300: Vzestup říše (2014)

Těžko někdo mohl očekávat příval originality, je to prostě pokračování se vším všudy. Taky tomu chyběla ta hlavní výrazná postava jako Leonidas. Themistokles se snažil, seč mu meč stačil a byl fajn, ale nestačilo to. Každopádně jsem se opět velice dobře bavil. Slabší ****

Svobodní se závazky (2011)

Občas vtipná, po většinu času však hloupá a užvaněná nuda.

Útok na Bílý dům (2013)

Po druhém shlédnutí jsem se jen utvrdil, jak skvělej je tenhle akčňák. Proto vážně zvažuji i plný počet a nejraději bych ho dal i kvůli zdejšímu (pod)hodnocení. Místní spolek rádoby intoušů tomu dal zase na frak. Sakra tak na to nečumte, když nemáte rádi akční filmy!!! Už mě to opravdu štve. Potom to hodnocení není a ani nemůže být objektivní. V rámci žánru podle mě špička a film jakej tu už dlouho nebyl. Od začátku do konce s lehkostí a nadsázkou plynoucí a vtipem prošpikovaná, dobře obsazená akční jízda. Já jsem si Johna velice oblíbil a přál bych si jeho další dobrodružství. John Cale je nový John McClane, kterému již značně došel dech.

Kletba z temnot (2012)

Je to opravdu dobrý horor a dal bych mu pravděpodobně i lepší hodnocení, jenže mě opravdu rozčilují velké nelogičnosti. Nejsem vůbec puntičkář, ale (POZOR SPOILER!!!) aby si holčička nasadila prsten a nedošlo jí, že je na něm něco špatně a že není normální, když jí modrá ruka a že jde v nemocnici na vyšetření a nikdo jí ho nesundá a nikomu z doktorů to není divné, to už je podle mě trochu moc. Jinak ale solidní řemeslo.

Pompeje (2014)

Další příklad filmového mrhání prostředky. Spousta peněz vynaložených za film s debilním scénářem. Tak jsem se těšil. Jedna hvězda za zpracování, druhá za Haringtona a Agbajeho. PS: Emily vypadala naprosto příšerně. Viditelně a naprosto zbytečně zhubla. Jestli se někomu líbí ty propadlý tváře atd., tak mě teda ne, je to hnus!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Objektivně je to podle mého za čisté čtyři hvězdy, ale jelikož Fantasy je můj žánr nemůžu jinak a dávám pět. Skvělý seriál, mající jen pár vad na kráse, který si doufám udrží úroveň až do svého konce.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pro mě osobně velice příjemné překvapení, tohle jsem nečekal. Parádní akční jízda, bez oddychu. Film mi pokazili pouze dvě věci, zato ale pořádně. Zaprvé 3Dčko mě štvalo, jako ještě nikdy předtím a značně tomu napomáhali strašné a zapatlané brýle od kterých se pořád odráželo a zrcadlilo světlo. Tím se dostávám k dalšímu bodu. Nepochopím jak si může někdo celý film hrát s mobilním telefonem a rušit tak zážitek ostatním. Proč na film vůbec leze, když nevydrží dvě hodinky bez founu (Ano svítil mi celou dobu ze strany do brýlí). Každopádně jsem spokojen. Jedna z nej Marvelovek. (CSFD projekce) PS: Bylo jasné, že budou na konci filmu po titulcích přídavky, ale lidi stejně odcházejí. Nedaj si říct a nedaj.

Na život a na smrt (2013)

Výborný válečný film, s kvalitním obsazením (Fostera i Wahlberga mám rád), bez obvyklého amerického patosu a pomyslného plácání se po zádech. SEALs jsou opravdový mistři svého oboru a při náročném k smrti vyčerpávajícím výcviku vznikne velice silné pouto přátelství. Proto si nemyslím, že by tam byli nějaké přehnané řeči. Ostatně kdo byl na vojně alespoň jako záklaďák, umí si představit o čem mluvím, když je člověk s někým 24 hodin denně na stejné lodi. Myslím, že to je velice uvěřitelný a realistický film, proto moc nechápu některé komentáře tady. Silná čtyřka, silné čtyři ****

Stalingrad (2013)

Ach jo! Docela vysokej rozpočet promrhanej a přetvořenej na nerealistickou, digitálně a nevěrohodně působící ruskou šaškárnu. Kam se hrabou Amíci se svým patosem a bušením se do prsou a plácáním po ramenou. Rusové, to jsou teprve nadlidi! A to poskakování ala ninja skříženej s matrixem je fakt šměšný. Fuj, s tím jděte někam... Stalingrad z devadesátýho třetího je nesrovnatelně lepší.

Kam orli nelétají (1968)

Přes drobné výhrady, naprostá špička ve svém žánru!!!