomášem Daleckým, je to jeho druhá role a opět v ní hraje tvrdohlavého idiota. Film je ale moc dobře natočen, ruční kamera výborně komplimentuje atmosféru filmu a jeho tématiku. Hudba taky nebyla k zahození. 4/10

Mazel a tajemství lesa (2021)

Hrozně nezajímavý film s bizarní a místy nesmyslnou zápletkou. Herecké výkony byly slabé, hlavně děti na tom byli špatně, u některých mi přišlo, že se ani nesnažili. Dokážu pochválit loutky a některé počítačové efekty, ale jinak toho na tomhle filmu (aspoň pro dospělé) není moc k vidění. 3/10

Prezidentka (2022)

Je to velmi jednoduchý film. Příběh není moc originální a je v něm několik ohraných klišé, ale má pár hezkých momentů a všeobecně není špatný. O prezentaci se dá říct v podstatě to samé, je dost dobrá na to, aby film nevypadal špatně. Herecké výkony byly dobré, ty jsem si asi z celého filmu užil nejvíc, Geislerová a Vetchý mezi sebou měli fajn chemii. Hudba mi ale přišla trochu kýčovitá, v několika scénách si jí rozhodně mohli odpustit. 6/10

Nuda v Brně (2003)

Moc povedený snímek. Děj je trošku zamotaný, ale je zajímavý a postavy taktéž. Prezentace je skvělá, černobílá se rozhodně hodí. Herecké výkony byly taky moc dobré, ale film se podle mě mohl obejít bez Krajčova vyprávění, na začátku totiž prozradí smrt jedné postavy, kvůli tomu je pak složitější se do ní zainvestovat, když vím jak její cesta končí. Hudba mi přišla trochu zvláštní, něketeré její části byly fajn, ale většina mi nějak nesedla. 8/10