Penelope (2006)

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, ale mé konečné hodnocení si tento snímek přeci jen zaslouží... Christině Ricci ten rypáček moc sluší, že mě i mrzelo, když se ho zbavila, ale její cestě za láskou, jež by zlou kletbu překonala, přeci jen do dokonalosti nějaký ten krůček zbývá - vyprávění je někdy urychlené, plné podivných skoků v ději a čase, některé postavy nedostanou tolik prostoru, kolik by si zasloužily (např. kámoška v podání Reese Witherspoon) a některé zas působí příliš jako karikatury. Na druhou stranu, tenhle film má takové kouzlo, že mu nějakou tu chybu odpustím.

Den poté (2004)

Taková katastrofa to zase není, ale slátanina určitě. Dějové linky jednotlivých postav nezaujmou, jejich konec je dopředu jasný a vůbec - rozepisovat se o tomhle filmu nemá cenu, když jediné, co stojí za zmínku, je Ian Holm v (hodně) vedlejší roli a pohled na zamrzlý New York.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Je milé vidět, že staroušek ještě neztratil šmrnc, ale "Poslední křížová výprava" by byla mnohem lepším zakončením série. Kurňa, čert vem zaujetí pánů Spielberga a Lucase v mimozemšťanech, ale ten emzák na konci působil skutečně trapně (a přivíral oči jako Yoda). Na druhou tranu, celý film je neuvěřitelně hravý, plný elánu a radosti z akce. Příjemně mě překvapila role Rafana, která zásluhou LaBeoufa ani trochu nepůsobí "jaksi navíc". A nemrkající Cate Blanchett je, ač sovětka, ďábelsky sexy.

Battle Royale (2000)

Stejně jako u většiny asijských filmů ani nevím co říci - jiná mentalita se prostě nezapře:) Prapodivná žánrová směs s poselstvím působí chladně, ale dostatečně zajímavá rozhodně je. Škoda jen, že se nevyvražďovali ještě mladší studenti - jak známo, malé děti jsou ta nejkrutější stvoření na světě;)

Superbad (2007)

Důkaz, že looseři mohou být naprosto neodolatelní. Skutečně vtipná komedie, která vítězi dialogy a absurdními situacemi, navíc je krásným filmem o přátelství.

Mlha (2007)

Konečně Darabont natočil pořádný horor od Stephena Kinga! Paradoxně výsledek nedosahuje kvalit předchozích dvou vězeňských dramat. Díkybohu se nemusí režisér nikterak stydět, protože v záplavě béčkových hororů posledních let jeho dílo viditelně vyčnívá a mnohé své kolegy zastiňuje. Přirovnal bych ho k americké předělávce Kruhu, kde také převažuje postupné napětí, skutečný strach pocítí divák jen na několika málo místech. Narozdíl od Kruhu je ale Mlha navíc prodchnuta pocitem beznaděje, který je tvořen převážně hudebním doprovodem a dějovou linkou s náboženským fanatismem. Inu, tak trochu jiný horor, ale potvory jsou přesto nechutně působivé.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Klasické pokračování ve stylu "víc akce, víc demence, víc všeho". Scénář obsahuje snad všechna možná americká klišé, dialogy místy připomínají komedii a děj se ubírá předem odhadnutelným směrem. Hereckých výkonů jsem si nevšiml, jestli tam tedy nějaké vůbec byly... Tohle vše bych filmu ještě odpustil, protože od podobné slátaniny člověk ani moc nečeká, ALE že z vetřelců udělá tupé ovce, které mají ve zvyku postavit se přímo před hlaveň, to je neodpustitelné! Všechny díly vetřelčí ságy snad dokázaly, že se jedná o vyčůraného zabijáka, tento film ho však degradoval na pouhého buldoka.

Dexter (2006) (seriál)

Nevěřil jsem, že by se mi mohl zamlouvat seriál bez špetky nadpřirozena, ale stalo se. Michaela C. Halla mám spojeného se seriálem Odpočívej v pokoji, proto pro mě možná bylo zprvu těžké zvyknout si na jeho novou roli, ale tenhle zabiják není obyčejný bezcitný vrahoun. Poslouchat jeho skvostné monology je skutečně zábava, děj je napínavý a neztrácí šmrnc ani v pozdějších dílech. Tahle postava má potenciál, nemůžu se dočkat další série!

Sherrybaby (2006)

Ani Maggie Gyllenhaal, byť je to skvělá herečka, mě nedonutila soucítit s Sherry, což je špatné, protože jakmile chybí pouto mezi divákem a hlavní postavou, filmový zážitek jde do kopru. Tenhle film je podiný, takový neslaný nemastný, ale vysloveně špatný rozhodně ne.

Vlákna (1984) (TV film)

Z tohoto filmu mi bylo po shlédnutí fyzicky špatně, skutečně. Jedná se o snímek, který diváka vyždíme, týrá ho a drtí mu vnitřnosti. Syrovost a beznaděj jsou jeho hlavními devizami, leč plná šíře filmového zážitku je nesdělitelná, protože tenhle film se prostě musí vidět, člověk si ho musí "odžít" a "protrpět", já jen zaručuji, že až se znovu po závěrečných titulcích nadechnete, vzduch už nebude chutnat jako dřív.