Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Ještě lepší než Jak vytrhnout velrybě stoličku. Tady vše funguje s dokonalou přesností. Navíc Josef Karlík jako dědeček je nepřekonatelný! Příběh, herci, hudba, krásná příroda Prachovských skal dohromady kombinuje absolutní zážitek z filmu. A hlavně, vše je přirozené a lidské. Takové filmy na které se můžou dívat děti i dospělí se už opravdu nedokážou natočit. Tenhle film můžu vidět kdykoliv a pokaždé se celou dobu usmívám. " Tak a máme po gáblíku Pepo..." Hahahaha, miluju tenhle dokonalej skvost!!

Klauni (2013)

Dramatický příběh, ve kterém se odehrávají velice smutné osudy jednotlivých osob. Občas se objeví humorné scénky, který fakt stojí za to a do příběhu nenásilně patří. Tahhle skloubit žánry dramatu s komedií se musí umět a ne vždy se to povede. Viktorovi Taušovi se to povedlo perfektně! Film má neskutečnou sílu a kouzlo, které úžasně a čarovně doplňuje parání kamera a různé střihy a bez debat silná a úchvatná hudba Patra Ostrouchova! Bezvadný! Nemám slov! Výkony herců Jiřího Lábuse, Oldy Kaisera, Didier Flamanda v ústřední trojici hlavních postav jsou absolutně dokonalé a přirozené. I další herecké výkony vůbec neupadají, právě naopak, doplňují celkový dojem snímku a zejména Kati Outinem, která hraje partnerku Jiřího Lábuse (a vlastně je zasádní představitelkou celého příběhu), a má Parkinsonovu chorobu - její herecká kreace je geniální! Po dlouhé době konečně nevšední a umělecký snímek, který v českých zemích dlouho chyběl! Více takových filmů a budu spokojen.

Příběhy slavných (2000) (seriál)

Dokumentární cyklus o našich československých umělcích, který je parádně zpracován a je krásnou vzpomínkou na osobnosti, které byly a patřily mezi lidi, na které se nezapomíná.

Na pytlácké stezce (1979)

Ve druhém díle nádherné trilogie trápí hajného Straku problémy s pytlákem. Nezapomenutelná role pro Josefa Kemra v roli Zmijáka a pro Karla Heřmánka a Pavla Zedníčka v rolích trampů. Krásná hudba Luboše Sluky podmanivě doplňuje magickou krásu šumavských lesů a hvozdů.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Rodinná komedie, která je určena jak dětem, tak i dospělým. Jako děcko jsem film miloval, nejinak je tomu v pokročilejším věku. Takové filmy se už nikdy nepodaří natočit. Tady nemá cenu psát více slov. Prostě klasika!

Ober (2006)

Třetí setkání s režisérem Warmerdamem, kde si zahrál i hlavní roli číšníka a musím říct, že opět luxusní a originální podívaná. Ta kombinace vyprávění příběhu je úžasná, humorná a taky bizarní. Hudba opět excelentní, stejně jako ostatní zahrané role. Miluju tyhle jiný a podivný filmy, který míchají surrealismus a humor v takové kombinaci, že tohle skloubit a natočit je umění. Klobouk dolů pane Wardermene!

Seveřané (1992)

Moje druhé setkání s režisérem Alexem van Varmerdamem a už jsem okamžitě pochopil, že jeho filmy nejsou pro oči tuctových diváků, ale že jeho filmy jsou divný a bizarní. Což je pro mě značka ideál!! Tolik různých bizarních postaviček, chlap, co je stále posedlý sexem a jeho manželka, která začíná být pobožná víc a víc, nebo další pár, chlap, kterej je myslivec a jeho věčně nadržená žena, do toho pošťák, kterej bizarním způsobem otevírá a čte cizí poštu a další a další postavy a postavičky, krerý se ve filmu vyskytujou, to je podíváná, která vám vytlačí oči z důlku! Tohle je total originál a surrealistická jízda od začátku až do konce! Tohle se prostě musí vidět. Ale pozor, pokud, už jste viděli nějakej film od tohoto režiséra a nelíbil se vám, tak ruce pryč od téhle ujeté šílenosti. Já jsem se bavil absolutně dokonale! Takové panoptikum podivných lidí se jen tak nevidí. A ještě ta hudba - to je taky kapitola sama pro sebe! Pro mě jasná kultovka!!

Plod noci (1990)

Konečně vyšla uncut verze, které je o 20 minut delší, než původní sestřih. A je to opět krásný fantastický a brutální svět Cliva Barkera. Masky jsou perfektní a různými stvořeními se to ve filmu jen hemží. Skvělá role pro Davida Cronenberga, krásnej záporák! Tohle prostě dokáže natočit jen sám mistr Barker, když je to ještě podle jeho vlastní knihy. Ta atmosféra je nenapodobitelná a jedinečná. Je moc dobře, že Barker požádal o hudební práci Dannyho Elfana, ten udělal geniální soundtrack, kterej nemá hluché místo.

Kousek nebe (2015) (pořad) odpad!

Strašlivá srágora ve stylu Pošty pro tebe. Proč se tohle vůbec natáčí? A ti lidé, že se tam chodí tak ukazovat? Proboha, tohle je děs a na tohle se můžou dívat pouze choří lidé. Další žumpoidní vývrhel pod hlavičkou České televize.

Faunův labyrint (2006)

Nádherný a drsný fantastický příběh v režii mistra oboru G.d.Tora. Hudební složka vystihuje kouzelnou atmosféru, která příběhem prochází. Hudba se natáčela v Praze pod vedením Mária Klemense.