Hledá se Nemo (2003)

Pacia sa mi pribehy, v ktorych je hrdina donuteny okolnostami prekonat vlastny strach. Krasna animacia rybiciek a podmorskeho zivota. Vtipy skvele a sibnuta Dory rozkosna. Film pre celu rodinu.

Dřív než půjdu spát (2014)

Thriller na styl Mementa. Christine sa kazde rano budi s vymazanou pamatou a snazi sa zorientovat a spomenut si vdaka videam co si nahrava na fotak, kym je a ako sa tam dostala. Jej blizki mlzia a klamu a ten twist ku koncu som absolutne necakala. Colin je dobre obsadeny, aby divak veril, ze je kladas. Ale ako celok film nema nadpriemerne kvality, nepozrem ho znovu.

Trestanec (2017)

Film je o tom, ako vazenie strasne zmeni cloveka. Harlon sposobi nehodu a vyfasuje sestnast mesiacov. V base sa prida ku gangu, aby prezil a zucastni sa vzbury, za co dostane dalsich desat rokov. Po prepusteni ide dalej v nelegalnych kseftoch a znova sa dostane do basy na dozivotie. Za cely ten cas sa odcudzi zene a synovi a stane sa najvacsim bossom. Jeho prerod z dobreho cloveka na gangstera a viacnasobneho vraha je skvele a citila som nad nim lutost, lebo nechcel byt vo vazeni obetou, tak sa prisposobil.

Šťastné a veselé (2020)

Vrely vianocny romanticky film. Harper pozve na Vianoce k rodine svoju lezbicku priatelku Abby, ale oni nevedia ze spolu chodia a predstavi ju ako spolubyvajucu. Jej rodina je dost sibnuta. Ziadna velka drama sa nekona, po konfliktoch a konfrontacii sa vsetci udobria a objavia realne zivotne hodnoty. Je tu malo vtipov, komedia to moc neni. Kristen aj Mackenzie su zlate.

Švadlena (2015)

Krajcirka Tilly sa vracia do rodneho mesta a puta pozornost nielen kostymami, ktore sije pre miestne zeny ale aj kvoli minulosti, ktora je jej pripominana - vraj je vrahyna. Prislo mi, ze ked hlavnej hrdinke zomreli dvaja blizki ludia, bolo to cisto pre dramaticky efekt, samoucelne, uplne vycucane z prstu.  Chvalim Kate, velmi jej to slusi a jej pomstu na konci. Je to film na nedelne popoludnie.

Hvězdná brána: Atlantida - Dopisy z Pegasu (2005) (epizoda)

Wraithske ule sa blizia k Atlantide a cudujem sa, ze mali tolko casu nahravat osobne pozdravy svojim rodinam. Hlavne Rodney, mal by riesit ako sa ubrania nie vodcovstvo, ale Rodney sa rad pocuva.  Niektore odkazy su vtipne, niektore vazne a Teyla sa najviac stara o svojich ludi. Najlepsi bol Zelenka, paci sa mi ze ho nechaju hovorit cesky.

Mars útočí! (1996)

Milujem tento film tak velmi aka je to blbost. Vsetko je to parodia, film nepredstiera, ze je nieco viac. Od zlych trikov po dizajn martanov alebo emotivny prezidentov prihovor kedy martanovi ukapne slza. Paci sa mi prve stretnutie, totalna destrukcia aj svojsky hudobny vkus babky. Film je skvela zabava.

Starman (1984)

Mile nenarocne sci fi. Mimozemstan stroskota blizko domu Jenny, vezme na seba podobu jej mrtveho muza a unesie ju - musi sa dostat na miesto odkial ho vyzdvihne materska lod. Vznikne medzi nimi puto. Jeff Bridges je pekny a roztomily ako sa uci anglictinu a pozemske zvyky. Najviac sa mi pacilo ako ozivil srnku a vyhral Jackpot vo Vegas. Skoda, ze sa pocas ich vyletu nestalo viac zaujimavych veci.

Hlava 22 - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Yoyo si stale vymysla dovody preco nie je schopny sluzby. Armada ma protichodne pravidla a jednemu velitelovi zalezi na spravnom pochodovani, druhy je tak nateseny do vojny, ze chlapcom zvysuje pocet misii, ktore musia absolvovat. Yoyo je vycviceny na bombardovanie, ale vobec sa mu to nepaci. Az take vtipne to neni, okrem mena Major major. Nebavilo ma to.

Birdman (2014)

Film popisuje hercov ako sebestrednych idiotov zufalo tuziacich po pozornosti. Riggan byvaly superhrdina sa snazi o comeback na Broadwayi, snazi sa o seriozne herectvo. Vysporiadava sa so sebapochybnostami a kolegami hercami. Film je toceny akoby na jeden zaber, ale preco som nepochopila, nepomaha to nicomu. Hudobna stranka mi tiez prisla rusiva. Pacilo sa mi ako sa k Rigganovi prihovaral Birdman, hlavne akcna scena na ulici a scena ako sa vymkol. Co sa tyka Edwarda Nortona, podla mna hral seba. Najlepsi moment bol rozhovor s kritickou.