topi

ctibor topolovský

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 24.9.2018  00:51

Dal jsem na kamaráda a nic, vůbec nic jsem si o filmu nezjišťoval a nevěděl jsem o čem to má být. Jen to, že ho natočil šílenec Takaši Miike, známý především jako direktor klasiky Ichi the Killer. Je to vždycky lepší nic nevědět, pak je člověk odměněn z filmového zážitku o to více. Musím říct, že takovej masakr brokovnicí, kterej začal asi něco málo po první hodině jsem hodně dlouho neviděl, přemýšlím, jestli vůbec někdy. Mackie Messer po japonsku aneb pocta severskému bohu Odinovi!! Celkově je ten příběh výborně vymyšlen a s použitím hudby a písní souzní na jedničku. A závěrečné rozuzlení dává tušit, že by mělo být i pokračování...

• 24.9.2018  00:45

Víceméně průměrná detektivka z konce 70. let, ve které se řeší přepadení poštovního vozu a následné vraždy, které mají s přepadením spojitost. Rudla Hrušínský tomu kraluje, Bohumil Šmída jako spisovatel Vítek je klasicky chytře sarkastický, jen ta Zuzana Cigánová, nadabovaná Danou Kolářovou mě docela otravovala. Pár dobrých hlášek se ale najde, nejlepší Lubomír Kostelka, když ho jdou policajti vyslýchat : "O co jde? Děvky? Hašiš? Velezrada?" :D

• 23.9.2018  16:03

V podstatě hodně podobné kultu Souboj Titánů, kde vystupují také Bohové z řeckých bájí. Ray Harryhausen odvedl opět skvostnou trikařskou práci a líbí se mě jeho zatíženost na lebky a kostry, kde na závěr předvedl parádní bitku kostlivců s Jásonem a Argonauty. Ve srovnání s jeho jinšími filmy ale hodnotím Jásona pouze lehce nadprůměrně.

• 23.9.2018  15:54
    O kumburské Meluzíně (TV film) (1995)

Slabší kousek z bohaté pohádkové filmografie specialistky na pohádky Věry Jordánové. Obsazení je víceméně nesympatické, hlavně Miroslav Vladyka v roli Plivníka se chová, jak nějakej retardovanej imbecil, nehledě na to, že tak hraje skoro pořád a všude.

• 23.9.2018  15:46

Tyhle pohádky z cyklu Strom pohádek trpí hlavně kvůli rychlým střihům a uspěchanou dramaturgií. Chápu ale, že se tvůrci musí vejít do dvaceti minut a tak je těžké s postavami aspoň trochu sžít.

• 23.9.2018  15:34
    A co ten ruksak, králi? (TV film) (1985)

Tyhle ujetý a přitom humorně poučný pohádky mám moc rád. Navíc klasické papundeklové kulisy a herecké obsazení, kterému kraluje král Karel Heřmánek. "Já nenatáh! Já nenatáh! Tak to jsem přetáh. Láduj!! Láduj!!" :D :D

• 22.9.2018  21:35

V podstatě stejné jako jednička, i postavy se vracejí a narážek na první díl je habaděj. Dojde i na Michaela Jacksona. Humor je až dementně infantilní, ale jsou to přece zlatý osmdesátky a u tohoto druhu filmu logiku nehledejme. Prostě parádní oddechovka s krásnými maskami a efekty. To je radost pohledět!

• 22.9.2018  16:37
    Zaspala nevěsta (TV film) (1984)

Na svou dobu docela mazec. Karla se seznámí v baru s houslistou Andrejem, půjčí si klíče od bytu Andrejového kamaráda (Jirka Kodet) a hned skončí v posteli. Během příběhu vyplouvají na povrch skutečnosti, které ukazují tehdejší společnost jako bezpáteřní dobytky. Zahýbání je tam snad v každém vztahu :). Ve zkratce : třicetiletá Karla (Eva Jakoubková) by ráda měla dítě a tak za každou cenu začne shánět potencionálního tatínka a rychle se vdát. Nejvíce zaujme neokoukaná tvář houslisty Andreje (Pavel Pavlovský) a klasický démon Josef Bláha jako Karlin tatík.

• 20.9.2018  00:21

Konečně trochu rozjezd a návrat k původnímu knižnímu zpracování, už se dostaly na scénu "rybičky". Pořád mě ale připadá, že je kolem zbytečně moc nastavované kaše, co v knize vůbec nebylo, třeba přiteplený lesbičky a jejich rozchody, stavba altánku a další. Napětí se ale stupňuje, Brady začíná zlobit, Hodges si potvrzuje že za sebevraždou Sadie je Brady podepsaný a nemocniční zřízenec Al je správnej řízek (i když v knize jsem si ho představoval jinak). Chtělo by to jít více k tématu podle knihy, oprostit se od zbytečných odboček a zatlačit festovně na pilu. Snad příští díl...

