Dobrý šéf (2021)

Aneb tak šel čas v 1 týdnu s Chuliem Blankem . Od středy to začalo být nejvýživnější. Zatím se dá říct , že mě pan Aranoa ještě nikdy nezklamal . Samozřejmě je zde jasný tahoun J. Bardem , ale třeba anarchista z donucení Choze  v podání Oscara de la Fuente tam měl taky parádní roli.

Pro tvoje dobro (2020)

Originál jsem neviděl. Ale co se tedy  nemůže němcům upřít ,  je typová shoda se španělskými představiteli hlavních rolí. Co se týče děje , mohlo to občas zajet víc do extrému , zbavit se nechtěného zeťáka by se dalo i daleko víc akčnějším způsobem . Pobavilo  , ale k archivaci to není.

Sputnik (2020)

Zase se nám vyskytl 1 Alien , alias nechtěný dáreček přivezený na Zem . Tohle vůbec nebylo špatné , jedinou klasickou slabinou je přepálená stopáž.

AKA (2023)

Kameraman Ztracených kulek si vyzkoušel scenář a režii , a za mě to nedopadlo vůbec zle. Klasicky poslední 1/4 filmu je přehnaně korektní , co bylo zlé je najednou hodné a naopak .  Ale když člověk počítá s tím, že to netočily kapacity jako třeba  pan Scott nebo Scorsese , tak může být docela spokojený.

Malum (2023)

Jak píše Psychor , nevidim význam v předělávce 9 let starého vlastního filmu , leda by to měla být pecka minimálně  o třídu lepší , což opravdu není . Takže klasický průměr , který by neměl urazit , ale vyložené nadšení se nám nějak nedostavilo.

Escobar (2017)

Slušná alternativa pro toho , kdo by se chtěl o fenoménu Escobar něco dozvědět a nechtělo by se mu trávit u TV delší dobu , ale na seriál to samozřejmě nemá . Nicméně i J. Bardem ho zahrál přesvědčivě.

Krev a zlato (2023)

Spokojenost , ulítlé ale ne tolik jako Sisu. A westernová muzika do toho pěkně zapadla.

Ostrov (2023)

Na to , že jste ten scenář pánové psali ve 2 , tak je to docela katastrofa. Všechno ostatní by bylo v pohodě , ale ty vole , když tam ty herci nemají co hrát , tak se můžou přetrhnout , ale jak se říká , z hovna bič neupleteš.

65 (2023)

Aneb Cesta do pravěku 2 po 68 letech...  škoda , být to natočeno o 3 roky dřív , tak je to po 65 . Měl v tom mimojiné prsty Sam Raimi , tak jsem tomu dal šanci.  Nemám nakoukané různé Jurské záležitosti . Ale tady za mě byla velká spokojenost , minimalisticky se 4 respektive 2 herci natočená docela obstojná paráda. Zajímalo by mě , kdyby ještě žil Karel Zeman , co by o tomhle asi tak pověděl.

80 milionů (2011)

V popisu chybí akční historické krimi . Tohle se zase 1x našim severním sousedům povidlo. Polská SB  měla oproti naší STB zřejmě 1 menší odlišnost , v důstojnických funkcích se tam totiž  dle tohoto filmu docela často vyskytovaly i ženy. Tahle hra na kočku a myš Solidarity a SB od pana Krzystka má všechny atributy správného napínače. Suprová zábava. No a P. Glowacki si kapitána Sobczaka dal teda parádně , skutečně luxusně zahraná svině .