topi

ctibor topolovský

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 12.11.2018  21:27

Vláčilův druhý dlouhohrající snímek ještě nedosahuje takových uměleckých kvalit jako jeho další tvorba, avšak znatelně vytyčuje směr, který je pro Vláčila naprosto osobitý. Baladický, temný, pohanský. Výborně zvolená hudba Zdeňka Lišky ostře kontrastuje s obrazy kameramana Rudolfa Miliče, který se nebál použít na svou dobu novátorské postupy. Je poznat, že by příběhu slušelo delší a rozsáhlejší vyprávění, které mistr potom využil už v následující Marketě.

• 6.11.2018  00:14
    Poltergeist (2015)

Zbytečnost. Nechápu, proč tito hluponi v záplavě duchařin natočili remake Hooperovi klasiky, které se nemůže v NIČEM vyrovnat. Triky působí, jako by jste hráli nějakou počítačovou hru. Tato trapárna nemůže vyděsit nikoho. Sam Rockwell musel asi prohrát nějakou sázku, že do této kokotiny vlezl.

• 4.11.2018  23:55
    Vápenička (TV film) (1995)

Nepříliš vydařená pohádka, které chybí lepší zpracování a sympatičtější hlavní postavy. Celkově bída.

• 4.11.2018  22:56
    Alfons Karásek v lázních (TV film) (1971)

Pokračování úspěšné komedie o záletném Karáskovi, kdy tentokrát jede do lázní on a nahání ho tam spousta žen, že nemá čas si ani chvíli vydechnout. Co tam předvádí Vladimír Menšík v roli žárlivého manžela, to opravdu nemá konkurenci!! Neuvěřitelnej satan!!

• 4.11.2018  22:48
    Sedm žen Alfonse Karáska (TV film) (1967)

Miloš Kopecký jako záletník Alfons Karásek v objetí mnoha krásných žen. Ta jeho odjela do lázní a Alfons toho jaksepatří pořádně využije. Spousta písniček propojených do různých skečů v klasické komediální taškařici dua Podskalský/Oplustil.

• 4.11.2018  22:13
    Dobrodruh (1983)

Role opět psaná Belmondovi přímo na tělo. S nikým se nepáře, používá svoje svérázné metody a hláškuje o sto šest! Snaží se dostat drogového bosse v podání pěkné držky Henry Silvy. Všechny kaskadérské kousky natočil také sám. Belmondo je zkrátka řízek a jeho filmy jsou zárukou kvalitní podívané. Hlas Miroslava Moravce mu také pasuje výborně.

• 2.11.2018  22:18
    Ostravak Ostravski (2016)

David Kočár má zřejmě za svého největšího vzora Zdendy Troškovic.

• 31.10.2018  23:13

Ještěže to už skončilo! Tady je něco špatně, místo aby poslední dva díly byly nejlepší, tak jsou nejhorší....Největší problém je ve scénáři, který se už během prvních dílů odklonil od původní představy Kinga a vydal se jinou cestou. Špatnou a nelogickou, završenou totálním selháním tvůrců vymyslet svůj přesvědčivý a napínavý konec. Tohle je debakl ve srovnání s Kingovou předlohou, která neskutečně a temně gradovala. Kolikrát jsem nechápal, proč je tam tolik zbytečných a nicneříkajících scén navíc, zbytečných dialogů, které celou atmosféru Mercedesového vraha srážejí ke dnu. Druhá série se nepovedla a první nesahá ani po kotníky.

• 29.10.2018  00:02

Pokračování filmu Borsalino začíná Capellovým pohřbem. Siffredi tak zůstal na vše sám. Má však své kumpány a brzy Capellovu smrt pomstí. To se ovšem nelíbí Volponemu, jehož bratra mu Siffredi vyhodil z vlaku a tak začíná válka gangů....O poznání brutálnější a temnější než první díl s dávkou nastupujícího německého nacionalismu, neboť se příběh odvíjí mezi léty 1934-1937. Spousta mrtvol, přestřelek a finální likvidace Volponeho se může směle zařadit do elity gangsterských dramat. Potěšil i původní český dabing, Ladislav Mrkvička vs Alain Delon.

• 28.10.2018  03:55

Šílenej trash z brakové dílny Ruggera Deodata má všechno, na co jsme u něj zvyklí. Amazonku, indiány, krokodýly, hady, useknutý hlavy, rozpáraný těla, nějakou tu nahotu a záporáka v podání Rycharda Lynche, který má dokonce i jakési poslání. Žádná podívaná pro intoše, ale pouze pro fanoušky tohoto žánru a hlavně Ruggera. Synťácký soundtrack obstaral šéf samotných Goblinů, Claudio Simonetti.

