Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Scorsese je pán režisér...3,5 hodinový epos je dokonalou filmovou básňou o pomeroch spred 100 rokov, keď v Amerike vďaka rope zbohatli indiáni vlastniaci pôdu a belosi sa im snažili toto bohatstvo zobrať aj za cenu vrážd a podvodov. Nie je to určite radostné pozeranie, postavy Ernesta a hlavne strýka Kinga sú totálne odpudivé, zákerné, vypočítavé a chrapúnske a v hereckom podaní majstrov Lea s Robertom sú proste dokonale zahraté (minimálne oscarové nomináciu sú tu isté), podobne skvelá je aj hlavná ženská hrdinka v podaní Lily Gladstone. Dlhá stopáž vôbec nevadí, v závere som mal dokonca pocit, že režisér sa až príliš ponáhľal s vyústením deja...Záverečná vsuvka taktiež prekvapí. Toto je proste poctivá cinema, ktorá v dnešnej dobe pomaly vymiera. 100% a jednoznačne veľký kandidát na film roka a všetky možné výročné ceny.

Co děláme v temnotách - Série 5 (2023) (série)

Tento seriál je zárukou kvality. Tvorcovia chŕlia nápady a vtipy úplne prirodzene a je radosť pozerať na ďalšie osudy upírskej rodinky. Veľká spokojnosť. 90%

Beckham (2023) (seriál)

Dokonalý dokument o človeku, ktorý bol a aj je ikonou futbalového, kultúrneho a spoločenského sveta. Davida som mal veľmi v obľube vďaka pôsobeniu v mojom milovanom United, to ako hral a pôsobil na ihrisku, množstvo jeho gólov...táto séria toto všetko krásne pripomína a až s nostalgiou si človek uvedomí ako bol futbal v tej dobe iný ako je dnes. Séria slušne mapuje všetky významné body v jeho kariére ako aj v manželstve so slávnou Victoriou. Za mňa, mohli tvorcovia pridať ešte apoň jednu epizódu ku komplexnejšiemu vývoju jeho kariéry (napr. v drese Albionu). Celkovo ale jeden z naj športových dokumentov. 100%

Medvěd - Série 2 (2023) (série)

Season II: Ešte väčšia nálož ako v I. sérii. Rekonštrukcia a príprava otvorenia reštaurácie je strhujúcou drámou, kde postupne stúpa napätie, stres a medziľudské konflikty. A k tomu famózna 6 epizóda s pohľadom do histórie...s excelujúcou Curtis. Nič lepšie momentálne v seriálovej tvorbe nenájdete...100% a dúfam, že bude ďalšia séria aj keď ten zdrvujúci záver bol dostatočným vyvrcholením.

Oppenheimer (2023)

Oppenheimer je skutočne filmovou udalosťou roka. Je to totiž film, ktorý vás od prvej sekundy pohltí a po 180 minútach vás totálne zničeného vrhne spať do reality. Nolan dokonale využíva každú scénu filmu na prerozprávanie života otca atómovej bomby, od jeho študentských čias, cez jeho postupnú kariéru až po oslovenie vládou na zostrojenie bomby a samozrejme na dopad tohto objavu na jeho život po vojne. Mnozstvo dialógov skákanie v časových rovinách a k tomu dokonalé filmové umenie, strih, kamera a opäť hlavne fantastická hudba. Čo sa týka hercov zlate sošky sú už pomaly chystané pre Cilliana, Roberta či Emily ale aj samotného Nolana. Je radosť povedať že veľké očakávania film jednoznačne naplnil na 1000%. Obrovská spokojnosť a už sa teším na projekciu v IMAX. Po IMAX projekci som absolútne uchvátený, toto je jednoducho dokonalý filmový zážitok...

Silo - Season 1 (2023) (série)

Sci-fi seriál roku 2023, jednoznačne. I sezóna Sila je proste sila a je skvelá. Po pomalšom začiatku séria výborne graduje, postava šerifky je v podaní Rebeccy Ferguson uveritelná, skvelý je taktiež Tím Robins. Aj po technickej stránke dokonalosť. Záverečné scény dávajú veľký predpoklad k ďalšej top sérii. Apple TV má aj na tento rok svoj veľký serialovy hit.

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

Krásne zakončenie, takto to má vyzerať keď tvorcovia milujú svoje postavy a dokážu im dať takéto očarujúce finále v ktorom všetko dokonale skončí... Poteší aj väčšia porcia času epizód bez zbytočného naťahovania deja. Jason Sudeikis je jednoducho borec…Top serial tejto sezóny. 100%

Tetris (2023)

Tetris je najzábavnejší film za posledné obdobie. Príbeh o vzniku kultovej hry je podaný sviežo, s množstvom vychytávok, výborným soundtrackom, výpravou a hlavne skvelými hercami na čele s Taronom Egertonom. Je jasne že tvorcovia si príbeh určite prikrášlili ale tentoraz je to len k prospechu tohto dokonalého feelgood filmu. Apple zabodoval naplno

Air: Zrození legendy (2023)

Návrat Bena Afflecka na režisérsku stoličku vo veľkom štýle. Od začiatku film šľape na 100%, na prvý pohľad jednoduchý príbeh je tu podaný s veľkým nasadením všetkých postáv a je radosť sledovať Mata Damona ako si užíva postavu Sonnyho, ktorý stál za jedným z najväčším dealov v histórii športu. Plusom je taktiež skvelá výprava z osemdediatok. Jedným slovom úžasný film. 100%

Starosta Kingstownu - Série 1 (2021) (série)

Nekompromisný pohľad na život v meste v ktorom všetko riadi chlapík, ktorý musí kľučkovať medzi gangami a polício v rámci života vo väzniciach resp. na ulici, aby bol nastolený aspoň ako taký mier. Renner sa pre hlavnú úlohu perfektne hodí a samotná gradácia príbehu k záveru je skvele podaná a zobrazená. Drsné, chlapácke...perfektná séria.