Frajeři ve Vegas (2013)

Príjemná jednohubka. Scéna 50 - cent vyhodený z party na nezaplatenie...

Hostitel (2013)

Naivná sci-fi, ktorá sa tvári neuveriteľne vážne. Niccol to tentoraz nezvládol, celý svet budúcnosti je ako keby vystrihnutý z lacného televízneho seriálu.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Silná dráma, ktorá ukazuje absurditu zákonov a vzťahov v Iráne. K plnému hodnoteniu chýba len veľmi málo.

Na hraně zítřka (2014)

Výborný film s výborným nápadom, ale pre mňa so slabým koncom, neviem čím to bolo, ale koniec ma trošku nemilo prekvapil. Inak Cruise aj Blunt sú skvelí, podobne ako celý casting, akcia, humor, emócie, to funguje perfektne. Možno po druhom pozretí dám vyššie hodnotenie...

300: Vzestup říše (2014)

Prekvapivo kvalitné pokračovanie Prvá 300 ma totálne ohúrila v kine audio a vizuálnym zážitkom, pokračovanie je podobné, ale našťastie je dostatočne kvalitne natočené. Najlepšia je jednoznačne Eva Green, ktorá je neskutočná. Scéna vyjednávania je dokonalá. Bojové scény na mori sú taktiež veľmi dobre zvládnuté.

Strážci Galaxie (2014)

Pecka roka a najzábavnejší film v komiksových adaptáciach. Skvelé vtipy a hlavne perfektní hlavní hrdinovia, plus dokonalé triky a akcia. Veľké prekvapenie roka.

Vše je ztraceno (2013)

One man show Redforda, ale hlavne dojemný a skľučujúci snímok, po ktorom sa nebudete radi chystať na plavbu po mori.

Godzilla (2014)

Nová Godzilla je zaujímavý blokbuster, ktorý však u mňa zlyháva hlavne v druhej polovici. Tá prvá s budovaním atmosféry je skvelá, žiaľ záverečná deštrukcia San Francisca je veľmi nesúrodá a plná zmätkov. Určite to bol zámer a tešil som sa ako to celé vyznie, ale mne to všetko pripadalo zbytočne mätúce. Pre mňa určite sklamanie z nevyužitej šance na kvalitný film.

Úsvit planety opic (2014)

Jednotka bola famózna, dvojka je o niečo slabšia. Vykreslenie prostredia je dokonalé, takisto mimika a dorozumievanie sa opíc je veľmi pôsobivé a bez rušivých momentov. Škoda slabšieho scenára, ktorý nedokázal dostatočne vyhrotiť stret medzi ľudstvom a opicami. Trojka by mohla mnohé zachrániť, preto dúfam, že sa to tvorcom podarí.

Láska (2012)

Film, ktorý Vás dostane pomaly plynúcim dejom až po mierne šokujúce finále.