• 28.10.2018  02:23

Kdo miluje film a vše, co k tomuto uměleckému řemeslu patří, bude Americkou nocí fascinován. Tak, jako já. Největší pocta a až osobní pocity režiséra Truffauta k filmu jako takovému. Zahrál si i roli režiséra a natočil vlastně takový film o filmu. Lidský, poetický, zábavný i dramatický. Moc krásně se na to kouká, úsměv na tváři zůstává skoro po celou nenudící se stopáž. Musím říct, že jsem něco tak opravdově a přitom až snově natočené ještě nikdy neviděl. Posedlost filmem prostupuje každým záběrem. A ta nádherná Jacqueline Bisset nadabovaná Zlatou Adamovskou. Nebo Ladislav Mrkvička mluvící skrze režiséra Truffauta. Doklad o tom, že český dabing býval legendární.

• 27.10.2018  23:38

Téměř dokonalý satanismus. Takový druh ZLA mám moc rád a když je atmosféra od prvního záběru podaná tak, že okamžitě zapůsobí a vtáhne do děje, tak je ihned jasné, že tento film bude poctivá filmařina. A taky že jo! Ty všemožné zvuky, ať už v domě nebo v lese, nápaditá kamera, záběry, které vyloženě čarují za pomoci krásných barev a vizuálu, hudba tlačící pořádně na pilu a ve vypjatých scénách skřípající a znepokojivě gradující - to vše je záruka pro pořádný a kvalitní filmový zážitek a zároveň adept na nejlepší horor roku 2018! K tomu dokonalý zvuk v DTS HD MASTERu a čelist padá dolů. Moc se mě líbili i miniatury a modely, které vytvářela Annie, zejména potom jedna zásadní scéna. Herecké výkony netřeba komentovat, to je prostě paráda!! A já tak můžu zvolat : "Hail Paimon! Hail Paimon! Hail Paimon! Hail!"

• 27.10.2018  22:46
    Borsalino (1970)

Příběh dvou pouličních podvodníčků, kteří se během určité doby vyšvihnou na první příčku marsejských mafiánů. Dobová atmosféra 30. let se povedla a Belmondo s Delonem jsou perfektní dvojkou, něco jako Newman s Redfordem. Svým retro stylem mě Borsalino i trochu připomíná film "Podraz", kde druhá zmíněná dvojice také exceluje. Dabing ani ne čtyřicetiletého Belmonda se ale nepovedl, více než sedmdesátiletý Jiří Krampol není úplně to pravé ořechové.

• 27.10.2018  01:48
    Válka barev (1995)

Tento film hlavně vypovídá o době půlky devadesátých let a dokumentuje život a styl, který tenkrát pár let po revoluci frčel. Jináč docela hloupý scénář a nemastný neslaný konec. Nejlepší tak na snímku zůstává hudba Ondřeje Soukupa, která chvíli ambientně podkresluje, trancově tepe nebo jazzově připomíná Twin Peaks. Potěšila také role Helgy Čočkové jako velitelky módních přehlídek, nebo Mejly Hlavsy, který si zahrál ruského mafoša.

• 25.10.2018  23:45

Tohle ti vymatlaní scénáristé snad nemyslí vážně? Logika je nadobro pryč a já už jen ze zvědavosti čekám, jak tohle fiasko dopadne.

• 25.10.2018  20:44

Film je parádní, ale co z něho dělá ještě lepší zážitek, to je kultovní český dabing. Tenkrát prostě každý herec dodával postavě charismatickou tvář. Nevěřil bych, že Josef Abrhám bude tak suprově sedět Delonovi. Jeho protivníka Trintignanta geniálně, až psychopaticky vystihl Josef Vinklář. Další jména jsou zárukou vytříbených charakterů - Vilém Besser, Jiří Bruder, Jiří Adamíra, Jan Schánilec, Helga Čočková, Jorga Kotrbová, Boris Rosner, Ilja Prachař, Mirko Musil, Jana Andresíková, Miloš Hlavica, Jan Přeučil. Kam se poděl takový dabing? Tam, kam se poděli i herci....do nenávratna. Není dobrých herců, není ani dobrého dabingu.