• 14.9.2018  23:45

Podle mého je Oldřich a Božena nejlepší historickou látkou, kterou Otakar Vávra zpracoval. Místy dost brutální, pohanské a nahotu neskrývající. O tom všem byla doba rozpadu boleslavské říše končící narozením Oldřichova syna Břetislava I. Historicky přesné, herecky také vytříbené, zejména mnich v podání Jiřího Adamíry, nebo Juty, ženy Oldřicha, kterou zahrála Jana Šulcová. Kdyby snímek obsahoval černobílou kameru, delší záběry a pohanštější hudbu, tak bych se nebál s jistou dávkou nadsázky srovnání s Vláčilovou Marketou.

• 14.9.2018  21:47
    Panoptikum Města pražského (TV seriál) (1987)

Celkově vyvážené díly, které jsou však svou atmosférou i hudbou jen ve stínu geniálních Hříšných lidí města pražského.

• 14.9.2018  21:44

Závěrečný díl Panoptika, ve kterém mordparta řeší nález mrtvoly pod okny muzea a loupež vzácné krabičky na čaj. Aneb ve všem hledej ženu.

• 14.9.2018  21:33

Je to zidealizovaná komoušská blbost, to je jasný. Akční scény nebo záběry s feťákama jsou prostě hodně prdel a naivitou hýřící. Policajti jsou taky k smíchu. Skon nájemného vraha Bartáka na hromadě hlíny a jeho teatrální pád je neskutečná sranda a svým způsobem připomíná tanec Leatherfaceho z Texas chainsaw massacre z roku 76. ALE! Já ten film viděl poprvé ve své době, když jsem byl asi ve druhé třídě základní školy a večer ho dávali v televizi "s hvězdičkou" a jak Jelínek likvidoval Mrkvičku a házel po něm nože, které se mu zapíchly do břicha a do krku, tak máma mě a bráchovi zakrývala oči rukou (stejně jsme to všechno viděli :)) a druhej den ve škole se třídní učitelka ptala, kdo se předešlý večer díval na televizi, tak jsem zdvihl ruku já a ještě jeden spolužák a učitelka se strašně divila, že nás na to rodiče nechal se dívat. Tato vzpomínka vynahrazuje všechny předešlé připomínky :).

• 14.9.2018  21:10
    Samotář (1987)

Tuhle Belmondovku jsem měl vždycky hodně rád a co si budeme povídat, tyhle role Bébelovi sedí perfektně. Stárnoucí policista Stan pátrá po vrahovi Schneiderovi, který zabil jeho parťáka Simona. Kvalitní a drsná kriminálka v klasickém českém dabingu. Belmondo - Jiří Krampol a Schneider - maniakální hlas Jana Krause.

• 14.9.2018  20:56
    Sluníčko na houpačce (TV film) (1981)

Marek Mikuláš hraje dítě z dětského domova, ale tady je mě značně nesympatický, je to asi i tím, že na svůj věk je nějak až moc chytrej, všechno ví a zná, na všechno má odpověď. A i jeho vystupování je docela arogantní. Naopak jeho otec, alkoholik Stibor v podání Petra Čepka má ty správný grády.

• 14.9.2018  20:43
    Zlý dům (TV film) (1971)

Ladislav Pešek jako slepý důchodce Zícha před policií zatajuje informace, které vedou k objasnění úmrtí jeho kamaráda Meduny (Frantík Filipovský). Jednu ze svých prvních filmových rolí si zahrála Eliška Balzerová, tehdy ještě Eliška Havránková.

• 10.9.2018  22:19

Obávám se, že druhá série bude dost slabá. Proti knižní předloze je zatím vše jinak, nemá to pořádný grády a je to nuda! Do příběhu se dostává Hodgesova bývalka, která v knize taky nebyla a nezachrání to ani skok zdravotní sestry Sadie ze střechy nemocnice, která v knize zemřela taky jinak. Lesbička, kterou Brady na konci první série pobodal je taky na scéně, ale prostě to moc nefunguje! Scénáristé tlačí na pilu jinde a jinak, bohužel s pochybným efektem. Místo pořádného napětí zatím jen slabý odvárek první série. Bojím se, že u toho tak i už zůstane.

• 8.9.2018  16:28
    Klauni a vlastenci (TV film) (1991)

Když jsem film sledoval, měl jsem pocit, že koukám na nějaké divadelní představení. Hynek Bočan to tak i pojal a ve výsledku to působí opravdu jevištním dojmem. Vůbec to není na škodu, naopak příběh točící se kolem kabaretních umělců je takhle ještě věrohodnější. Navíc ožehavé téma kolaborace v období Protektorátu a jak se k tomu kdo postaví, zejména Přemek, kterému je spolupráce s fašisty nabídnuta. Zachránit si charakter nebo život? Toť těžká otázka v oné tehdejší ožehavé době. Myslím, že tato inscenace je mimořádná v naší kinematografii a neprávem je zapadlá. Díky České televizi byla znovu oživena. Kabaretní hlavní dvojici zahráli Olda Vízner a Zdeněk Žák, fašouna Radek Brzobohatý.

