• Fantasy

Noční koupání (2024)

No tak byla to celkem kravina, ale zábavná kravina. Trailer jsem neviděl a ani jsem nepotřeboval. Já na se na ty trailery u těch hororů nedívám. Proč taky, že jo? Aspoň můžete jít na film s prázdnou hlavou a být zklamáni nebo naopak překvapeni. Tady je to něco mezi. Nejsem úplně zklamanej, ale mohlo to být malinko lepší. Ale jinak děj byl zajímavej. Atmosféra byla celým filmem nepříjemná. Postavy byly zajímavý. Herci byli fajn. Soundtrack taky nebyl od věci. Kupodivu CGI vypadalo k světu. No a konec byl za mě teda neočekávanej. Borky za mnou se po konci filmu začali tak řechtat, že přeřvali závěrečný titulky, to byl takovej zajímavej point. 8/10 Zajímavej horor se slušnou atmosférou! (Velký Špalíček - 12.1.2024)

Jeden gól (2023)

Co ze srdce nenávidím, jsou pokrytcy. A neříkám nic, ale zdá se mi, že taková je obsluha v Olympii, pokrytecká. Vyhmátnou si borce v prázdným sále, kterej jsem byl samozřejmě já a okradou ho o pytlík Bohemia chipsů. Nepopírám, že se nemůže do kina s čímkoliv jiným než popcornem, ale prostě když už jít okrádat, tak proč ne do sálu kde je plno lidí, kde by navíc měli plno úlovků. Ale ne oni si prostě vyberou úplně prázdnej sál. To mi přijde hodně srabský a pokrytecký. Teď se budu držet svého pravidla, už jen do Špalku, tam nejsou pokrytcy a aspoň choděj i do těch plných sálů a nejenom do těch prázdných. Takže po konci filmu jsem v mínusu 40 Kč a s Olympií končím! A samozřejmě, že mi to nevrátili, proč taky, že jo? Zbabělci. Ale když nepočítám ten peprnej začátek, kdy mě ještě obrali, tak byl film perfektní! Skvělý Fassbender filmu dost pomáhal. Děj byl perfektní! Taika tu byl jako vypravěč a taky podal kvalitní výkon. Humor je perfektní. Fotbal dost na hovno, ale to bylo očekávaný. Atmosféra byla naprosto perfektní a při scéně, kdy jeden hráč vypráví průběh zápasu svému otci jsem dostal pořádnou husinu. A to je vždy znamení dobrého filmu. Ale je škoda, že těch fotbalových filmů nevychází víc. Sice jsme loni dostali Víkendoví rebely a letos tohle, tak to prostě nestačí. Já si velice spokojen a ta obsluha mě velice zklamala. 10/10 Za mě perfektní komedii o pár jelitech, který se snaží hrát fotbal! Tady teda kopanou. (Olympia - 12.1.2024)

Námořník ve válce (2023) (seriál)

Norové ty filmy a seriály opravdu umí. Ta atmosféra v tomto filmu neskutečná, hlavně v posledním díle. Tento seriál má 3 díly a teď řeknu to samý jako u Titánovy nevěsty a Já jsem naděje, chtěl jsem vidět nějakej krátkej seriál a tenhle se perfektně hodil. Postavy jsou fajn. Herci jsou skvělí! I když válečné akce tady moc není, ale je to příběh z války takže se to počítá! Já jsem spokojenej a už nevím co bych k tomu víc napsal. 8/10 Norové se nezdaj.

Já jsem naděje (2023) (seriál)

První ukrajinský seriál, který jsem měl tu čest vidět a teď řeknu to samý jako u Titánovy nevěsty, chtěl jsem vidět něco krátkýho, protože den poté jsem jel na tábor. Tento seriál se zdál ideální, protože měl jen 3 epizody a byl válečnej. Tento seriál je hodně silnej. Některý scény jsou tam hodně silný a žádná scéna není nudná a to se počítá. Tento film vypráví příběh o Ukrajince, která se rozhodne neopustit Zemi a zůstat, přičemž bude pomáhat zraněným. Což je hodně zajímavý no. A je to natočený ještě líp. Herečka Veronika Dyupina podala velice solidní výkon. No a na takovou scénu po tom co se dělo po spadnutí bomby jen tak nezapomenu. To stejný platí pro scénu s 5 sanitkama. 10/10 Ukrajincům se to opravdu povedlo.

Kjodžinzoku no hanajome (2020) (seriál)

Nevím proč jsem to tenkrát udělal, ale chtěl jsem vidět nějakej krátkej seriál s krátkýma epizodama, protože o den později jsme měl jet na tábor a tahle šílenost ne mě vyskočila. Po prvním díle jsem to nejradši chtěl přerušit a už se na to nikdy nepodívat, ale co se nestalo. Najednou mi přeplo a řekl jsem si, že bych to mohl dokoukat, když už to má 9 dílů po 6 minutách, a navíc budu první z mých přátel, kdo tuhle nepředstavitelnou sračku uvidí. A tak se taky stalo, já to dokoukal a musím konstatovat, že to je neskutečná píčovina. K této sérii jsem se nemohl dokopat půl roku jaká to byla pejčovina. O ději se radši nebudu vyjadřovat, prostě nějakej král titánů vytáhne random kluka, kterej hraje basket, proto aby se stal jeho nevěstou a měl s ním dítě. Proboha to byla hrozná buzerantská píčovina. Nějaký scény při aktu tam bohužel byly a já u toho umíral. No a nakonec to dopadne tak, že se z toho kluka stane bisexuál. 4/10 Vyvarujte se tomuto anime!

