Seveřan (2022)

Vikingský nářez jak má být. Hamlet, jak se asi mohl vyprávět ještě u severských ohňů. Něco mezi seriálem Vikingové, Hamletem, Odysseou a Barbarem Conanem - v nejlepším slova smyslu.

Taboo (2017) (seriál)

Za mě strhující a intenzivní temný seriál.

Národní třída (2019)

Kvalitní drama z pražského sídliště o rváči srdcaři se svou pravdou, která se dnešního světa nehodí.

Duna (2021)

Diamantový skvost scifi.

Zaklínač (2019) (seriál)

Nejdřív rozčarování, ale během několika dílů... WOW. 4 za kvalitu, 5 za Yennefer (lepší než v knize, víc odlehčená a přátelská). Na konci série: jsem fanda seriálu. Knihy znám všechny a chvilku jsem i hrál Witcher 3. Nemám problém s tím, že je něco jinak, než v knize. Je to jiný žánr. V knize mi přijde vztah Geralta a Yennefer mnohem vyhrocenější a konfliktnější, v seriálu je to celé harmoničtější a srozumitelnější. I jejich povahy se mi zdají jiné. Ti filmoví mi přijdou hodní a milí a dost v "v pohodě", vlastně i roztomilí, zatímco u těch knižních cítím větší traumatizovanost, sobectví a izolaci. Vlastně by šlo říct, že v seriálu jsou postavy většinu času vlastně šťastné, zatímco v knize nešťastné. Knižní Yennefer by u mě nosila chladnou masku, ukájela by se mocí a zžírala by se protichůdnými emocemi. Filmová si užívá, že je na světě vlastně hezky. Knižní hrdinové hledají celou tu dobu cestu od své monstrozity ke své lidskosti. Ti filmoví už ji mají, dýchají ji s východem slunce. Ti knižní jsou monstrózní, mocenští, lehce psychopatičtí, protože nikdy neměli žádné dětství. Lidmi se nakonec stávají ve snaze být dobrými rodiči vůči Ciri. To je spojuje. Jinak by se pozabíjeli mezi sebou, jakkoli je spojuje láska; jako jednotlivci jsou příliš zničení a neschopní dát druhému důvěru. Podle mě je to převyprávěné skvěle, jen je to jiný žánr. Méně chaosu a sprostoty a marnosti a ubohosti, celé více uhlazené, potěšující oko a smysly; to ale není chyba: kniha oné narativní touhy, jakéhosi libidózního tahu, který vás nutí číst dál a dál dosahuje prostě jinak. Kniha má víc koule a víc smrdí plus tuny nihilismu a cynismu, z něhož září drobné, ale o to cennější třpyt diamantových zrníček humanismu, lidskosti, lásky - skryté za výkaly světa. Seriál toho, aby byl "sexy", dosahuje jinou formou. Každá děvka se může obléct jinak, ale to neznamená že nemá srdce. To je v pořádku. Střídání tří vrstev: osvěžující, prima nápad jak to uchopit. U spoustu scén, které znám z povídek, když je vidím na plátně: WOW, nádhera, chutná mi to.

Modrá nota (1991)

Skvostná bláznivina plná krásných Francouzek, jež obletují Chopina a další vybranou společnost.

Život Adèle (2013)

Krásný příběh o erotické lásce a přirozenosti mládí, který mě velmi zasáhl.