• 6.9.2018  22:01

Že je česká televizní seriálová tvorba u samého dna vím už dávno. Ale že se tvůrci budou předhánět, kdo se dokáže dostat ještě pod to dno, to už je na pováženou. Osoby, které se před kamerou vyskytují a označují se za herce bych zbavil veškerých lidských práv. Tohle je totiž strašná prasárna.

• 5.9.2018  21:52
    Ženy v pokušení (2010)

Bez komentáře.

• 5.9.2018  00:17

Pan inspektor Bouše jede na dovolenou do pohraničí, kde shodou okolností narazí na šmelinu se špiritusem. Problém mu dělají henleinovci, kteří už začínají i zbrojit. Z tohoto dílů už je cítit, že válka klepe na dveře.

• 3.9.2018  22:03

Semafor ve čtyřech. Na dobrou zábavu v pohodě stačí.

• 3.9.2018  21:46

"Když člověk ví víc než ostatní, tak se může usmívat". Velice příjemný oddechový díl, kdy pan rada Korejs zavítá do Paříže na policejní kongres, který chce znemožnit mezinárodní podsvětí. Chtějí představitelům jednotlivých zemí zcizit hodinky a na pana pražského radu mají vymyšlený speciální plán.

• 2.9.2018  23:46

Malej okřídlenej ďáblík, šestiruká bohyně Kálí nebo bitka mezi jednookým Kentaurem a okřídleným zvířetem s orlí hlavou. Opět překrásná trikařská práce Raye Harryhausena. K tomu okouzlující Caroline Munro s nádherným poprsím a pompézní hudba Miklóse Rozsa, která jede skoro nepřetržitě po celou stopáž snímku. Ze známých tváří se objeví i Doyle z Profesionálů. Dobrodružství se meze nekladou a fantastická cesta do bájné země Lemurie může začít.....

• 2.9.2018  23:31

Bredy je vzhůru, oproti knize je to sice jinak, ale začíná se už něco dít. Doufejme, že dramaturgicky se to neposere a nesklouzne do neorientovanosti.

• 2.9.2018  17:28
    Kdo ví, kdy začne svítat (TV film) (1988)

Pokračování inscenace Zatmění všech sluncí. Jarmila se vrací z výkonu trestu a vypořádávání s nastalou situací je hodně těžké a za bolševika muselo být mnohem horší než v dnešní době. Dramaticky dost tíživě zpracované, navíc fakt perfektně zahrané Věrou Galatíkovou, to je teda síla, co tady předvádí. Ukázka mistrovského a přesvědčivého projevu, ostatně tak, jak hrála všude. Petr Hapka jako hudební skladatel používá různé synťáčky a občas působí jako Johny Carpenter :).

• 1.9.2018  23:10

Dobrodružná podívaná, kde opět úřaduje geniální trikař Ray Harryhausen. Finální bitka mezi obrovským šavlozubým tygrem a pravěkým obrem s rohem na čele (který nápadně připomíná Kalibose ze Souboje titánů) je senzační. Nechybí prehistorický mrož, velký útočící moskyt, bronzová socha Minatona, princ Kassim začarovaný do paviána a další monstra a příšery - vše kouzelně rozpohybované Harryhausenovou animací. Družkou Sindibáda je "doktorka Quinnová" a že jí to sakramentsky sekne!

• 1.9.2018  18:33
    V pařátech smrti (TV film) (2011)

Roberts je opravdu režisér k pohledání.

• 1.9.2018  17:33

Viděno na Noir film festivalu na Křivoklátu kolem 22. hodiny přímo v gotickém sálu hradu za přítomnosti bouře, hromů a blesků venku, které osvětlovaly sál a celou projekci. K Hitchcockovi atmosféra téměř dokonalá. Nezapomenutelné. A ještě jedna vzpomínka se mě vždycky vybaví : ve scéně, kdy stará paní leží v posteli a dozvídá se, že si její syn vzal americkou agentku, tak sáhne po cigaretě, zapalovači a dramaticky si zapálí. V tu chvíli vyprskne smíchy Ivana Chýlková, která sedí v první řadě se svým mužem Janem Krausem a její klasický zvučný smích vyplní celý gotický sál. Na projekci totiž chodili i herci, kteří se festivalu účastnili buď jako hosté nebo jenom návštěvníci. Vedle mě například seděla Daniela Kolářová. Takže za všechny tyto atributy hodnotím dohromady za krásnou a poctivou čtyřku.

• 31.8.2018  23:21

Emeritní inspektor Mrázek opět v akci. Tentokrát má políčeno na vídeňáka Wolfa, odborníka přes diamanty v bravurní roli Karla Heřmánka. Tento díl je hodně odpočinkový a humorný s rozvernou hudbou Ivana Kurze.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54