Berlín (2023) (seriál)

Tak sečteno podtrženo: milé. Fajn herci, fajn scény, méně akce, více romantiky, ale asi nic závratného..

Šarlatán (2020)

Hvězdičku navíc dávám rozhodně za Josefa Trojana. Jinak nějak nevím. Občas nebylo hercům rozumět, hudbu jsem ani nezaregistrovala, akce s koťátky bez kontextu, homoscény spíš pro efekt, zdlouhavý styl vyprávění se skoky tutam.. plus pátrání po tom, co všechno je vlastně výmysl- no, podruhé si to pouštět nebudu. Jinak atmosféra pěkná, herci skvělí, ale asi postrádám hlubší myšlenku. Smysl.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Po finále (které pro mě tedy nebylo nikterak uspokojivé) konstatuju, že linka policisty byla nejslabším článkem v této "šou" + mne nakonec dost zklamal 456. Jinak ale nutno říct, že to člověka chytne a drží. A nutí přemýšlet o tom, co by kdo byl schopen udělat pro peníze nebo pro záchranu vlastního života. Překvapivě kvalitní dabing do angličtiny, oproti tomu české titulky ale celkem pokulhávaly.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Proti jedničce mi tady asi něco scházelo -1.hodina poloprázdná, 2.hodina dobrá a až finále mělo koule. Celkově lepší tři hvězdy.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak to jsem opravdu nečekala!!! Osvěžující, nekorektní, boží!! Černý humor ad absurdum! Alarmující téma. Velmi milé momenty. Excelentní obsazení.

Ještěr (2023)

No, já nevím - přišlo mi to předvídatelné, rozcancané, zkraje i rozskákané, s touhou "na víc". Nějak mě to nepohltilo, byť obsazení super, hudba super, žádné hyperkorektní blbiny a botoxová krása...přesto jen tři.

Pomsta (2011) (seriál)

Náhodou, celkem solidní "večerníček" pro dospělé. Postavy jsou super, je rozhodně koho si oblíbit. V detailech bych se nenimrala.. Plus nádherné šaty a šperky! Mě to bavilo!

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Dávám 4/skoropět, protože i přes tu omílanou stopáž si to ten film dle mého zaslouží. Viola byla excelentní, hlavní hrdinové taktéž. Ale ten myšlenkový přesah, syrovost a nesmyslnost jakékoli brutality, zvrhlost některých jedinců a zamyšlení se nad tím, kdy a proč si člověk dovolí sklouznout na stranu zla - to jsou věci, které zde křičí z plátna.

Drápy (2017) (seriál)

Mně to přišlo úplně o ničem -žánr nepopsatelný, humor žádný (natož černý), postižený bratr prapodivný, celkově bizár + takový nechutný hnusný vajb to mělo...za mě ne.

Devious Maids (2013) (seriál)

Po letech jsem si dala všechny řady pěkně najednou a musím 1.ještě zvýšit hodnocení a 2.napsat recenzi. Už tenkrát jsem byla nadšená (manžele Powellovi jsou zkrátka nepřekonatelní), ale ve světle událostí posledních pár let, jsem si NESKUTEČNĚ UŽILA ten drzý a sarkastický a totálně nekorektní černý humor, vč. sexismu a šovinismu a rasismu a všech možných ostatních "ismů", co jen existují! Jak OSVĚŽUJÍCÍ, nebrat každý prd vážně! Velká škoda, že není pokračování, ta lehkost bytí mi bude scházet.