Zátah (1984)

Hádám , že jediná skoro hlavní role dětského herce Tomáše Vacka. Líbí se mi hláška v obsahu , "samozřejmě ilegální útěk za hranice". No ono to v 84. ani jinak možné nebylo :-) . Každopádně mít to ještě lepší hudební doprovod , byla by to docela slušná krimi. Pan Potměšil jako uprchlý krimoš se s tím vůbec nepáral .

Chudáčci (2023)

Yorgos nezklamal , Emma Stone to zahrála tak , že její projev už snad není možné považovat za jen pouhé herectví . W, Dafoe se svým bohem taktéž fascinující. A velice potěšily i různé malé milé hlášky , např. Hejry byznys paní Pimové . Tenhle film opět dokazuje  , že mezi genialitou a šílenstvím je leckdy hranice opravdu tenká .

Jedna noc (2016) (seriál)

Co se v modré škole naučíš , na svobodě jako když najdeš. Pár věcí ve scenáři nebylo dotažených na 100 % , s tím rozhodnutím poroty by mě třeba tvůrci nepřesvědčili. Ale jinak to byl napínák jako domácí zvířectvo na 5. Velká spokojenost , tu linii s alergií ale nemuseli až tak rozpitvávat .

Černý rytíř (2001)

Neškodná blbost a odvar z Návštěvníků , ale člověk u toho orazí a párkrát se i zasměje . Ničím neurážlivá cesta časem do středověku.

Enter Nowhere (2011)

Šílená nuda , tohle mělo pocitově 2 a půl hoďky , a i jinak je to docela o ničem , slušně řečeno.

Death's Game (2023) (seriál)

Jako na houpačce . Občas pekelná jízda a gorefest , občas cukrárna jako prase. Humoru je tam sice pomálu , ale i tak hodně zajímavá a poutavá věc. Jedině ten hlavní hrdina , to byl ukňouránek na pěst. A jeho milá zase frigidní čubice , které bych nějakou zamilovanost nevěřil ani s orazítkovaným ověřením od notáře.

Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Tenhle díl byl hodně o síle pravého přátelství , nejenže se člověk občas uchechtne , tak jak je ze seroše zvyklý , ale občas je to i na slzu dojetí. Chlapci nám dospěli.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

No ono se tam toho zase vlastně tolik neděje , je to víceméně založené na rekonstrukcích těch mordů. Ale hlavně je to tribut panu vyšetřovateli , protože bez jeho přístupu by tuhle skládačku asi takhle nikdo jiný nedal dohromady a neobjasnil . Hodně dobře odvedená práce .

Tři krtci pod Prahou (1974) (TV film)

Vidět a slyšet zpívat  V. Postráneckého s J. Hrzánem a umřít. Ono mezi námi V. Sodoma dobře vypadal a pro tehdejší fanynky to byl asi tahák , ale co se týče jeho hlasu , a to nemám hudební sluch , tak už to žádná velká sláva nebyla. Takže si vlastně tihle 3 budovatelé dokonale sedli.