U strážnýho anděla (2014)

Démon alkohol!! Film o alkoholu a delirium tremens. Alkoholismus se vyléčit nedá, člověk když to má v sobě, nenadělá nic. Dost syrovej snímek, který nevypraví jen příběh hlavní postavy - spisovatele Jiřího, ale vypovídá i o osudech lidí, kteří jsou zavřeni v léčebně a jejich zpovědi jsou někdy dost kruté. Pár scén je vyloženě humusáckých a nerad bych se někdy ocitl v podobných situacích. Výborná je kamera i hudební doprovod, který výborně podkresluje určité scény a záběry. Naturalistická sonda do duší alkoholiků.

Dům pro dva (1987)

Psychologický film plný symbolismu. Skvělé herecké výkony Ondřeje Vetchého, Jiřího Schmitzera a Jiřiny Třebické. Krásná hudba Jana Paukerta a Pavla Dražana ,doplněná urývky z díla J.S.Bacha. Vyjímečný kus československé kinematografie. Edit : viděno po delší době na velkém plátně na LFŠ UH 2022 přímo z pětatřicítky a důkaz toho, že film vůbec nezestárnul a jeho hodnota je vševypovídajicí a nezměrná. Po projekci byla i výživná debata s Ondřejem Vetchým.

Přijde letos Ježíšek? (2013) odpad!

Tohle byla hrozná tragédie, myslím z filmařského řemesla. Telenovela jak vyšitá!! Představitelé hlavních rolí, jak Josef Abrhám, tak i Libuše Šafránková byli špatní a vůbec mě nepřipadlo, že by je to natáčení bavilo, hlavně ty pořád dokola stejné pitvořivé obličeje Šafránkové mě už lezly krkem. A ty mexické herečky tomu dodávaly opravdu punc telenovelského šílenství. Proboha, tohle je zkrátka nekoukatelné. A jako největší hřeb tohoto filmu je Václav Postránecký (kamarád Abrháma), kterého poslední dobou nemůžu ani cítit a tady předvádí opět něco ze svých skvělých hereckých kreací. Ufff, rychle zapomenout na tenhle výplach.

Princezna a písař (2014) (TV film)

K této štědrovečerní pohádce od Karla Janáka jsem přistupoval sakra s odstupem a stoprocentní nedůvěrou, ale nakonec jsem byl vcelku mile překpaven. Zejména byly skvěle vybrány lokality, hlavně v přírodě a i na neokoukané tváře se dalo dívat s určitou sympatií. Líbila se mě princezna Amálka (Monika Timková) i Janek (Matouš Ruml), kteří se dobře doplňovali. Horší byl Petr Nárožný jako rádce, nebo vychovatel. Hudba občas taky dobře vyplňovala určité scény, no nakonec bych řekl, že po delší době se štědrovečerní pohádka vcelku vyvedla.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film) odpad!

Co čekat od režiséra paskvilů jako byli Snowborďáci a Rafťáci. Tohle bylo tak strašný, že jsem nevěřil vlastním očím, co se děje! Otřesné efekty, hrozné dialogy a jako třešnička na dortu je macecha v neskutečně hrozném přehrávání Veroniky Žilkové. To byl teda výkon, za kterej by měla spadnout na spodek herecké žumpy. A to nemluvím o dalších " hereckých " rolích. Fuj, tohle už bych nerad viděl někdy znovu!

Ulver: The Norwegian National Opera (2012)

Ulver jsem viděl třikrát, dvakrát v klubech a jednou na open-airu a vždycky to bylo skvělé vystoupení. Moc rád bych někdy viděl tuhle nenapodobitelnou bandu v takovém prostředí, z jakého pochází tento záznam. To musí být absolutní požitek a jsem rád, že si ho můžu vychutnat aspoň na tomto Blu-rayi. Pro fanoušky zde vypíšu skladby, jak jdou koncertně v pořadí : The moon piece, Eos, Let the children go, Little blue bird, Rock massif, For the love of god, In the red, Operator, Funebre, Excerpts of silence, A memorable fancy, Hallways of always, England, A cold kiss, Like music, Not saved, The leg cutting piece. Samozřejmě i v tomto divadle Norské národní opery Ulver použili skvělou projekci, která jejich hudbě dodává další rozměr. Je to nádherná, náladová a temně do duše se zarývající podívaná. Bravo ULVER!!!

Kristian (1939)

Kristián je legenda Československého filmu.

Konečná (2013)

Hláškující Arnold v plné síle! Takhle ho máme rádi!! Klasika staré školy, tenhle film si na nic nehraje a odsýpá perfektně!

Šestý smysl (1999)

Dnes již klasický duchařský thriller, kde malý chlapec " vidí mrtvé lidi ". Škoda toho konce, který na mě působí zbytečně romanticky.

Dům voskových figurín (2005)

Klasické teenagerovská masakrjízda. Scény s voskem v rozpadajícím se domě jsou perfektní, i některé vražedné úmrtí. Jako buranská vyvražďovačka určitě funguje dobře.