Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Krásnej film, nějak nenacházím moc slov.....jedna postava lepší než druhá, rád bych ale vypíchl zvlášť Christophera Lloyda

Zrůda (2003)

Dlouho okolo mě film jen tak bezcílně proplouval a ani mužatkovitý projev Charlize Theron mi moc neseděl. Na konci to ale začalo slušně gradovat a dostal jsem se do toho. V dost věcech mi to připominalo Thelmu a Luisu (dvě ženské utíkající před policií kvůli vraždám chlapů bydlící v motelích a rovněž zde hrál Marco St. John, v Thelmě představitel slizkého kamioňáka, jen tady jsem nezjistil koho hrál), ale Zrůda se na něj kouká pěkně zdola a to co i do hereckých výkonů, řekl bych. Charlize mi prostě úplně nesedla, zatímco projev Christina Ricci jako "nevyzpytatelné puťky" se mi zamlouval. Musím taky pochválit výbornou muziku (Blondie, Journey, aj.)

Ostrov (2005)

Sám se těm pěti hvězdičkám divím, ale Bay mě Ostrovem naprosto dostal. Vždycky jsem jeho filmy měl rád (až na Mizery, kterým se už léta úspěšná vyhýbám, protože nesnáším Martina Lawrence), ale něco jako Ostrov jsem od něj nečekal. Řekl bych, že je to dost netypický snímeb mezi jeho počiny a musím souhlasit s některými z vás, že dost možná nejlepší. Takřka tu chybí typické velikášství a americkost, ale je to nahrazeno silně originálním příběhem, který v sobě míchá Matrix (už jen hláška "Jmenuju se Lincoln"), Modrou Lagunu a bůhvícoještě.....dost mě pobavila i reminiscence na Star Wars v podobě honičky na vznášedlových motocyklech. Herci byli skvělí od úvodního dua (a Scarlett je opravdu objev:-)) přes Steva Buscemiho až k Michaelu Clarku Duncanovi.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Může Indiana Jones nudit? Odpověď zní: Ano, může. Doufám, že Chrám zkázy byl pro Spielberga varováním při natáčení čtyřky, protože bych se nerad dočkal něčeho podobného. Dost dobře si nedovedu vysvětlit, proč dvojka tak pokulhává za jedničkou a zejména trojkou. Vyloženě tu jsou pasáže, které jsou nudné (sráží to už ten příšerný začátek) a navíc Kate Capshaw, která je skutečně na zabití. Povedených scén je sice dost, ale na hluchá místa jsem nebyl u Indyho zvyklý, a těch tu je bohužel poměrně dost.

xXx (2002)

Hm, tak 55%, to docela koukám. Pro mě bylo XXX dost slušnou zábavou. Zápletka sice tuctová, ale nápad agent-kaskadér byl dost originální. Především mě ale dostávalo skoro vše co souviselo s naší zemičkou, nejvíc asi scéna, kdy jednotky Městské policie útočí na hrad pod horami vzdálený 30 minut od Prahy:-D Zkrátka když se tenhle film nebere moc vážně, je docela slušnou zábavou, i když je potřeba překousnout hlavně příšernou hudbu.

Most u Remagenu (1969)

Není to úplně velikášská pecka jako Vzdálený most nebo Nejdelší den, přesto je to klasický válečný film 70. let, které můžu beze zbytku. Možná tomu chybělo hvězdnější obsazení, protože obsazeným hercům občas chyběl onen patos, jaký tyhle filmy pořebují. Zaujal mě tedy hlavně můj oblíbený Robert Vaughn (výborná scéna s rozbitím míšeňské sošky) a Ben Gazarra v roli Angela. A jak jste i ostatní zmínili, vynikající hudba Elmera Bernsteina.

12 opic (1995)

12 opic je film, u kterého nejde neustále nepřemýšlet. Fascinující psycho atmosféra a tak zbídačený Bruce Willis, jak ho jinde nevidíte - to jsou hlavní věci, které mi z filmu utkvěly v hlavě po dvou projekcích nejvíc. Obzvláště se mi taky líbí střítzlivý pohled na cestování časem, kdy tu nemáme žádné velké veletoče a neustálé hrátky s logickými paradoxy, které nám zatěžují hlavu s tím, jestli by se to mohlo stát nebo ne. Z tohohle ohledu tu je jen hlavní motiv s neustále se vracejícím snem a bohatě to stačí. Zkrátka úchvatný film, ke kterému následující časověcestivatelské filmy jen bezbožně vzhlíží.

Nebezpečné hry (1998)

Musím říct, že mě skoro až šokovalo, jak to bylo celý zašmodrchaný. Čekal jsem klasický lepší thriller lehce smrdící béčkem schovájící nedostatky za překrásnou Denise Richards. Takhle se z toho ale vyklubal na rok 1998 vskutku originální a okolo půlnoci na divákovu hlavu docela náročný film. Bez závětečných titulků bych byl úplně mimo, díky nim jsem si pak v hlavě srovnával vše asi jen čtvrt hodiny:-)) Jen jedinou věcí si nejsem jistý, rolí právníka v celém plánu, ale z toho co jsem pochopil, nejspíš toho věděl po hlavním strůjci nejvíc.

Wimbledon (2004)

Normálně bych o žánr romantická komedie ani prstem nezavadil, ale tady mě přitáhla tenispvá tématika. Filmů s ní moc není a protože je to můj nejoblíbenější sport, byla to jasná věc. Romantickou zápletku tedy moc hodnotit nebudu, z tohohle ohledu mi to přišlo jako klasický klíšovitý průměr. Nejvíc mě dostal John McEnroe jako spolukomentátor a záběry ze samotnýho Wimbledonu (hlavně exteriéry), protože ze zápasů působí dost těžkopádně a nevěrohodně. Jinak ale příjemně strávený večer s tímto filmem

Spolubydlící (1992)

Celkem zvláštní a neobvyklý thriller, sice má dost béčkový nádech, ale originální téma ho zvedá.