• 25.10.2018  20:17
    Stud (1967)

Poslední film Ladislava Helgeho je asi nejodvážnější z jeho tvorby a nejvíce kritický k tehdejší socialistické společnosti. Proto taky hned putoval do trezoru a Ladislav Helge měl zákaz dalšího točení. Vypráví příběh krajského straníka Pánka, který je zaslepen vlastním egem a nehodlá akceptovat jiné názory a ctí jen své zásady. Náhle musí řešit případ svého okresního předsedy Kvasila, kterého měl za vynikajícího soudruha a pracovníka. Kvasil je obviněn ze znásilnění nezletilé holky a z mnoha podvodů v družstvu. Pánek je na jedné straně proti jeho jednání, ale na druhé straně byl Kvasil podle něho přece vynikajícím soudruhem! Poslední třetina filmu, kdy je Pánek opilý (výborný Július Pántik) a přemítá, že se vším praští musela být pro soudruhy velká sada! Natáčelo se v Mikulově a přilehlém okolí. Hudba Svatopluka Havelky občas připomene Všechny dobré rodáky. Díky brněnskému kinu Scala jsem si mohl Stud vychutnat přímo z filmového pásu v rámci projektu "Dějiny na 8". Více takových projekcí!

• 25.10.2018  00:36

Mario Bava je je v hororovém žánru velmistr. Příkladem budiž tento opus, složený ze tří povídek podle námětů L.N.Tolstoje, A.P.Čechova a G.de Maupassanta. Výsledkem je dokonalé souznění textu s nádherným uhrančivým barevným vizuálem a také hudbou. V úvodu nám pár slov řekne nestor hrůzy Boris Karloff. V první povídce "Telefon" vyhrožuje smrtí neznámý muž krásné "Angelice" Michele Mercier. Kdyby tam tak měla svého "Žofrého", který by ji ochránil! Na začátek dobrý rozjezd, který film pěkně připraví na pořádný děs! Druhý příběh se jmenuje "Wurdulak" a je o upírech, kteří vysávají krev z obětí, které nejvíc ve svém normálním životě milovali. Exceluje Boris Karloff v roli starého dědy, jeho nasvícená bledá tvář a pohledy, nahánějí mráz po celém těle. Gotická atmosféra číhá v každém záběru. Třetí povídka nese název "Kapka vody" a vypráví o jedné pečovatelce, která uloupí prsten mrtvé hraběnce, která se zabývala spiritismem a její duch to nehodlá akceptovat. Horor se vším všudy v té nejopravdovější podobě!! Pro metalovou společnost určitě jedna zajímavost, na kterou jsem přišel až teprve nedávno. Už od roku 1991 mě straší obal "Luck of the corpse" americké death metalové bandy" Deceased" . Ten vytřeštěný hrozivý výraz mrtvoly na obalu není nikdo jiný, než hraběnka z této povídky! Na závěr se s námi rozloučí opět Boris Karloff a co předvedou tvůrci na úplný konec ukazuje, že i v takovém žánru oplývají zdravým nadhledem a humorem. Parádní prácička a klobouček dolů. Snímek by se mohl klidně směle zařadit po boku "Hammerovek", svou atmosférou se dokonale vyrovná a nebýt "Telefonu", tak je to vyloženě gotický flick. Existují dvě verze, které mají jinší seřazení povídek, delší záběry a jiné uvádění Borisem Karloffem, čert aby se v tom vyznal, já mám verzi evropskou (ostřejší obraz), druhá je americká (rozšířené záběry). Každopádně perfektní strašidelnej zážitek! Nejen tedy kapela "Deceased" se nechala tímto hororem inspirovat, podle jeho názvu vznikla i světoznámá hudební legenda v čele s frontmanem Ozzy Osbournem.

• 23.10.2018  00:09

"Prevít, sám se pakuje a chudýmu by nepřál". Tak lamentuje pracovník Karel Augusta, když chce vyšmelit bidet a přistihne ho přitom šéfík Otakar Brousek. Standardní detektivka ze sedmdesátých let s tradiční hudbou Karla Svobody. Nic světoborného, ale sympatické herecké obsazení divákovu pozornost určitě zaujme.

• 22.10.2018  22:50
    Zjasnělá noc (TV film) (1984)

Tohle by mohla být klidně životní role Oldy Navrátila, protože svoji postavu lesního inženýra, který propadl závislosti na alkoholu a posléze dospěl k celkové apatii, že si podřezal žíly na návštěvě u rodičů své přítelkyně, hraje naprosto s přehledem. Také jeho neustálé mačkání listí, aby se nemusel napít je sugestivní. Jiří Vanýsek natočil opravdu silný film a vkusně a démonicky nasnímal delíria, do kterých se hlavní hrdina dostával a za doprovodu hudby Jiřího Bulise je to doslova horor!

• 18.10.2018  01:13

Je vidět, že scénář nepíše King, ale tři "umělci" dohromady a takhle to potom dopadá. Spousta marastu kolem a nelogičností, které vyráží dech. Očekávám velkou frašku na finále.

