• Pohádka

Ďáblova past (1961)

Příběh samotný je v pořádku, ale kdyby to nebylo tak utahané.....je tam spousta scén, které se zbytečně vlečou a jejich stopáž je proto naprosto nadbytečná............ kdyby byly aspoň o třetinu kratší, film by krásně odsýpal a dala bych  čtyři hvězdy.

Deníček moderního fotra (2021)

To, že jsem věděla, jak film skončí nehodnotím.To je poslední, co by mi vadilo. Ovšem vtipy nedotažené do konce a momenty, které nebyly vtipné, ale tvářily se, že mají být vtipné mi vadily dost. Chlapům se asi líbí Terezka, to chápu a tak hodnotí líp, jenže já jí mám taky ráda, ale podle mě už jí je dost a její herecké umění není zas tak magické, aby utáhla sama komedii. Mádl si tam tak nějak mluvil pro sebe a působí na mě dost prvoplánově. Závěrečná nepovedená klišé scéna zavání okatě amerikanismem a to se do české komedie prostě nehodí.

Pension pro svobodné pány (1967)

Podle zdejšího hodnocení jsem myslela, že se při zhlédnutí budu za břicho popadat a udělím s radostí 5 hvězdiček, ale teď konstatuji, že třetí třetina filmu vychází bohužel z trapnosti a nesmyslosti scén a přehrávání herců. No ono většinou jakmile se někdo snaží zavřít někoho v českém filmu do blázince, jen málokterý režisér režii udrží na optimu, aby vše působilo přirozeně.  A tady se to opravdu přesně nepovedlo. Chocholoušek by se jim vysmál, protože ten jediný tu správnou úroveň právě měl.  Takže začátek je velice vtipný, na 4-5 hvězd,ale ten konec vidím jako totálně pokažený

Kariéra (1984)

Věčně nespokojená ufrflaná manželka, která je dost na přes držku. Manžel dostane místo v chemičce a musí se ohánět, aby dokázal, že na to má. Zajímavostí je, že Lojdová ukáže 2x kozy a že herečky i v roce 1984 neměli v podpaží choroše, zatímco já je mám. A hned v titulkách vyluftovali chlapci a chlapi svoje kleofáše ve sprše až jsem se divila. Některé scény jsou zbytečné, takže se film táhne, ale ta s těma šulínama určitě ne, ta se mohla opakovat i ve filmu. Agitačka tam není žádná, hodně uživatelů si zvyklo hodnotit filmy podle doby a jakmile je točen za socializmu, hned mu ubírají na hvězdičkách.

Kouzelný přítel (2004) (TV film)

Jak zde zdůraznil "kinoholik", opravdu, je to snaha středoškolských ochotníků vyjádřit dramatické chvíle ale ne někde v tělocvičně školy, ale bohužel před kamerou České televize. Když jsem viděla ty herecké výkony, pořád nechápu, proč jsou přijímací zkoušky na DAMU tak náročné, zajímalo by mě, kolik lidí s opravdovým talentem komise vyhodí od přijímaček ročně. Ještě dodám, že triky nejsou na úrovni mateřské školy, ale na úrovni jeslí. Ze začátku vezír vyhlásí, že princeznu nesmí nikdo spatřit, ale městem potom prochází bez zakrytého ksichtu a ještě vyleze na balkon, aby ji uviděli všichni šupáci z tržiště a pak s jedním provede jen tak sama od sebe výměnný obchod. A teď k mamince: Osobně jsem neměla lehké dětství, ale mít takovou matku jako po lobotomii, jsem ráda za rodiče, kteří mě vychovali.

Čaro múdrosti a lásky (1997) (TV film)

Princ se tam ukáže až na konci a to si myslím, že v pohádce je špatně.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

PROČ, proč, proč??? Proč tak super námět, ale tak zkažená celá pohádka? To nikdy nepochopím PROČ. Je tu někdo, kdo by mi to mohl už konečně vysvětlit, proč se ty Štědrovečení pohádky pořád tak odflakujou???

Sen o krásné panně (1995) (TV film)

No, co dodat. Ty suspenzory královských jinochů byly opravdu pohádkové.

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Pohádka to není, je to takový spíš pokus o poetický příběh se zmínkou  esoteriky a zapojení tajemna. Ale pro děti je moc složitý a pro dospělého dost nudný. Je to takové od ničeho k ničemu, rozbředlé, rozvleklé bez tempa. Humor tak z 80% vcelku infantilní a někdy i zbytečný a bez nápadu. Ale sem tam jsem se  zasmála. Ovšem některé postavy jsou nápadité a zahrány pěkně. Bohužel kazí jim to celková rozbředlost příběhu.

Dva muži hlásí příchod (1975)

Hodnotím film podle toho jestli se na něj dá dívat a ne podle toho jestli je to možné.