Vražda na objednávku (1954)

Ďalší silný film od Alfreda. Takmer celý dej sa odohráva v jednej miestnosti a do konca je to poriadne napínavé. Recept na dokonalú vraždu jednoducho neexistuje.

Cizinci ve vlaku (1951)

Nestarnúca klasika od majstra napätia. Škoda pre mňa slabšieho záveru ale oproti súčasným thrilerom je to stále nadpriemer.

Nebezpečné pokušení (2015)

V prvej polovici ešte ako tak znesiteľné ale keď sa dve kamošky začnú predvádzať ktorá je šibnutejšia a začnú sa na chudákovi Neovi odbavovať je to už priam hrozné. Takto sa K.Reeves na vrchol nevráti

Obr Dobr (2016)

Steven natočil opäť jeden vydarený detský snímok. A to že mu všetci kritici vyčítajú pomalé tempo a staromódnosť je hlúposť, nakoľko práve toto je jeho hlavou prednosťou. Spielberg je v srdci stále malým chlapcom a tá láska k detským dobrodružstvám je v Obrovi veľmi patrná. Po technickej a vizuálnej stránke je film skvostom a musím pochváliť aj veľmi kvalitný dabing. Samozrejme chyby by sa dali nájsť ale dostatočným meradlom kvality tohto filmu bola spokojnosť mojich detí ktoré po prvý raz nemali problém pozrieť celý hraný film na jeden raz, to totiž doteraz dokázali len pri animákoch.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Slušný návrat šmoulov. Je to oveľa lepšie takto animované ako kombinácia so živými hercami v predchádzajúcich filmoch.

David Bowie: Posledních 5 let (2017)

Pekný dokument o hudobnom géniovi hlavne o jeho rozlúčke zo životom. Myslím si, že takto (2 dni po vydaní nového a skvelého albumu Blackstar) by asi rád zomrel každý umelec.

Assassin’s Creed (2016)

Vcelku podarená filmová adaptácia kultovej hry, ktorú ale asi ocenia viacej vyznávači danej predlohy. Pre ostatných ide o slušný akčný film s hviezdnym hereckým obsadením a skvelým vizuálom. Aj keď vôbec nechápem ako dané Jablko dokáže to, čo má dokázať.

Život (2017)

Slušný vesmírny horor. Hlavne prvá polovica je veľmi kvalitná, len keď začne klasická vyvražďovačka logika ide bokom a hlavne nechápem rušivé strihy v niektorých scénach. Poteší aj kvalitný záver aj keď predvídateľný. Áčkoví herci sú presvedčiví. 70%.

Triple 9 (2016)

Film ktorý sľubuje veľa ale vo výsledku neprináša potrebné filmové uspokojenie. Príbehov o skorumpovaných policajtov bolo už natočených veľa a aj podstatne lepšie. Je to ale na škodu lebo herecké obsadenie je luxusné ( K. Winslet som ani nespoznal) a režisér už natočil aj lepšie filmy.

Samotář v Seattlu (1993)

Klasika romantického žánru, ktorá aj po rokoch nestráca nič zo svojho pôvabu. Hanks s Ryan sú dokonalá dvojka. Na Valentína ako stvorené.