Godzilla vs. Kong (2021)

Film utekl rychle... a nic extra. Jen dva souboje Kong vs Godzilla, to bylo trochu málo. Kdyby si odpustili průzkum podzemního světa, měli by více prostoru pro další souboje. Co se týče hudby, Junkie XL tentokrát zklamal - soundtrack je dost nuda. Více v recenzi s hostem: https://www.youtube.com/watch?v=6yD-WrhP6vY

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Určitě o stupeň lepší než předchozí díl. Tvůrci se poučili a dali sem to, co diváci od této série skutečně čekají - hodně monster a hodně soubojů. Je tu také věnováno více času průzkumu podzemního světa, což je taky velké plus. Nutno dodat, že film se zaměřuje na Konga, Godzilla tu má vlastně jen vedlejší úlohu. Vztah Konga se Sukem je vykreslený pekně. Více v mé audiorecenzi, tentokrát s hostem.

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Perfektní akce a perfektní grafika. Prostě Hvězdná pěchota jak má být. "Hlavní trio" z prvního filmu potěšilo, i když... mohli je vymodelovat, aby vypadali víc podle těch herců. Ale nevadí. Co mi ale poněkud vadí, je nepřítomnost takové té typické Starship Trooper přísady - satirické propagandy, aneb Chcete vědět víc?

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Já jsem četl recenze, takže jsem od toho nic neočekával. Takže pro mě žádné překvapivé zklamání. Ovšem ta scéna s vytáhnutím brouka z hlavy byla fakt povedená. :)

Chybějící článek (1988)

Hodně zajímavý film. Do téhle doby jsem si myslel, že film, kde vystupuje herec v masce a vůbec nemluví (vlastně tu mluví jen vypravěč), by asi nikdo nenatočil. Je to takový filmařský experiment. Dobrý, ale přesto asi nijak zvlášť úspěšný nebyl.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Úvod v minulosti je fajn a je delší, než jsem původně čekal. Finální část je sice cool, ale samotný závěr je bez emocí, což je velká škoda - je to rozloučení s Jonesem, mohlo to být dojemné, nebo tak něco. Akce je docela dobrá, hlavně tu máme několik honiček, a padouch taky ujde. Celkově bych řekl, že film je tak na úrovni předchozího dílu, tzn. na původní tři díly rozhodně nemá. Více v mé audiorecenzi.

Iron Man 3 (2013)

Nejlepší Iron Man. Vtipné hlášky, epické scény. Nápad s Mandarinem byl dost překvapivý - určitě i pro znalce komixů, protože se vsadím, že tohle rozhodně nečekali. I když podle předlohy to asi úplně nebude...