• 18.10.2018  00:54
    Nechcete jet do Bembrly? (TV film) (1969)

Pavel Landovský terorizující Jaroslava Marvana v kupé vlaku jedoucího do Bembrly. A proč to všechno? Přece aby byla sranda a cesta lépe ubíhala! Mistrovský kousek!!

• 9.10.2018  00:43

Zatím asi nejnapínavější díl, až na ty scénáristické krpy a hlouposti.

• 8.10.2018  23:43

Definitivně mě začíná srát tak emoušská lesba, kterou Brady na konci první série pobodal, ty její papírem šustící monology jsou už otravné. Dále díry a nelogičnosti ve scénáři jsou stále okatější. Odklon od Kingovy předlohy už je nenávratný, tvůrci převzali otěže do svých rukou a pochybuji, že to ukočírují aspoň trochu důstojně. Atmosféra první série a Kingovy vize je ta tam.

• 5.10.2018  23:30

Královský omyl zdobí především herecké výkony. Miroslav Macháček jako Jindřich z Lipé, Martin Růžek jako purkrabí Hýta z Týřova (nepřekonatelný výkon), v roli mnicha Bonaventury Luděk Munzar, v roli Elišky Přemyslovny Jana Hlaváčová (nádhera nebeská), nebo Ladislav Křiváček jako Jednooký. K nepoznání je i mladý Vlastimil Harapes, který ztvárnil Jana Lucemburského. Toto bohatě stačí k perfektnímu filmovému zážitku. Připočtěme nezvyklé kamerové sekvence, zvláštní nasnímání jízdy Jindřicha na koni po hradě a širokoúhlý formát, který dává vyniknout rozsáhlým záběrům a dílo je téměř dokonalé. Hudbu Jana F. Fischera nahrál soubor Pražští madrigalisté. Oldřich Daněk byl mistr v historickém oboru českých zemí a v 68. roce Královský omyl zdatně působil nejen jako příběh ze 14. století, ale také jako podobenství, které se tehdejším soudruhům určitě moc nelíbilo. Ještě mě pobavilo slovo "rochna", které označovalo velmi prsatou středověkou ženu. :)

• 3.10.2018  00:25

Tak takových dokumentů, které by byly věnovány osobnostem českého malířství, potažmo surrealismu by chtělo více! Umně zpracované odhalení života tohoto talentovaného muže. Použitá hudba umělecky koresponduje s celkovým vyzněním. Komentáře podmanivě čtou "dejvičáci" Ivan Trojan, Marek Daniel nebo Martin Myšička.

• 2.10.2018  23:03

Stanislav Motl objasňuje další temnou kapitolu z naší historie o sudetských Němcích, kteří se vzepřeli henlainovcům a náckům, aby chránili naši republiku a vzápětí jimi byli z pohraničí vyhnáni. Dále se pan Motl zabývá dalšími osudy německých uprchlíků, kteří se dostali do Kanady a založili si tam svoji vesnici. Nebo dokumentuje tragický osud Anny Jindřichové, která byla nacisty ve vězení umučena. Díky takovému tvůrci a specialistovi nejen na předválečnou a válečnou dobu, který nedělá jen dobré dokumenty, ale píše i kvalitní knihy. Pavel Dražan jako režisér je také velkým přínosem, škoda jen, že už se nevěnuje skládání filmové hudby jako dříve.

• 2.10.2018  22:41

Toť otázka....Pokud by jsme se bránili, dostanem na prdel nejen od Němců, ale i od Poláků, Maďarů, jak povídá jeden z pamětníků, kteří v dokumentu na osudové okamžiky podzimu roku 1938 vzpomínají. Zapeklitá situace a každý si na tuto otázku musí najít odpověď sám.

• 2.10.2018  00:12
    Charleyho teta (TV film) (1964)

Divadelní představení přenesené do televizní inscenace. Na divadle to musel být super nářez, jako inscenace funguje taky dobře, ale nemá to ten pořádnej tah. Každopádně herecky dokonalé a krásná podívaná na mladé kočky Emílii Vašáryovou a Božidaru Turzonovovou, které ve své době byly opravdu šik!

• 1.10.2018  22:36
    Synové hor (1956)

Strhující drama přátelství dvou kamarádů a obrovské lásce k lyžování, která je nakonec oba stojí život. Díky natáčení v opravdových reáliích horského zasněženého prostředí je film silný a nepůsobí lacinou studiovkou. Pěkně se blýskl i hudební skladatel Jiří Šust. Když jsem kolikrát film viděl jako děcko, poslední scéna mě vždycky doslova uhranula. A je tomu tak i dnes. Tenhle film nestárne a patří k našim nejlépe natočeným dramatům podle skutečných událostí.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55