• Thriller

Super Mario Bros. (1993)

Silna nostalgia. Pamatam si ako som to pozeral ako dieta na na Pro Sieben na satelite. Doteraz som mal v pamati niektore scenky vryte. Co sa tyka spracovania hry na filmove platno, musim uznat ze som videl ovela horsie projekty - vid vsetky filmy Uwe Bolla. Takze u mna to je za tri. Aj ked slabsie, ale tri.

Interstellar (2014)

Sklamanie. Cital som tu zopar komentarov, kde bolo spomenute ze sa jedna o multiepicku vesmirnu orgazmicku "podivanu". Ale zimomriavky, ktore som mal pri Gravitacii sa nedostavili. Vela reci, natahovacky a lezerne tempo filmu. Koniec filmu bol maximalne absurdny. POZOR SPOILER - /// Kvantove data poslane cez rucicky hodiniek? Toto bolo na facepalm. Ved by to diktoval roky rokuce a dalsie roky by to dekriptovali ///. V hypotezach a teoriach o ktorych sa rozpravali herci pri riesieni problemov nemalo 99,9% osadenstva kina ani potuchy co to znamena. Ale kino sa tvarilo mudro vsetci ticho pocuvali. Samozrejme som tomu ani ja nerozumel. Keby mam pri sebe google a tieto "vedecke" dialogy si necham vysvetlit, tak OK. Ale nie takto..nie takto... Hudba monumentalna, herci super(McConaughey si mohol odpustit svoju stale dole spustenu sanku, ako keby videl Ford ka. Vsiminte si ako to pravidelne robi). Ale akosi by som sa nevedel dotiahnut k pozretiu tohto filmu v najblisej dobe. Je to velky vypravny film s podpisom velkeho rezisera, ktory ma neoslovil az tak ako som dufal. 3***

John Wick (2014)

Pomsta je pokrm, ktory sa najlepsie podava za studena. Cely film je o pomste, ktora vznikla po strate poslednej nadeje. Nehladajte ziadnu hlbsiu myslienku. A? Mne to nevadi. Je to odreagovanie. Vysoko ocenujem bojove "choreografie" v ktorych bol Keanu Reeves skutocne virtuoz. Soundtrack filmu je temny, presne sa hodil ci uz k prestrihovym alebo k bojovym scenam. Velmi sa mi pacil zaciatok, kde v dojimavych chvilach nehrala ziadna hudba a reziser nechal divaka "nasavat" atmosferu. Taktiez ked sa John prehanal na aute po letisku. Nebolo pocut nic ine len nadherny zvuk silneho motora. To som si fakt uzival. To, ze nedam filmu plne hodnotenie je fakt, ze John pouzival "nekonecne" zasobniky. V prvych scenach som bol az prekvapeny, ako poctivo prebija, ale dalej vo filme strielal z pusky, ktora ma zasobnik na 30 nabojov asi 60x. Trosku mi to kazilo zazitok. Nie ze by vsetko ostatne bolo realisticke (na konci musel mat asi nepriestrelne auto), ale toto mi trosku oberalo z filmu. Taktiez by som pridal viac krvi, ale mohlo to byt aj horsie. U mna vyborny akcny film, s ktorym sa este urcite stretnem. EDIT : Po par dnoch som si to nechal ulozit v hlave a kaslem na tie nedostatky.... :) 5*****

Duel (2006) (pořad)

Jedina normalna relacia co bezi v sucasnej dobe v TV na slovenskych staniciach. Ak sa da, pozeram kazdy den.

22 Jump Street (2014)

Niektore scenky boli prehnane trapne, ale na druhu stranu sa nasli take, co ma velmi pobavili. A takto sa to tiahlo cely film. Pricom vysledok je akcna komedia z ktorej som mal rozporuplne pocity. Mozno keby film vidim v kine s jointom v ruke dam tomu o jednu hviezdu viac. Ale bohuzial, videl som ovela lepsie komedie na tento styl.

Apokalypsa (2006) odpad!

Nedopozeral som to. Nedalo sa to vôbec pozerať. Stacilo mi 35 minút filmu. Odpad.

Rebel bez příčiny (1955)

Z mojho pohladu mi nie je vobec jasne ako tento film tu mohol naskriabat 80%-ne hodnotenie. Tak primitivne rozhovory som uz dlho vo filme nevidel. Film dokazal oslovit publikum v case ked bol natoceny, ale teraz? Od nadavky k bitke, od bitky k samovrazebnemu preteku, kde "protivnik" zomrie a jeho dievca sa do vas zalubi na druhy den? Vas sa to nezda smiesne??? To je trosku moc... Jedna hviezda za JD a jedna za film.

Labyrint: Útěk (2014)

Uz som zacal rozmyslat, ci si tento film zasluzi 3***. Miestami velmi detske, predvidatelne a nakonci sa to chcelo hrat na tazku dramu s domotanym koncom. Tento mix mi moc nesadol. Jednohubka, stacilo vidiet raz. A ak bude pokracovanie, do kina urcite nejdem. Ale nasli sa aj svetlejsie chvilky. Stale pozeratelne. 3*** s odretymi usami.

Transformers: Zánik (2014)

Ak som pocas celeho filmu nevidel aspon 40x americku vlajku tak ani raz. Cista Bayovina. Nie ze by som jeho filmy nemal rad (prave naopak), ale toto uz prehnal. V zaujimavostiach o filme som cital, ze Bay nechce dat stafetu dalsiemu reziserovi, aby nahodou nepokazil tuto seriu. Nad tym mal uvazovat najskor on. Lebo ju znicil on sam. **

Hoši z Abu Ghraib (2014)

Miestami smrdel amerikanizmus. Ale celkovy dojem z filmu som nemal zly.