Mazaný Filip (2003)

Tenhle film jsem viděl třikrát a pokaždé to bylo nedobrovolně - v autobuse cestou do zahraničí. I to se určitě podepsalo na mém hodnocení, ale mně jednoduše Mazaný Filip nesedí. Většina scének mi přijde nepříliš vtipných a spíše trapných.

Lotrando a Zubejda (1996)

Nemůžu si pomoct, ale mně se prostě české pohádky od počátku 90. let nelíbí. Totálně tomu chybí nějaké kouzlo, pracuje se s jinými prvky než v minulosti a je to křečovité. Lotrando a Zubejda je toho typickým případem, pohádkám ze 70. a 80. let nesahá ani po kolena.

Dallas (1978) (seriál)

Miloval jsem Džejááára:-D

Mission: Impossible (1996)

Co naplat - dneska už naprostá klasika žánru. O jejím významu netřeba pochybovat, stačí se jen podívat na Bourne trilogy a hned víme, odkud vítr vane. Bourneovo ultimátum dovedlo styl nastíněný v M:I k dokonalosti. V době, kdy se Bondovky teprve zvedaly z dlouhé letargie, tímhle filmem vytryskl pramen živé vody žánru - nekončící akce, dějové zvraty, kdy můžete věřit jen hlavnímu hrdinovi a cestování po světě. Některé scény poprávu patří k legendárním, což dokazuje i jejich parodovanost - hlavně scéna v trezoru CIA prostě nemá chybu. Pokračováními jsem zatím nezasažen, jsem poměrně zvědav, i když nevěřím, že by překonaly jedničku.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

No.....nejdřív jsem se styděl, že se na to koukám a pak ještě víc, že se mi to tak líbí...zvlášť když jsem to pokládal za jednu z typických amerických stupidit co tou dobou obvykle v televizi běží...ale ono to prostě má něco do sebe a rozhodně to není nějak pitomý. Sympatický a milý seriál se sympatickými a milými hrdiny (až na pár postav:-))

Ulice (2005) (seriál)

Nevím proč, ale tenhle seriál mi nepřijde tak neuvěřitelně megastupidní Pouta a Ordinace.....pár dílů jsem viděl a dalo se na to koukat, takže odpad nedávám.

Vlasy (1979)

Když nad tím tak přemýšlím, tak tohle je můj nejoblíbenější Formanův film....prostě je mi ze všech nejbližší, jak tématikou, tak herci a především hudbou. Ta se povedla naprosto dokonale a soundtrack z Vlasů je pro mě jedním z těch nejmilovanějších. Krásný snímek, ač byl natočen 10 let po skončení hippie-éry, ta atsmoféra z něj dýchá až je to neskutečné.

Pupendo (2003)

Nevzalo mě to tak jako Pelíšky, našel bych určitě pár slabších míst, přesto i tak česká špička nedávné minulosti. Dle slov dříve narozených to ty 80. léta docela vystihuje, jen mi tam prostě chyběly nějaký songy Michala Davida:-D

Bohové musí být šílení (1980)

Nevím, jestli je to tím, že jsem dvojku Bohů viděl jako první, ale přišlo mi, že jedničku dalece překonala - jak ve vtipnosti, tak v síke příběhu. Na jedničce mi navíc vadí i ten zbytečný masakr na začátku, jako malýho (beru to tak, že film je určen z velké části i dětem) mě to docela vzalo.

Noc na Karlštejně (1973)

Tenhle film/muzikál mě nikdy nebral, asi nejsem na podobné snímky stavěný. Dal jsem tomu poměrně dost šancí, ale výsledný dojem je pořád stejný - nemastný, neslaný film, který tak nějak neví, čím má vlastně být.