Dunki (2023)

Prvním filmem, na který jsem letos vyrazil, se stal Bollywoodský film Dunki. Nehraje zde nikdo jiný než skvělý Shahrukh Khan. Chvilkama byl ten film docela depresivní, ale většina filmu je skvělá. Humor byl skvělej, celý kino se někdy řechtalo, tak, že to přervalo film. Jedna scéna ve mně zůstala ještě dlouho po konci projekce a to byla ta, když jeli pár týdnů v přívěsu, kde to bylo jako v kanále a do teď je mi z té scény na nic. Je to hodně krutá scéna, no. Asi nejdepresivnější scéna celýho filmu. Chemie mezi trenérem a Manu byla velmi pozitivní a já si to užíval. No a taková scéna u soudu, tak na tu dlouho nezapomenu. Když jsou na scéně tihle dva, tak si ji kradnou pro sebe, to bezesporu. Soundtrack byl fajne, Shahrukh zazpíval opět chytlavej song a to je za mě hodně fajne. No a finální scéna je hodně silná a vy cítíte s Khanem tu bezmeznou beznaděj. Za mě je to perfektní film a musím říct, že mě Bollywood zatím ani jednou nezklamal. 10/10 Perfektní film s velmi depresivní tématikou! (Velký Špalíček - 6.1.2024)

Ferrari (2023)

Posledním kino filmem, na který jsem si loni vyrazil, se stal životopisný film Ferrari s Adamem Driverem. Byl to zajímavej film z prostředí domova Ferrariho, z části o milence a nějaký závody nesměly chybět. A nesměla chybět ani havárie De Portaga v městečku Guidizzolo. Děj byl velice solidní, každá minuta filmu byla drásající především při závodech. Postavy byly fajne, až teda na manželku Ferrariho, kterou ztvárnila Penelopé Cruz, která byla příšerná. Když se objevila na scéně tak mě neskutečně srala. Ta se tam fakt nedala vydržet, ale zase je to kvalitní výkon, to se musí uznat. Co jsem si tak všiml, tak již dříve zmíněného De Portaga ztvárnil herec Gabriel Leone, který si zahrál i hlavní roli v seriálu Dom. Nejdřív mi nepřišlo, že by to byl on, pak jsem si myslel, že je to nějakej herec jemu strašlivě podobnej, ale pak jsem si řekl, že to musí být on. No a nakonec to byl on. Pak bych ještě zmínil perfektně natočenou havárii v Guidizzolu, která je teda velice brutální, nic pro slabé povahy. No a já jsem velice spokojen, takže nemám co jinýho říct. 9/10 Jako poslední film to bylo skvělý! (Velký Špalíček - 30.12.2023)

Karaoke blues (2023)

No tak jako bylo to hodně pomalý, co si budem, ale zároveň to bylo docela krátký. Pouhých 80 minut, to jde. Sice jsme vůbec nevěděli do jakého města nás hodili, ale mně to bylo docela jedno. Hlavně že tam bylo kino! Soundtrack byl fajne. Děj byl hodně pomalej, ale dobrý scény se tam našly. Postavy takový nemastný, neslaný, alkoholiků je všude dost. Ale budování vztahu tady bylo odvyprávěno a zahráno dobře. Za mě si ten film nezaslouží tolik chvály kolik dostává, ale pořád je to dobrý. 7/10 V jakým městě se ten film odehrával? (Art - 30.12.2023)

Wonka (2023)

Jeden z posledních filmů na který jsem loni v roce 2023 vyrazil byl Wonka. Dříve jsem viděl jenom Karlík a továrna na čokoládu s Deppem, ale ten už jsem za ten čas pomalu zapomněl. A tak jsem si řekl, proč si nezajít na prequel s názvem Wonka s Timothée Chalametem. A musím konstatovat, že jsem mile překvapen. Čekal jsem šílenou a zábavnou píčovinu a přesně to jsem dostal. Bylo to ujetý, ale takovej už Wonka je. Čokoláda byla lákavá, hned bych si taky dál, když na to teď myslím. Umpalumpa v podání Hugha Granta byl skvělej a když se objevil na plátně tak si kradl celou scénu pro sebe. Takovej už Grant je. Songy byly chytlavý. Cina si jel, to bylo poznat. No a záporáci taky nebyli špatní. No a taková třešnička na pralince byl Rowan Atkinson, vtipný jako vždy a já byl spokojen. 9/10 Fajne píčovina! (Art - 30.12.2023)

Lítá v tom (2023)

Překvapení roku, troufám si říct. Ale co se českých filmů týče. Čekal jsem neskutečnou volovinu, ale nakonec jsem mile překvapen. Film sice byl romantickej, sice byl úplně stejnej jako film Deset pravidel jak sbalit holku, ale v něčem byl prostě svůj. CGI na český poměry bylo nádherný. Navíc tam byl Kryštof Hádek, což je kvalitní herec a jeden z mála důvodů, proč jsem na ten film šel. Název mě nelákal, když jsem sedal do svého sedadla, tak jsem dlouho přemýšlel o tom, že jsem nejspíš udělal chybu, když jsem na to šel, ale o opaku mě přesvědčila jedna z prvních scén filmu. Sice to byla klasická romanťárna, ale vtipná a to se tak často nestává, hlavně v české kinematografii. A proto dám takovou známku kterou dám. 9/10 Sice je to klasická romanťárna, ale v něčem byla jiná. (Olympia - 29.12.2023)