Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Bože můj, to je úžasný film. Jako fakt. Nedělám si srandu. Fury Road se řadí mezi nejlepší akční filmy co jsem kdy viděl, je to fenomenální podívaná. A když je v roli Maxe Tom Hardy, tak George Miller nestvořil vynikající film, ale mistrovské dílo. 5/5

Zapruder Film of Kennedy Assassination (1963)

ABRAHAM ZAPRUDER: Vyšel jsem ven, ehm, asi o půl hodiny dříve, abych se postavil na nějaké dobré místo a pořídil pár záběrů. Dobré místo jsem našel, byl to jeden z těch betonových bloků nacházejících se kolem parku, tento byl blízko železničnímu nadjezdu. Vylezl jsem tedy na blok, kde již nějakou chvíli stála moje kolegyně z kanceláře, která pak během natáčení stála po mé pravici. A když jsem pak natáčel, jak prezident přijíždí od Houston street a pomalu zabočuje do Elm street, uslyšel jsem najednou ránu, a prezident sebou škubnul doprava. Posléze jsem uslyšel další dva výstřely, nejsem si ale zcela jistý, zda byly dva nebo jeden, a uviděl jsem jak Kennedyho hlava takřka explodovala, všude byla krev..., já jsem ale stále natáčel. Toť vše, je mi skutečně zle.

Papíry (2012)

Skvělá krátkometrážní záležitost s výborným vizuálem a příjemným dějem. Hezké. 5/5

Svatá (2024) (TV film)

Zajímavá záležitost s velmi příjemným scénářem, protože Epstein to prostě umí. Bohdalka ve svých 93 letech hraje GENIÁLNĚ a je úžasná. Beretová s Vlasákovou hrají také skvěle, i když mi postava Lenky lezla docela na nervy. Jinak fajn snímek, nic úplně fascinujícího, ale je to příjemně promyšlené a dobře se to sledovalo :) 4/5

Godzilla Minus One (2023)

Nebudu se snažit vůbec skrývat lehké zklamání, ovšem krucifix, špatná tahle japonská Godzilla teda vůbec nebyla. Velmi pěkné efekty - to musím uznat, vzhledem k tomu, jaký byl rozpočet. Příběh fajn, ale největší zábava byla samozřejmě hlavně když se na scéně objevila ta velká ještěrka :) Za mě dost fajnový katastrofický sci-fi horor, který zabavil a ukázal skvělý design Godzilly. Já jsem spokojen. 4/5

Duna: Část druhá (2024)

Určitě ne tak velkolepý, jak jsem čekal, ale i tak je druhá Duna neobyčejný zážitek. Famózní je to rozhodně více než první díl. Je to film grandiózních rozměrů, který epickým způsobem zachází tam, kam se obvykle filmaři bojí zajít. Je to fenomenálně zahrané a fantasticky vyprávěné - Denis Villeneuve opět ukázal, že je mistr a tohle mu fakt jde, protože člověk jenom sedí s otevřenou hubou a čučí, co všechno na něj film hodí a já to všechno tomu filmu sežral i s navijákem. Vážně skvělé veledílo, které sice není AŽ TAK ultimátní a gigantické, jak jsem očekával, ale sakra, je to vynikající velkofilm. Výborná práce - uvidíme co část třetí. 4/5

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Šel jsem do toho s tím, že to bude taková ta moderní, těžce průměrná česká romantická komedie, která mě buď unudí k smrti, nebo naštve její dementní zápletkou či něčím jiným. Zde to tak sice úplně úmorné nebylo, ovšem furt žádná sláva. Zkrátím to - ty dvě hvězdy jsou za Ondřeje Sokola (co se objevil fakt párkrát, ale i tak) a za Tomáše Maštalíra (sympaťák). Jinak nic speciálního. Mohlo to však dopadnout mnohem hůř, takže částečně i klobouk dolů.. :) 2/5

Panství Downton: Nová éra (2022)

Panství Downton mám velmi rád a tenhle nejnovější přírůstek mě tedy velice potěšil. Zde není moc o čem se bavit - zpracované je to bravurně, to je jasné. Z hlediska scénáře je to takové příjemně svěží a jaksi voňavé. Tak stejně postavy a atmosféra. Super. 5/5

Superflat Monogram (2003)

Nechápu zdejší odpady a jiné nízké hodnocení, ale budiž. Podle mě je Superflat Monogram výborná ukázka děl mistra Takaši Murakamiho, který je pro mě obrovitánskou inspirací z hlediska grafického designu a umění obecně. On je prostě nepřekonatelný. Je to fajn člověk, co jde s dobou a který je neskutečně nadaný a kreativní. V Louis Vuitton to umí. 5/5

Časové pásmo bylo změněno